امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در نخستین روز کاری این هفته علاوه بر دادوستد 231 میلیون ورقه بهادار به ارزش معاملاتی بالغ بر یک هزار و 473 میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس، شاهد افت 7 واحدی آیفکس تحت تاثیر نماد «مارون» و قرارگیری آن در ارتفاع 1023 واحدی بودیم.

ایران اکونومیست - پذيره‌ نويسی یک میلیون اوراق مرابحه شركت كرمان موتور از فردا یکشنبه
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، بازارهای اول و دوم در روز جاری میزبان نقل‌وانتقال بیش از 101 میلیون سهم به ارزش افزون بر 288 میلیارد ریال بودند که در این میان نمادهای «ذوب» و «حسیر» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص دادند.
معامله‌گران در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز بیش از 120 میلیون سهم را در 16 هزار و 103 نوبت دادوستدی دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بر 169 میلیارد ریال بالغ شد.
در میان تابلوهای مبادلاتی بازار پایه، نمادهای «جهرم» و «فالوم» به ترتیب بالاترین میزان حجم و ارزش مبادلاتی را به دست آوردند.
امروز نمادهای «کپرور» و »«تلیسه» متعلق به شرکت‌های فرآوری زغال سنگ پرورده طبس و دامداری تلیسه نمونه، بیشترین افزایش قیمتی را در میان نمادهای فرابورسی به همراه داشتند.
در مقابل، نمادهای «بساما» و «کپرور» با بیشترین افت قیمتی تا سقف 4.9 واحدی روبه رو شدند.
 
** نگاهی به تازه‌های بازار ابزارهای نوین مالی 
امروز 11 آذرماه نماد معاملاتی «گندم 21» مربوط به اوراق مرابحه گندم به منظور آغاز معاملات ثانويه در بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس گشایش یافت.
همچنین روز جاری طی اطلاعیه‌ای از سوی فرابورس اعلام شد که پذیره‌نویسی اوراق مرابحه گندم در نماد «گندم2» در تاریخ 20 آبان‌ماه 96 با قیمت یک میلیون ریال به اتمام رسیده و از این رو تاریخ رسمی انتشار این اوراق همین روز تعیین شد. علاوه بر این طی این اطلاعیه، سررسید اوراق «گندم2» روز 20 آبان 1400 و تاریخ پرداخت نخستین سود نیز 20 آبان 1397 اعلام شد.
از دیگر اخبار مربوط به بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس می‌توان به آغاز پذيره‌نويسي تعداد یک میلیون اوراق مرابحه شركت كرمان موتور از فردا مورخ 12 آذرماه اشاره کرد. این اوراق به منظور تأمين مالي جهت سرمايه در گردش با قيمت اسمي هر ورقه یک میلیون ريال و با نرخ درآمد 17 درصد سالانه تا سررسيد در نماد «كرمان981» پذیره‌نویسی می‌شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد