myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید
ویژه شده

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

  

برای موفقیت یک کمپین تبلیغاتی و اثر بخشی در فروش، روش های تلفیقی که ترکیبی از بازاریابی آنلاین و آفلاین می باشد، می تواند به موفقیت شما کمک شایانی نماید. در ادامه با ذکر نکاتی در خصوص موارد موثر بر کمپین های تبلیغاتی ، توجه شما را به آنها جلب می نماییم.

 

1) طراحی برنامه ای ویژه جهت مشتریان وفادار

 

برای پاداش به مشتریانی که خریدار دائمی  برند شما هستند ، برنامه ای را طراحی کنید. این برنامه که می تواند شامل عرضه کالاهایی در قالب هدیه ،کوپن تخفیف و یا دسترسی وِیژه به یکسری از محصولات خاص باشد، به مشتریان شما انگیزه ای مضاعف برای تحکیم ارتباط با شما و خرید های بیشتر را می دهد. با ارائه کارت های تخفیف به مشتریان خود، این امکان را بوجود می آورید تا از طریق بازاریابی دهان به دهان و بدون هیچ هزینه ای ، محصولات خود را بازاریابی کنید.

 

2) استفاده از همه امکانات بازاریابی

   

به امکاناتی که در اختیار دارید نگاهی بیاندازید. در حوزه آنلاین، تبلیغات گوگل و وب سایت های معتبر، شبکه های اجتماعی، تولید محتوا ، تبلیغات ایمیلی و در حوزه آفلاین، استفاده از نیروهای مجرب در امر بازاریابی به صورت حضوری، تلفنی و یا شیوه های دیگر، همه و همه ابزار هایی هستند که در اختیار شما می باشند. با به خدمت گرفتن همه این امکانات و یکپارچه سازی آنها، یک سیستم منظم و هدفمند را برای کمپین بازاریابی خود بوجود آورید.

 

3) بازاریابی ایمیلی در قالب یک چهارچوب زمانی مشخص

  

  

محصولات و خدماتی را که قصد دارید در قالب یک پیشنهاد ویژه به مشتریان خود ارائه نمایید دسته بندی کنید. به فرض آنکه سازماندهی لیست ایمیل های شما از قبل انجام شده باشد، با رعایت نکات زیر می توانید به صورت هدفمند نسبت به ارسال ایمیل های خود اقدام کنید.

 

الف) سه روز قبل از ارائه پیشنهاد ویژه

  

ارسال ایمیل به مشتریان و اطلاع رسانی درباره زمان ارائه پیشنهاد

 

ب) روز اصلی پیشنهاد ویژه

  

لیست محصولات دسته بندی شده خود را که برای ارائه به مشتریان در نظر گرفته اید ارسال نمایید. با استفاده از دکمه Call to action  ، آنها را دعوت به بازدید از وب سایت خود نمایید.

 

ج) روز پس از پیشنهاد ویژه

  

با استفاده از یک استراتژی هوشمند، حتی پس از پایان روز اصلی پیشنهاد ویژه ، با ارسال ایمیلی دیگر در روز بعد از پیشنهاد، می توانید برای تاثیر گزاری بر تصمیم مشتریان و ترغیب آنها برای خرید استفاده نمایید. در نهایت پیشنهاد ویژه خود را تمدید کرده و در ایمیل خود ذکر کنید که هنوز چند ساعتی تا پایان حراج فرصت باقی مانده است!

 

4) توجه ویژه به تلفن های همراه

 

 

طبق آمار 68 درصد از صاحبین مشاغل، استراتژی بازاریابی تلفن همراه  را با  برنامه اصلی بازاریابی خود یکپارچه نموده اند با توجه به این آمار،قدرت بازاریابی بوسیله تلفن های همراه و تاثیر آن در کمپین های بازاریابی به خوبی مشخص می شود. با استفاده از این ابزار به راحتی میتوانید در اپلیکیشن های محبوب و همچنین با ارسال پیامک، نرخ ورود به وب سایت خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که قبل از آن وب سایت شما باید ریسپانسیو و آماده حضور مشتریان باشد.

 

5) طراحی چشم نواز

 

بنرهای تبلیغاتی، سایت شرکت، محیط فروشگاه،  بروشورها و حتی تم ایمیل باید به گونه طراحی شود تا مخاطبین را مجذوب نموده و آنها را نسبت به خرید ترغیب کنند.

 

6) تجربه کاربری

 

اگر ورودی ترافیک سایت شما به یک صفحه فرود خاص منتهی شود، حتما نسبت به استاندارد سازی صفحه فرود خود اقدام نمایید. هر قدر صفحه ورود شما ساده تر باشد، سرعت بارگزاری صفحه ورود شما بیشتر می شود و توجه حداکثری کاربران را به دنبال خواهد داشت. در صفحه فرود خود حداقل اطلاعاتی را که کاربران به آن نیاز دارند را نمایش داده و اطلاعات بیشتر را در لینک های مرتبط به آن محصول و در قالب توضیحات بیشتر مطرح نمایید. همچنین اگر بتوانید خدمات خود را بدون نیاز به ثبت نام در وب سایت ، به کاربران ارائه نمایید، گامی مثبت در جهت بهبود تجربه کاربری برداشته اید و در کل سیاست ساده سازی در تمامی مراحل و صفحات وب سایت شما، به افزایش نرخ تبدیل کمک فراوانی خواهد کرد.

 

7) استفاده اصولی از شبکه های اجتماعی

  

 

با تمرکز بر شبکه های اجتماعی و هشتک گزاری های مناسب، شما قادر خواهید بود تا با کسب و کار های بزرگ نیز رقابت نمایید. با به اشتراک گزاری متن، عکس و ویدئو های تبلیغاتی خود در شبکه های اجتماعی، به راحتی می توانید کسب و کار خود را به یک برند تبدیل کنید.

 

8) مسئولیت پذیری

 

در راستای توسعه کسب و کار خود و همگام با پیشرفت آن، مسئولیت های جدیدی را برای خود تعریف نموده و خود را نسبت به اجرای آن مقید نمایید. این مسئولیت ها علاوه بر رعایت اصول مشتری مداری، می تواند گستره وسیع تری از قبیل تخفیفات ویژه به نیازمندان یا فروش ویژه به نفع مراکز خیریه را نیز شامل شود.

 

9) اهرم تبلیغات

 

 

استفاده از اهرم تبلیغات در جریان کمپین های بازاریابی خود و همراستا با آن، می تواند موفقیت کمپین شما را تضمین نماید. در استفاده از تبلیغات هدفمند باشید، بازار هدف را بخش بندی نموده و بنر تبلیغاتی اختصاصی برای هر دسته را به طور جداگانه طراحی نمایید. اصول تبلیغ نویسی را به خدمت گرفته و از دکمه های فراخوان به صورت حساب شده ای استفاده کنید.

 

10) مذاکرات حضوری و تلفنی

 

با داشتن تیمی مجرب در زمینه بازاریابی حضوری و تلفنی،می توانید شیوه های آفلاین را نیز به عنوان یکی از ارکان کمپین بازاریابی خود پیاده سازی نمایید. اگر کسب و کار شما درآمد زایی لازم برای تعیین بودجه بازاریابی به شیوه آفلاین را محیا نمی کند، می توانید خود راسا به این کار مبادرت بورزید. فراموش نکنید که سیستم ترکیبی بازاریابی بسیار اعجاب انگیز است.

  

11) آنالیز کمپین

  

با تحلیل کمپین خود و دسته بندی اطلاعات دریافت شده، مجموعه ای ارزشمند از داده ها را به دست می آورید. این کار به شما کمک می کند تا استراتژی های بعدی خود را طراحی نموده و نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایید.

    

 

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1897 Hits
0 نظرات
ویژه شده

5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 

  

یکی از اقدامات بازاریابی در حوزه آنلاین، بازاریابی ایمیلی است که تقریبا همه مدیران بازاریابی دیجیتال به آن واقف بوده و از اهمیت آن آگاهی دارند. بررسی و آنالیز جزء لاینفک بازاریابی ایمیلی است. این کار باعث می شود تا اقدامات بهینه سازی در راستای آن با بهترین کیفیت ممکن انجام شود. حال با بررسی پنج اشتباه رایج در فرایند بازاریابی ایمیلی، با انها بیشتر آشنا می شویم.

 

1) ارسال ایمیل بدون رضایت مخاطب

 

اگر تمایل ندارید که ایمیل شما در فولدر اسپم مخاطبینتان قرار گیرد،به هیچ عنوان برای اشخاصی که اجازه اینکار را به شما نداده اند ایمیلی ارسال نکنید. حال باید پرسید که چگونه می شود از قرار گرفتن ایمیل های ارسالی در پوشه اسپم جلوگیری به عمل آورد؟ در جواب این سوال باید گفت که بهترین روش برای جلوگیری از آن، پرهیز از کلماتی همچون "رایگان"  ، "اینجا کلیک کنید" ، "کمترین ریسک" ، " تخفیف" ، "هم اکنون سفارش دهید" و کلماتی از این دست می باشد، به خصوص اگر ایمیل شما به زبان انگلیسی باشد!

 

 

بهترین روش برای جمع آوری ایمیل، قرار دادن محصولات رایگان در وب سایت خود در ازای دریافت ایمیل می باشد. با این کار شما این امکان را برای کاربران خود فراهم میکنید تا با میل و رضایت شخصی خود، ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند.همچنین با پیشنهاد عضویت در خبرنامه به کاربران سایت خود، میتوانید به صورت منظم و در فواصل زمانی خاص نسبت به ارسال ایمیل به آنها اقدام کنید. البته نباید این نکته فراموش شود که لینک عدم اشتراک در خبرنامه، همواره در دسترس کاربران شما باشد.

 

 

2) انتخاب عناوین نامناسب برای ایمیل

 

"انتخاب یک نام نامتناسب برای ایمیل می تواند احتمال باز نشدن آن را به حداکثر ممکن برساند" برای جلوگیری از دیده نشدن ایمیلتان ،حتی المقدور عنوان ایمیل خود را ساده انتخاب کنید و سعی کنید از جملات پرسشی و تعجبی استفاده نکنید.بهترین قالب جمله بندی برای عنوان ایمیل شما، قالب خبری است و در یک کلام، عنوان ایمیل باید به نحوی انتخاب شود تا ارزش باز شدن داشته باشد.

 

3) ارسال ایمیل بدون تفکیک بازار هدف

 

 

اگر شما واقعا قصد دارید مشتریان خود را از دست بدهید، این کار چندان سخت نیست ! با ارسال انبوه ایمیل برای کاربران خود و بدون تقسیم بندی شغلی و یا علاقه فردی آنان، به راحتی آنان را کلافه کرده و برای همیشه از لیست مشتریان خود خارج کنید! مدیران با تجربه در امر بازاریابی به خوبی به این نکته واقف هستند که با دسته بندی کاربران خود بر اساس نوع فعالیت و سلیقه شخصی، می توانند یک بازاریابی موفق را تجربه کنند. با توجه به حساسیت و اهمیت پیشنهاد خود، شما می توانید برای هر فرد یک ایمیل اختصاصی و به صورت مجزا آماده کرده و برای او بفرستید.

 

4) ارسال سلسله وارایمیل و در فواصل زمانی کم

 

بهتراست برای ارسال ایمیل های خود، یک دوره زمانی مناسب انتخاب کنید. بهترین بازه زمانی ارسال ایمیل برای کاربرانتان، هر دو هفته یا هر یک ماه یک بار می باشد. ارسال انبوه ایمیل می تواند نتیجه عکس بر کسب و کار شما داشته باشد. همچنین شما می توانید با قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی خود در ایمیل های ارسالی، قابلیت به اشتراک گزاری ایمیل های خود را افزایش دهید.

 

5) انجام ندادن تست ایمیل

  

تست A/B یا همان ارسال دو نسخه متفاوت از یک ایمیل با دو عنوان و دو محتوای مجزا، راهی مناسب برای آنالیز کمپین بازاریابی شماست. بدون انجام تست، کمپین بازاریابی هیچ مزیتی را برای شما به همراه نخواهد داشت!

   

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1673 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 

برای جلب توجه مخاطبین و مشتریان راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها انتخاب یک شعار تبلیغاتی به یاد ماندنی و موثر در ذهن مشتریان است.یک شعار تبلیغاتی موفق، در عین کوتاه بودن معرف ویژگی و مزیت محصولات و خدمات شماست که به نحوی دیگر، نمایشگر هویت برند شما نیز می باشد. در ادامه به هشت نکته مهم و تاثیر گزار در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق اشاره می کنیم.

 

1) شعار باید کوتاه و ساده باشد

 

بهتر است شعار شما حداکثر به ده کلمه محدود شود. کوتاه بودن شعار باعث ماندگاری آن در ذهن می شود. به مثال تبلیغاتی زیر دقت کنید:

 

"زمانی که در لاس وگاس هستید، هرکاری که انجام دهید در لاس وگاس باقی می ماند"

 

"هر اتفاقی که اینجا بیفتد،همینجا می ماند"

 

شعار دوم، شعار تبلیغاتی شهر لاس وگاس آمریکا می باشد که از شهرت جهانی برخورداراست. لازم به توضیح نیست که اگر شعار اول انتخاب میشد شانس بسیار کمی برای موفقیت داشت !!!

 

2) به ریتم و آهنگ شعار توجه کنید

 

 

اگر شعار شما دارای آهنگ و ریتم باشد، میتواند بسیار موثر واقع شود. در شعار نویسی از جملات معلوم و دستور زبان ساده استفاده کنید تا به خاطر سپاری آن راحت تر باشد.

 

3) محتوای شعار باید مبتنی بر واقعیت باشد

 

در ایجاد شعار تبلیغاتی، صداقت را فراموش نکنید. از دادن وعده هایی که قادر به انجام آن نیستید جدا پرهیز کنید و از بزرگ نمایی خدمات و محصولات خود اجتناب نمایید. به عنوان مثال از کلمه بی نظیر برای توصیف محصولات و خدمات خود استفاده نکنید چون به طور قطع محصولات و خدمات مشابه شما وجود دارند.

 

4) شعارتان را به یک چهارچوب زمانی مشخص محدود نکنید

 

محدود کردن شعار تبلیغاتی به یک بازه زمانی مشخص کار اشتباهی است. خلق یک شعار باید به گونه ای باشد تا ماندگاری آن در مدت زمانی طولانی تضمین شده تلقی گردد. در عصر نوین که تغییرات و پیشرفت تکنولوژی سرعتی سرسام آور دارد، اشاره به یک تکنولوژی یا محصول خاص که محدود به زمانی معین باشد، دارای ریسک بالایی است.

 

5) مصمم باشید

 

 

شما چه صاحب یک کسب و کار معتبر باشید یا یک استارت آپ نوپا، باید این نکته را بدانبد که شعار تبلیغاتی شما باید پوشش دهنده فعالیت شغلی شما و متناسب با لوگوی شرکت انتخاب شود. این امر به ماندگاری بیشتر شعار تبلیغاتی شما کمک میکند.

 

6) کسب و کار خود را متمایز کنید

 

محدوده جغرافیایی، جنسی و سنی خود را مشخص کنید و شعار خود را بر مبنای ارزشی که دارای محبوبیت همگانی است خلق کنید.

 

7) تعیین بازار هدف

 

با شناسایی بازارهدف،می توانید مناسب ترین ساختار را برای شعارتان و با توجه به درک همگانی طراحی کنید. اگر کسب و کار شما محلی است، مسلما انتخاب یک شعار تبلیغاتی مناسب چندان دشوار نمی باشد، ولی اگر کسب و کار شما از گستردگی بیشتری برخوردار است، مثلا کسب و کاری در مقیاس جهانی، خلق شعاری که درک آن برای همه مردم و از همه فرهنگ ها امکان پذیر باشد، بسیار مهم است.

 

8) تمرکز بر نیازها

 

شعار شما در عین کوتاهی باید شامل دلایلی باشد که چرایی انتخاب محصولات و خدمات شما را برای مشتریان توضیح دهد. با انتخاب یک شعار مناسب می توانید حضوری موفق در عرصه رقابت داشته باشید و بالعکس، یک شعار بد میتواند مشتریان شما را به سوی رقبا هدایت کند!

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1621 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 روش برای یافتن منابع بهتر تولید محتوا

8 روش برای یافتن منابع بهتر تولید محتوا

  

 

 

با توجه به اهمیت تولید محتوا در کسب و کارهای آنلاین، ضرورت تولید منظم و با کیفیت محتوا، مساله ای است که تمامی مدیران وب سایت ها با آن آشنایی دارند. از آنجاییکه شما همواره ایده های حاضر و آماده ای برای تولید محتوا در اختیار ندارید ،تکنیک های ایده یابی که به شما در تولید محتوا کمک کنند، از اهمیت ویژهای برخوردار است. در ادامه به ذکر 8 روش برای ایده یابی تولید محتوا می پردازیم.

 

1) عضویت در فیس بوک

 

 

 

با  فعالیت در شبکه اجتماعی فیس بوک و عضویت در گروه های مرتبط با کسب و کار شما، به راحتی می توانید به منابع مختلفی دسترسی پیدا کنید.

  

2) فعالیت در توییتر

  

 

 

مقالات خود را با هشتک گزاری های هوشمند در توییتر، به اشتراک بگزارید و همزمان به دنبال هشتک های مهم که حاوی ایده های جدید و مرتبط با کسب و کار شما هستند باشید. توییت های پر طرفدار ایده های مناسب برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می دهند.

  

3) حضور در انجمن ها

  

 

حضوردرگردهمایی ها و انجمن ها فرصتی مناسب برای تعامل و ایده پردازیست. توجه به سوالات و پاسخ آنها که در این دست از گردهمایی ها مطرح می شوند، میتواند ذهن شما را برای یافتن ایده های جدید فعال کند.

 

4) انجام نظرسنجی

  

 

 

در حوزه ایمیل مارکتینگ، با جمع آوری و دسته بندی ایمیل مشتریان خود، به راحتی می توانید آنها را در نظر سنجی های شرکت داده و درباره موضوعات مورد علاقه و سوالات آنان، پرسش خود را مطرح نمایید. این سوالات می توانند در یافتن ایده های جدید تولید محتوا بسیار موثر باشند.

  

5) مطالعه بخش نظرات در وبلاگ ها

 

 

با شناسایی وبلاگ های برتر در حوزه کسب و کار خود، به مطالعه نظرات و پیشنهادات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران و خوانندگان این وبلاگ ها بپردازید.با دسته بندی این سوالات، شما میتوانید نیازهای اصلی کاربران را تشخیص داده و به تولید محتوا در آن حوزه اقدام کنید.

  

6) پشتیبانی خدمات

  

 

اعضای تیم پشتیبانی و خدمات، بهترین مرجع برای طرح سوال از مخاطبین می باشند. ارتباط مستقیم این افراد با مشتریان، آنان را همواره در جریان نیاز های مشتریان و خواسته های آنها قرار می دهد. با تهیه لیستی از این سوالات، ایده های تولید محتوا بر اساس آن را پیاده سازی نمایید.

  

7) گوگل آنالیتیکس

  

 

 

ابزار آنالیز گوگل به شما کمک میکند تا پست های محبوب و قدیمی خود را شناسایی کنید. شناسایی این پست ها و به روز رسانی و بازنگاری آنها در قالب جدید و بر اساس شرایط روز، می تواند یکی دیگر از تکنیک های ایده پردازی باشد.

  

8) گوگل ساجست

  

 

با جستجو در باکس گوگل می توانید  پیشنهادات مختلفی را ببینید. با کمی خلاقیت میتوانید با الهام از موضوعات مشاهده شده، نسبت به خلق محتوایی جذاب اقدام کنید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
822 Hits
0 نظرات
ویژه شده

تاثیر تولید محتوا در جلب توجه مشتری

 

تاثیر تولید محتوا در جلب توجه مشتری

 

 

یکی از بزرگترین چالش هایی که کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها با آن روبرو هستند، تعامل با مخاطبین و شروع ارتباط مستقیم با آنهاست. از مهمترین اهرم هایی که این نوع از کسب و کار ها برای رونق بخشیدن به بازار خود و جلب توجه مشتری استفاده می کنند ، تولید محتوای جذاب برای کاربران ورودی می باشد. با استفاده از تکنیک های تولید محتوا ، شما میتوانید روند جذب مخاطبین خود را به صورت تصاعدی افزایش دهید.

 

نیازهای واقعی مشتریان خود را بیابید

 

 

در روش های قدیمی فروش، اهداف شرکت ها در اولویت روابط تجاری قرار داشت و هیچ چیز مهمتر از موفقیت مالی شرکت نبود، در حالیکه در متد های جدید که بر پایه کرامت مشتری پایه ریزی شده، داشتن روابط تعریف شده بر اساس نیاز و رضایت مشتری، در اولویت قرار دارد.

 

ثبت جایگاه مناسب در ذهن مشتری

 

 

با تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند که بر مبنای نیازهای مشتریان شما تولید شده است، می توانید یک ارتباط قوی را شکل دهید.انتشار محتوای تولید شده و نمایش آن برای بازدید کنندگان سایت و همچنین ارسال آن برای اعضای ثابت در قالب خبر نامه و از طریق ایمیل، اگر به صورت مستمرانجام شود می تواند باعث شکل گیری یک ارتباط قوی گردد.

 

تعامل با مشتریان

 

 

همواره با مشتریان خود در ارتباط باشید. با ایجاد یک رابطه واقعی، علاوه بر اطلاع از نیاز های امروز آنها، می توانید نیازهای احتمالی پیش روی آنها را نیز بررسی نمایید. مشتریان احتمالی شما به طور دائم در موتور های جستجو در حال یافتن اطلاعاتی در ارتباط با سوالات خود هستند و این میتواند یک فرصت مناسب برای شما باشد تا با ارائه اطلاعات مورد نیاز آنها، این دسته از مخاطبین را تبدیل به مشتریان خود نمایید !

 

در نهایت باید به این نکته واقف باشید که در دنیای کسب و کار های آنلاین، تولید محتوا یعنی همه چیز! اگر می خواهید کسب و کاری موفق را تجربه کنید ، حتما در تولید و ارائه محتوای با کیفیت فعال و کوشا باشید. فراموش نکنید که تولید محتوا با باز نشر محتوای تولیدی توسط دیگران بسیار متفاوت است . اینکار تقلبی آشکار است که به سرعت توسط موتور های جستجو شناسایی و مشمول جریمه قرار می گیرد. اراده خود را به کار بگیرید و با تکیه بر توانمندی های خود از همین امروز با تولید محتوای مطلوب ، کسب و کار خود را رونق ببخشید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1785 Hits
0 نظرات