امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در میانه این هفته معاملاتی حجم و ارزش مبادلات فرابورس به طور چشم‌گیری افزایش یافت و در حالی روز معاملاتی گذشته بیش از 219 میلیون ورقه به ارزش حدود 2 هزار و 317 میلیارد ریال در بازارهای 9 گانه فرابورس ایران دادوستد شد که امروز 13 آذرماه، معامله‌گران بالغ بر 520 میلیون سهم را به ارزش بیش از 3 هزار و 159 میلیارد ریال دست به دست کردند.

ایران اکونومیست - رشد چشم‌ گیر حجم و ارزش مبادلات فرابورس در میانه هفته جاری
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران؛ به موازات رشد حجم و ارزش مبادلات فرابورس در روز جاری شاخص کل نیز تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «ارفع» و «سرچشمه» با سبزپوشی در ارتفاع 1021 واحدی ایستاد.
بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «کشرق» و «شتوکا» به ترتیب از گروه‌های استخراج زغال سنگ و محصولات شیمیایی ثبت شد. اما در سمت مقابل نمادهای مبادلاتی «ثباغ» و «کمرجان» با بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیدند.
** نگاهی به مبادلات سهام در فرابورس
روز جاری مبادلات صورت گرفته در بازارهای اول و دوم به دادوستد افزون بر 418 میلیون سهم به ارزش بیش از 836 میلیارد ریال منتهی شد و در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز معامله‌گران، افزون بر 85 میلیون سهم را به ارزش بیش از 115 میلیارد ریال دست به دست کردند که بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی به نماد شرکت پتروشیمی جهرم اختصاص یافت.
رصد نقل‌وانتقال‌های اوراق تسهیلات مسکن نیز حاکی از آن است که خریداران و فروشندگان این اوراق بیش از 71 هزار ورقه را مورد دادوستد قرار داده‌اند که این معاملات ارزش نزدیک به 53 میلیارد ریالی را رقم زده است.
** توقف معاملاتی نماد «سخاب31»
در تابلو اوراق با درآمد ثابت شاهد جابه‌جایی بیش از 2 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 2 هزار و 38 میلیارد ریال بودیم که با مبادله بیش از 357 هزار ورقه به ارزش حدود 356 میلیارد ریال در نماد «سخاب3» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی به این نماد تعلق گرفت.
گفتنی است نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب31» در پايان معاملات امروز دوشنبه 13 آذرماه 96 به منظور پرداخت مبالغ اسمی اين اسناد، متوقف شد.
به گفته مدیر عمليات بازار و اعضای فرابورس ايران به دلیل تصمیمات دولت مبنی بر پرداخت به موقع مبالغ اسمي اوراق سخاب31 و لزوم برنامه‌ریزی به منظور تسويه اين اوراق در سررسید مشخص‌ شده یعنی بیست و دوم آذرماه جاری، تمامی دارندگان اين اوراق اعم از خريداران، پيمانکاران و دارندگان اسناد خزانه اسلامي، لازم است شماره‌حساب بانکي خود را به يکي از کارگزاری‌های عضو فرابورس ايران اعلام کنند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد