امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
وبگرد: بهترین ابزار برای بهبود تندخوانی

تندخوانی یکی از بهترین ویژگی‌ها برای مطالعه به شمار می‌رود. تندخوانی باعث می‌شود تا در وقت خود صرفه‌جویی کنید وانگیزه و علاقه‌ی شما به مطالعه را افزایش می‌دهد. امروز وب‌سایتی را به شما معرفی می‌کنیم که در تمرین تندخوانی و پیشرفت آن بسیار موثر است.

تندخوانی کردن قابلیتی است که با تمرین مداوم بدست می‌آید. اگر دوست دارید با مطالعه‌ی یک صفحه پر از متون سریع بتوانید از محتوای آن باخبر شوید یا خیلی سریع‌تر از افراد عادی تمام صفحه را مطالعه کنید، در ادامه شما را با وب‌سایت بسیار خوبی در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

اگر بخواهیم مزایای تند خوانی را به صورت خلاصه برای شما بگوییم، شامل این موارد می‌شود:

  1. صرفه جویی و استفاده بهینه در وقت
  2. ایجاد علاقه و انگیزه نسبت به مطالعه
  3. ایجاد تمرکز و جمع بودن حواس در هنگام مطالعه
  4. دیرتر خسته شدن و در نتیجه افزایش مدت مطالعه
  5.  درک بیشتر در هنگام مطالعه

متوسط سرعت خواندن کلمات برای هر فرد در حدود ۲۰۰ کلمه در هر دقیقه است. حالا برای اینکه بتوانید این مقدار را پیشرفت دهید باید با ابزاری خاص سرعت خواندن کلمات را برای مثال بر روی ۲۵۰ یا ۳۰۰ قرار دهید و سعی کنید با تمرکز و دقت کافی و با نگاه کردن به یک مکان ثابت آن مقدار متون را با سرعت خوانش ۲۵۰ یا ۳۰۰ کلمه در هر دقیقه بخوانید. اگر قصد دارید به تندخوانی برسید و اسناد را خیلی سریع بر روی ابزار‌های دیجیتال بخوانید، باید تمرین خود را تا سرعت ۴۰۰ کلمه در دقیقه افزایش دهید.

یکی از بهترین وب‌سایت‌هایی که می‌تواند در تمرین تندخوانی به شما کمک کند و به مرور آن را پیشرفت دهد، وب‌سایت Accelareader.com است. این وب‌سایت محیطی را فراهم کرده که می‌توانید با کپی کردن متن‌های مورد نظر برای تمرین تند خوانی در فضای در نظر گرفته شده، به مرور و تمرین بیشتر با تنظیم سرعت مورد نظر، متون را با سرعت بخوانید. برای این منظور زمانی که وارد وب‌‌سایت شدید، با کپی کردن یک متن ۴۰۰ کلمه‌ای یا بیشتر در محل مورد نظر، دکمه‌ی Begin را فشار دهید. با وارد شدن به صفحه‌ی بعد می‌توانید مستقیم با فشار دادن دکمه‌ی Read شروع به خواندن سریع همه کلمات با دقت و تمرکز بر روی فهمیدن تمام عبارات با سرعت ۳۰۰ کلمه در دقیقه کنید.

website

همچنین می‌توانید با فشردن دکمه Settings برخی موارد را تغییر دهید. برای مثال سرعت خواندن را بیشتر یا کمتر کنید، تعداد کلماتی که قرار است در کنار یکدیگر و پشت سر هم نمایش دهند را به جای ۱ بر روی مقدار بیشتری قرار دهید، رنگ یا اندازه‌ی فونت را تغییر دهید یا اینکه موارد دیگر را شخصی‌سازی کنید.

تندخوانی نیاز به تمرین خواندن جملات مختلف به صورت مداوم دارد و شبیه به ترفند یا نکته، یکباره به شما منتقل نمی‌شود. بنابراین سعی کنید با استفاده از این وب‌سایت به صورت روزانه متن‌های مختلف را بخوانید و سرعت خود را هر دفعه بر روی مقدار بیشتری قرار دهید./زومیت

برای استفاده از این وبسایت به http://accelareader.com مراجعه کنید.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد