امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 56 واحد تاثیر مثبت بر شاخص، روزی مثبت داشت.

روز خوب هلدینگ خلیج فارس در بورس
به گزارش ایران اکونومیست ؛ امروز سهام داران گروه شیمیایی 26 میلیون و 112 هزار سهم این گروه را به ارزش 69 میلیارد و 477 میلیون ریال خریداری کردند.
بر پایه این گزارش ، در داد و ستدهای امروز سهامداران بورس تهران شاهد برتری سه گروه خودرو،  اطلاعات و ارتباطات و فلزات اساسی بودند. شیمیایی ها هم چهارمین گروه از نظر ارزش معاملات بودند.
امروز سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با 59 واحد تاثیر منفی، اصلی ترین نقش را در روند کاهشی شاخص داشت. اما در مقابل، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 56 واحد تاثیر مثبت بر شاخص، روزی مثبت داشت.
سهامداران بورس تهران بیش از 618 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 894 میلیارد ریال بود و در 70 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.
بر اساس این گزارش ، در معاملات روز شنبه شاخص کل بورس 360 واحد افت کرد و به رقم 85 هزار و 69 واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 263 و 725 واحد افت کردند.
نمادهای تاپیکو، پالایش نفت تهران،ایران خودرو، فولاد مبارکه و پالایش نفت بندرعباس با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت این متغیر را رقم زدند.
این در حالی بود که دو نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ارتباطات سیار با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.  صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سپنتا، پتروشیمی فارابی، موتورسازان تراکتورسازی ایران، کارخانجات داروپخش، معدنی دماوند، قند هکمتان و قند ثابت خراسان بود.
در مقابل نمادهای پمپ سازی ایران، قند شیرین خراسان، داده پردازی ایران، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، شیشه و گاز، دوده صنعتی پارس و سایپا دیزل با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.
در پایان معاملات امروز سایپا با معامله 43 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت کارکنان نفت با معامله 196 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد