myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید
ویژه شده

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

  

برای موفقیت یک کمپین تبلیغاتی و اثر بخشی در فروش، روش های تلفیقی که ترکیبی از بازاریابی آنلاین و آفلاین می باشد، می تواند به موفقیت شما کمک شایانی نماید. در ادامه با ذکر نکاتی در خصوص موارد موثر بر کمپین های تبلیغاتی ، توجه شما را به آنها جلب می نماییم.

 

1) طراحی برنامه ای ویژه جهت مشتریان وفادار

 

برای پاداش به مشتریانی که خریدار دائمی  برند شما هستند ، برنامه ای را طراحی کنید. این برنامه که می تواند شامل عرضه کالاهایی در قالب هدیه ،کوپن تخفیف و یا دسترسی وِیژه به یکسری از محصولات خاص باشد، به مشتریان شما انگیزه ای مضاعف برای تحکیم ارتباط با شما و خرید های بیشتر را می دهد. با ارائه کارت های تخفیف به مشتریان خود، این امکان را بوجود می آورید تا از طریق بازاریابی دهان به دهان و بدون هیچ هزینه ای ، محصولات خود را بازاریابی کنید.

 

2) استفاده از همه امکانات بازاریابی

   

به امکاناتی که در اختیار دارید نگاهی بیاندازید. در حوزه آنلاین، تبلیغات گوگل و وب سایت های معتبر، شبکه های اجتماعی، تولید محتوا ، تبلیغات ایمیلی و در حوزه آفلاین، استفاده از نیروهای مجرب در امر بازاریابی به صورت حضوری، تلفنی و یا شیوه های دیگر، همه و همه ابزار هایی هستند که در اختیار شما می باشند. با به خدمت گرفتن همه این امکانات و یکپارچه سازی آنها، یک سیستم منظم و هدفمند را برای کمپین بازاریابی خود بوجود آورید.

 

3) بازاریابی ایمیلی در قالب یک چهارچوب زمانی مشخص

  

  

محصولات و خدماتی را که قصد دارید در قالب یک پیشنهاد ویژه به مشتریان خود ارائه نمایید دسته بندی کنید. به فرض آنکه سازماندهی لیست ایمیل های شما از قبل انجام شده باشد، با رعایت نکات زیر می توانید به صورت هدفمند نسبت به ارسال ایمیل های خود اقدام کنید.

 

الف) سه روز قبل از ارائه پیشنهاد ویژه

  

ارسال ایمیل به مشتریان و اطلاع رسانی درباره زمان ارائه پیشنهاد

 

ب) روز اصلی پیشنهاد ویژه

  

لیست محصولات دسته بندی شده خود را که برای ارائه به مشتریان در نظر گرفته اید ارسال نمایید. با استفاده از دکمه Call to action  ، آنها را دعوت به بازدید از وب سایت خود نمایید.

 

ج) روز پس از پیشنهاد ویژه

  

با استفاده از یک استراتژی هوشمند، حتی پس از پایان روز اصلی پیشنهاد ویژه ، با ارسال ایمیلی دیگر در روز بعد از پیشنهاد، می توانید برای تاثیر گزاری بر تصمیم مشتریان و ترغیب آنها برای خرید استفاده نمایید. در نهایت پیشنهاد ویژه خود را تمدید کرده و در ایمیل خود ذکر کنید که هنوز چند ساعتی تا پایان حراج فرصت باقی مانده است!

 

4) توجه ویژه به تلفن های همراه

 

 

طبق آمار 68 درصد از صاحبین مشاغل، استراتژی بازاریابی تلفن همراه  را با  برنامه اصلی بازاریابی خود یکپارچه نموده اند با توجه به این آمار،قدرت بازاریابی بوسیله تلفن های همراه و تاثیر آن در کمپین های بازاریابی به خوبی مشخص می شود. با استفاده از این ابزار به راحتی میتوانید در اپلیکیشن های محبوب و همچنین با ارسال پیامک، نرخ ورود به وب سایت خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که قبل از آن وب سایت شما باید ریسپانسیو و آماده حضور مشتریان باشد.

 

5) طراحی چشم نواز

 

بنرهای تبلیغاتی، سایت شرکت، محیط فروشگاه،  بروشورها و حتی تم ایمیل باید به گونه طراحی شود تا مخاطبین را مجذوب نموده و آنها را نسبت به خرید ترغیب کنند.

 

6) تجربه کاربری

 

اگر ورودی ترافیک سایت شما به یک صفحه فرود خاص منتهی شود، حتما نسبت به استاندارد سازی صفحه فرود خود اقدام نمایید. هر قدر صفحه ورود شما ساده تر باشد، سرعت بارگزاری صفحه ورود شما بیشتر می شود و توجه حداکثری کاربران را به دنبال خواهد داشت. در صفحه فرود خود حداقل اطلاعاتی را که کاربران به آن نیاز دارند را نمایش داده و اطلاعات بیشتر را در لینک های مرتبط به آن محصول و در قالب توضیحات بیشتر مطرح نمایید. همچنین اگر بتوانید خدمات خود را بدون نیاز به ثبت نام در وب سایت ، به کاربران ارائه نمایید، گامی مثبت در جهت بهبود تجربه کاربری برداشته اید و در کل سیاست ساده سازی در تمامی مراحل و صفحات وب سایت شما، به افزایش نرخ تبدیل کمک فراوانی خواهد کرد.

 

7) استفاده اصولی از شبکه های اجتماعی

  

 

با تمرکز بر شبکه های اجتماعی و هشتک گزاری های مناسب، شما قادر خواهید بود تا با کسب و کار های بزرگ نیز رقابت نمایید. با به اشتراک گزاری متن، عکس و ویدئو های تبلیغاتی خود در شبکه های اجتماعی، به راحتی می توانید کسب و کار خود را به یک برند تبدیل کنید.

 

8) مسئولیت پذیری

 

در راستای توسعه کسب و کار خود و همگام با پیشرفت آن، مسئولیت های جدیدی را برای خود تعریف نموده و خود را نسبت به اجرای آن مقید نمایید. این مسئولیت ها علاوه بر رعایت اصول مشتری مداری، می تواند گستره وسیع تری از قبیل تخفیفات ویژه به نیازمندان یا فروش ویژه به نفع مراکز خیریه را نیز شامل شود.

 

9) اهرم تبلیغات

 

 

استفاده از اهرم تبلیغات در جریان کمپین های بازاریابی خود و همراستا با آن، می تواند موفقیت کمپین شما را تضمین نماید. در استفاده از تبلیغات هدفمند باشید، بازار هدف را بخش بندی نموده و بنر تبلیغاتی اختصاصی برای هر دسته را به طور جداگانه طراحی نمایید. اصول تبلیغ نویسی را به خدمت گرفته و از دکمه های فراخوان به صورت حساب شده ای استفاده کنید.

 

10) مذاکرات حضوری و تلفنی

 

با داشتن تیمی مجرب در زمینه بازاریابی حضوری و تلفنی،می توانید شیوه های آفلاین را نیز به عنوان یکی از ارکان کمپین بازاریابی خود پیاده سازی نمایید. اگر کسب و کار شما درآمد زایی لازم برای تعیین بودجه بازاریابی به شیوه آفلاین را محیا نمی کند، می توانید خود راسا به این کار مبادرت بورزید. فراموش نکنید که سیستم ترکیبی بازاریابی بسیار اعجاب انگیز است.

  

11) آنالیز کمپین

  

با تحلیل کمپین خود و دسته بندی اطلاعات دریافت شده، مجموعه ای ارزشمند از داده ها را به دست می آورید. این کار به شما کمک می کند تا استراتژی های بعدی خود را طراحی نموده و نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایید.

    

 

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1898 Hits
0 نظرات
ویژه شده

5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 

  

یکی از اقدامات بازاریابی در حوزه آنلاین، بازاریابی ایمیلی است که تقریبا همه مدیران بازاریابی دیجیتال به آن واقف بوده و از اهمیت آن آگاهی دارند. بررسی و آنالیز جزء لاینفک بازاریابی ایمیلی است. این کار باعث می شود تا اقدامات بهینه سازی در راستای آن با بهترین کیفیت ممکن انجام شود. حال با بررسی پنج اشتباه رایج در فرایند بازاریابی ایمیلی، با انها بیشتر آشنا می شویم.

 

1) ارسال ایمیل بدون رضایت مخاطب

 

اگر تمایل ندارید که ایمیل شما در فولدر اسپم مخاطبینتان قرار گیرد،به هیچ عنوان برای اشخاصی که اجازه اینکار را به شما نداده اند ایمیلی ارسال نکنید. حال باید پرسید که چگونه می شود از قرار گرفتن ایمیل های ارسالی در پوشه اسپم جلوگیری به عمل آورد؟ در جواب این سوال باید گفت که بهترین روش برای جلوگیری از آن، پرهیز از کلماتی همچون "رایگان"  ، "اینجا کلیک کنید" ، "کمترین ریسک" ، " تخفیف" ، "هم اکنون سفارش دهید" و کلماتی از این دست می باشد، به خصوص اگر ایمیل شما به زبان انگلیسی باشد!

 

 

بهترین روش برای جمع آوری ایمیل، قرار دادن محصولات رایگان در وب سایت خود در ازای دریافت ایمیل می باشد. با این کار شما این امکان را برای کاربران خود فراهم میکنید تا با میل و رضایت شخصی خود، ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند.همچنین با پیشنهاد عضویت در خبرنامه به کاربران سایت خود، میتوانید به صورت منظم و در فواصل زمانی خاص نسبت به ارسال ایمیل به آنها اقدام کنید. البته نباید این نکته فراموش شود که لینک عدم اشتراک در خبرنامه، همواره در دسترس کاربران شما باشد.

 

 

2) انتخاب عناوین نامناسب برای ایمیل

 

"انتخاب یک نام نامتناسب برای ایمیل می تواند احتمال باز نشدن آن را به حداکثر ممکن برساند" برای جلوگیری از دیده نشدن ایمیلتان ،حتی المقدور عنوان ایمیل خود را ساده انتخاب کنید و سعی کنید از جملات پرسشی و تعجبی استفاده نکنید.بهترین قالب جمله بندی برای عنوان ایمیل شما، قالب خبری است و در یک کلام، عنوان ایمیل باید به نحوی انتخاب شود تا ارزش باز شدن داشته باشد.

 

3) ارسال ایمیل بدون تفکیک بازار هدف

 

 

اگر شما واقعا قصد دارید مشتریان خود را از دست بدهید، این کار چندان سخت نیست ! با ارسال انبوه ایمیل برای کاربران خود و بدون تقسیم بندی شغلی و یا علاقه فردی آنان، به راحتی آنان را کلافه کرده و برای همیشه از لیست مشتریان خود خارج کنید! مدیران با تجربه در امر بازاریابی به خوبی به این نکته واقف هستند که با دسته بندی کاربران خود بر اساس نوع فعالیت و سلیقه شخصی، می توانند یک بازاریابی موفق را تجربه کنند. با توجه به حساسیت و اهمیت پیشنهاد خود، شما می توانید برای هر فرد یک ایمیل اختصاصی و به صورت مجزا آماده کرده و برای او بفرستید.

 

4) ارسال سلسله وارایمیل و در فواصل زمانی کم

 

بهتراست برای ارسال ایمیل های خود، یک دوره زمانی مناسب انتخاب کنید. بهترین بازه زمانی ارسال ایمیل برای کاربرانتان، هر دو هفته یا هر یک ماه یک بار می باشد. ارسال انبوه ایمیل می تواند نتیجه عکس بر کسب و کار شما داشته باشد. همچنین شما می توانید با قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی خود در ایمیل های ارسالی، قابلیت به اشتراک گزاری ایمیل های خود را افزایش دهید.

 

5) انجام ندادن تست ایمیل

  

تست A/B یا همان ارسال دو نسخه متفاوت از یک ایمیل با دو عنوان و دو محتوای مجزا، راهی مناسب برای آنالیز کمپین بازاریابی شماست. بدون انجام تست، کمپین بازاریابی هیچ مزیتی را برای شما به همراه نخواهد داشت!

   

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1674 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 

برای جلب توجه مخاطبین و مشتریان راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها انتخاب یک شعار تبلیغاتی به یاد ماندنی و موثر در ذهن مشتریان است.یک شعار تبلیغاتی موفق، در عین کوتاه بودن معرف ویژگی و مزیت محصولات و خدمات شماست که به نحوی دیگر، نمایشگر هویت برند شما نیز می باشد. در ادامه به هشت نکته مهم و تاثیر گزار در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق اشاره می کنیم.

 

1) شعار باید کوتاه و ساده باشد

 

بهتر است شعار شما حداکثر به ده کلمه محدود شود. کوتاه بودن شعار باعث ماندگاری آن در ذهن می شود. به مثال تبلیغاتی زیر دقت کنید:

 

"زمانی که در لاس وگاس هستید، هرکاری که انجام دهید در لاس وگاس باقی می ماند"

 

"هر اتفاقی که اینجا بیفتد،همینجا می ماند"

 

شعار دوم، شعار تبلیغاتی شهر لاس وگاس آمریکا می باشد که از شهرت جهانی برخورداراست. لازم به توضیح نیست که اگر شعار اول انتخاب میشد شانس بسیار کمی برای موفقیت داشت !!!

 

2) به ریتم و آهنگ شعار توجه کنید

 

 

اگر شعار شما دارای آهنگ و ریتم باشد، میتواند بسیار موثر واقع شود. در شعار نویسی از جملات معلوم و دستور زبان ساده استفاده کنید تا به خاطر سپاری آن راحت تر باشد.

 

3) محتوای شعار باید مبتنی بر واقعیت باشد

 

در ایجاد شعار تبلیغاتی، صداقت را فراموش نکنید. از دادن وعده هایی که قادر به انجام آن نیستید جدا پرهیز کنید و از بزرگ نمایی خدمات و محصولات خود اجتناب نمایید. به عنوان مثال از کلمه بی نظیر برای توصیف محصولات و خدمات خود استفاده نکنید چون به طور قطع محصولات و خدمات مشابه شما وجود دارند.

 

4) شعارتان را به یک چهارچوب زمانی مشخص محدود نکنید

 

محدود کردن شعار تبلیغاتی به یک بازه زمانی مشخص کار اشتباهی است. خلق یک شعار باید به گونه ای باشد تا ماندگاری آن در مدت زمانی طولانی تضمین شده تلقی گردد. در عصر نوین که تغییرات و پیشرفت تکنولوژی سرعتی سرسام آور دارد، اشاره به یک تکنولوژی یا محصول خاص که محدود به زمانی معین باشد، دارای ریسک بالایی است.

 

5) مصمم باشید

 

 

شما چه صاحب یک کسب و کار معتبر باشید یا یک استارت آپ نوپا، باید این نکته را بدانبد که شعار تبلیغاتی شما باید پوشش دهنده فعالیت شغلی شما و متناسب با لوگوی شرکت انتخاب شود. این امر به ماندگاری بیشتر شعار تبلیغاتی شما کمک میکند.

 

6) کسب و کار خود را متمایز کنید

 

محدوده جغرافیایی، جنسی و سنی خود را مشخص کنید و شعار خود را بر مبنای ارزشی که دارای محبوبیت همگانی است خلق کنید.

 

7) تعیین بازار هدف

 

با شناسایی بازارهدف،می توانید مناسب ترین ساختار را برای شعارتان و با توجه به درک همگانی طراحی کنید. اگر کسب و کار شما محلی است، مسلما انتخاب یک شعار تبلیغاتی مناسب چندان دشوار نمی باشد، ولی اگر کسب و کار شما از گستردگی بیشتری برخوردار است، مثلا کسب و کاری در مقیاس جهانی، خلق شعاری که درک آن برای همه مردم و از همه فرهنگ ها امکان پذیر باشد، بسیار مهم است.

 

8) تمرکز بر نیازها

 

شعار شما در عین کوتاهی باید شامل دلایلی باشد که چرایی انتخاب محصولات و خدمات شما را برای مشتریان توضیح دهد. با انتخاب یک شعار مناسب می توانید حضوری موفق در عرصه رقابت داشته باشید و بالعکس، یک شعار بد میتواند مشتریان شما را به سوی رقبا هدایت کند!

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1622 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 روش برای یافتن منابع بهتر تولید محتوا

8 روش برای یافتن منابع بهتر تولید محتوا

  

 

 

با توجه به اهمیت تولید محتوا در کسب و کارهای آنلاین، ضرورت تولید منظم و با کیفیت محتوا، مساله ای است که تمامی مدیران وب سایت ها با آن آشنایی دارند. از آنجاییکه شما همواره ایده های حاضر و آماده ای برای تولید محتوا در اختیار ندارید ،تکنیک های ایده یابی که به شما در تولید محتوا کمک کنند، از اهمیت ویژهای برخوردار است. در ادامه به ذکر 8 روش برای ایده یابی تولید محتوا می پردازیم.

 

1) عضویت در فیس بوک

 

 

 

با  فعالیت در شبکه اجتماعی فیس بوک و عضویت در گروه های مرتبط با کسب و کار شما، به راحتی می توانید به منابع مختلفی دسترسی پیدا کنید.

  

2) فعالیت در توییتر

  

 

 

مقالات خود را با هشتک گزاری های هوشمند در توییتر، به اشتراک بگزارید و همزمان به دنبال هشتک های مهم که حاوی ایده های جدید و مرتبط با کسب و کار شما هستند باشید. توییت های پر طرفدار ایده های مناسب برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می دهند.

  

3) حضور در انجمن ها

  

 

حضوردرگردهمایی ها و انجمن ها فرصتی مناسب برای تعامل و ایده پردازیست. توجه به سوالات و پاسخ آنها که در این دست از گردهمایی ها مطرح می شوند، میتواند ذهن شما را برای یافتن ایده های جدید فعال کند.

 

4) انجام نظرسنجی

  

 

 

در حوزه ایمیل مارکتینگ، با جمع آوری و دسته بندی ایمیل مشتریان خود، به راحتی می توانید آنها را در نظر سنجی های شرکت داده و درباره موضوعات مورد علاقه و سوالات آنان، پرسش خود را مطرح نمایید. این سوالات می توانند در یافتن ایده های جدید تولید محتوا بسیار موثر باشند.

  

5) مطالعه بخش نظرات در وبلاگ ها

 

 

با شناسایی وبلاگ های برتر در حوزه کسب و کار خود، به مطالعه نظرات و پیشنهادات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران و خوانندگان این وبلاگ ها بپردازید.با دسته بندی این سوالات، شما میتوانید نیازهای اصلی کاربران را تشخیص داده و به تولید محتوا در آن حوزه اقدام کنید.

  

6) پشتیبانی خدمات

  

 

اعضای تیم پشتیبانی و خدمات، بهترین مرجع برای طرح سوال از مخاطبین می باشند. ارتباط مستقیم این افراد با مشتریان، آنان را همواره در جریان نیاز های مشتریان و خواسته های آنها قرار می دهد. با تهیه لیستی از این سوالات، ایده های تولید محتوا بر اساس آن را پیاده سازی نمایید.

  

7) گوگل آنالیتیکس

  

 

 

ابزار آنالیز گوگل به شما کمک میکند تا پست های محبوب و قدیمی خود را شناسایی کنید. شناسایی این پست ها و به روز رسانی و بازنگاری آنها در قالب جدید و بر اساس شرایط روز، می تواند یکی دیگر از تکنیک های ایده پردازی باشد.

  

8) گوگل ساجست

  

 

با جستجو در باکس گوگل می توانید  پیشنهادات مختلفی را ببینید. با کمی خلاقیت میتوانید با الهام از موضوعات مشاهده شده، نسبت به خلق محتوایی جذاب اقدام کنید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
822 Hits
0 نظرات
ویژه شده

تاثیر تولید محتوا در جلب توجه مشتری

 

تاثیر تولید محتوا در جلب توجه مشتری

 

 

یکی از بزرگترین چالش هایی که کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها با آن روبرو هستند، تعامل با مخاطبین و شروع ارتباط مستقیم با آنهاست. از مهمترین اهرم هایی که این نوع از کسب و کار ها برای رونق بخشیدن به بازار خود و جلب توجه مشتری استفاده می کنند ، تولید محتوای جذاب برای کاربران ورودی می باشد. با استفاده از تکنیک های تولید محتوا ، شما میتوانید روند جذب مخاطبین خود را به صورت تصاعدی افزایش دهید.

 

نیازهای واقعی مشتریان خود را بیابید

 

 

در روش های قدیمی فروش، اهداف شرکت ها در اولویت روابط تجاری قرار داشت و هیچ چیز مهمتر از موفقیت مالی شرکت نبود، در حالیکه در متد های جدید که بر پایه کرامت مشتری پایه ریزی شده، داشتن روابط تعریف شده بر اساس نیاز و رضایت مشتری، در اولویت قرار دارد.

 

ثبت جایگاه مناسب در ذهن مشتری

 

 

با تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند که بر مبنای نیازهای مشتریان شما تولید شده است، می توانید یک ارتباط قوی را شکل دهید.انتشار محتوای تولید شده و نمایش آن برای بازدید کنندگان سایت و همچنین ارسال آن برای اعضای ثابت در قالب خبر نامه و از طریق ایمیل، اگر به صورت مستمرانجام شود می تواند باعث شکل گیری یک ارتباط قوی گردد.

 

تعامل با مشتریان

 

 

همواره با مشتریان خود در ارتباط باشید. با ایجاد یک رابطه واقعی، علاوه بر اطلاع از نیاز های امروز آنها، می توانید نیازهای احتمالی پیش روی آنها را نیز بررسی نمایید. مشتریان احتمالی شما به طور دائم در موتور های جستجو در حال یافتن اطلاعاتی در ارتباط با سوالات خود هستند و این میتواند یک فرصت مناسب برای شما باشد تا با ارائه اطلاعات مورد نیاز آنها، این دسته از مخاطبین را تبدیل به مشتریان خود نمایید !

 

در نهایت باید به این نکته واقف باشید که در دنیای کسب و کار های آنلاین، تولید محتوا یعنی همه چیز! اگر می خواهید کسب و کاری موفق را تجربه کنید ، حتما در تولید و ارائه محتوای با کیفیت فعال و کوشا باشید. فراموش نکنید که تولید محتوا با باز نشر محتوای تولیدی توسط دیگران بسیار متفاوت است . اینکار تقلبی آشکار است که به سرعت توسط موتور های جستجو شناسایی و مشمول جریمه قرار می گیرد. اراده خود را به کار بگیرید و با تکیه بر توانمندی های خود از همین امروز با تولید محتوای مطلوب ، کسب و کار خود را رونق ببخشید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1786 Hits
0 نظرات
ویژه شده

تاثیر بازاریابی آنلاین بر کسب و کارها

 

تاثیر بازاریابی آنلاین بر کسب و کارها

 

  

  

برای معرفی یک محصول و تبدیل آن به برندی شناخته شده، راهکار های فراوانی وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فن آوری های نوین، این روش ها دستخوش تغییراتی بنیادین گشته اند. مفاهیمی همچون دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین از جمله این دسته از مفاهیم می باشند.

 

بسیاری از کسب و کارهای نوپا و همچنین آن دسته از مشاغل سنتی که قدم به عرصه کسب و کار آنلاین گذاشته اند، بر این گمان هستند که با راه اندازی یک وب سایت و یا گذاشتن چند پست در شبکه های اجتماعی، میتوانند یک شبه راه چند ساله را پیموده و فروش خود را به افزایشی قابل توجه برسانند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید باید بدانید که رویای شما سرابی بیش نیست!

  

راه اندازی یک کسب و کار

 

 

در نظر بگیرید که شخصی می خواهد با تاسیس یک شرکت، شروعی بر فعالیت های تجاری خود داشته باشد. اگر این شرکت بدون داشتن ایده یا استراتژی خاص این کار را انجام دهد، بدون شک با شکست مواجه خواهد شد.در ابتدا باید با بررسی احتیاجات و نیاز های جامعه و پتانسیل های موجود، میزان بازار تقاضا برای یک محصول و یا یک خدمت خاص را پیدا کند و پس از آن با بررسی میزان عرضه، از مناسب بودن پتانسیل های موجود مطمئن شود. پس از شکل گیری طرح و اطمینان از موفقیت ایده ، مهمترین بخش چالش، تعیین استراتژی های هوشمند و اجرایی نمودن آنهاست. این بخش شامل مجموعه ای از اقدامات و تکنیک های خاص می باشد که معرفی محصولات یا خدمات شما و مزیت استفاده از آنها برای عموم ، که از آن به عنوان بازاریابی محصولات و خدمات یاد می شود، مهمترین بخش آن می باشد. بازاریابی خود به تنهایی یک چالش بزرگ است که احتیاج به سرمایه گزاری و تخصیص بودجه دارد. درصد بالای بودجه، از جمله فاکتور های مهم در موفقیت یک کمپین بازاریابی است، اما مهمتر از آن، تعیین استراتژی های هوشمند برای بازاریابی و از آن مهمتر، مدیریت منابع مالی برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه است.

 

  

 

یکی از استراتژی های موثر و امروزی در بازاریابی، استفاده از امکانات موجود در بستر آنلاین می باشد. ابزار های الکترونیک و دیجیتال، همچون تلفن های هوشمند و تبلت ها، هدفی بسیار مطلوب و در دسترس برای ارسال پیام های بازاریابی و تبلیغاتی شما می باشد. استفاده از اپلیکیشن های محبوب موبایل، شبکه های اجتماعی، وب سایت های تخصصی و معتبر در زمینه بازاریابی و .... همه و همه می توانند به شما در رسیدن به اهداف بازاریابی خود کمک کنند. البته این به شرطی است که شما اهداف شفافی از تعامل اجتماعی یا دیجیتالی خود با دیگران داشته باشید و قدم های بعدی را برای حضور در عرصه بازاریابی آنلاین با هوشمندی بردارید.

 

 

با توجه به اینکه هیچ نسخه از پیش تعیین شده ای برای استراتژی های بازاریابی وجود ندارد، باید روش های مختلفی را برای تحقق اهداف خود دنبال کنید. ماهیت کسب و کار ها به طور ذاتی با یکدیگر متفاوت است و هر کسب وکار مدل خاصی از بازاریابی را برای موفقیت باید برگزیند. از این رو ممکن است مجبور باشید ده ها طرح بازاریابی را برای خود برگزیده و امتحان کنید تا نهایتا مدل موفق خود را به دست آورید. خوشبختانه، در تعیین و پیاده سازی تکنیک های آنلاین، هزینه های شما نسبت به تکنیک های بازاریابی سنتی به مراتب کمتر است.

 

 

 

اصلی ترین بخش بازاریابی آنلاین، محتوای به اشتراک گذاشته شده در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی است. مخاطبین شما مستقیما  به محتوای تولید شده واکنش نشان میدهند. با تسلط به اصول تبلیغ نویسی در تولید محتوای تجاری و تبلیغاتی خود، به راحتی می توانید مخاطبین خود را جذب نمایید. با دانستن این موضوع که مخاطبین خاص شما در کجا هستند و بیشتر زمان خود را در کجا سپری میکنند، قادر خواهید بود که ضمن نزدیکی به آنها، از نیازها و مشکلاتشان مطلع شوید. با این کار شما می توانید پیشنهادات خود را بر اساس نیاز های آنها مطرح نمایید. به حرف مخاطبین خود گوش داده و برای رفع مشکلاتشان اقدام نمایید فراموش نکنید پیش از آنکه سخنگوی خوبی باشید باید بتوانید شنونده خوبی باشید.

 

هدف از تکنیک های بازاریابی آنلاین، کاهش ریسک بازاریابی، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش نرخ بازگشت سرمایه، و اطلاع از نقاط قوت و ضعف کسب و کار، در راستای راه کار های اتخاذ شده است و در پایان، شناسایی دقیق پتانسیل های موجود در محیط آنلاین ( وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، ابزارهای آنلاین و ...) می باشد . طراحی یک استراتژی انعطاف پذیر در کنار بودجه بندی مناسب، ضامن موقیت کسب و کار شما خواهد بود.

    

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1668 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 گام در اجرای موفق کمپین های تبلیغاتی آنلاین

 

8 گام در اجرای موفق کمپین های تبلیغاتی آنلاین

  

 

برای یک حضور موفق در محیط وب تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست. توانایی ایجاد یک تعامل سازنده با مخاطبین و مشتریان و ارائه راهکار های موثر برای خدمات و محصولات، قدم مهمی است که باید توسط کسب و کار های آنلاین برداشته شود. در این راستا اتخاذ یک استراتژی موثر در جهت ایجاد کمپین های تبلیغاتی با حداکثر بازدهی و صرف کمترین هزینه، در میزان موفقیت کسب و کار ها، نقش بسیار مهمی را بازی می کند. در ادامه این مقاله 8 اصل مهم در اجرای یک کمپین موفق تبلیغاتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

1) از کمپین خود چه انتظاراتی را دارید؟

  

 

پیش از طراحی کمپین تبلیغاتی خود، اهدافی را که کمپین مذکور باید در جهت آن کانالیزه شود به دقت تعیین نموده و طراحی کمپین را در راستای آن پیاده سازی نمایید.اهداف شما می تواند شامل تمرکز بر فروش بیشتر،افزایش اعضای سایت،معرفی خدمات و محصولات و یا هر هدف دیگری باشد. پس از تعیین هدف ،باید با آنالیز داده های آماری از پارامترهای کمپین خود ، میزان موفقیت هر یک از این پارامترها را اندازه گیری نمایید.

 

2) بررسی دقیق بازار هدف

 

 

با بررسی دقیق بازار هدف و شخصیت حرفه ای مخاطبین خود، می توانید از هدر رفت بودجه های تبلیغاتی جلوگیری نمایید. قوانین حاکم بر بستر بازار هدف و روابط موثر درآن می تواند مشخص کننده گام های بعدی شما باشد.با این کار شما می توانید علاوه بر دسته بندی بازار های هدف خود ، میزان بودجه تبلیغاتی تخصیص داده شده در هر بخش را ترسیم کرده و نسبت به موفقیت کمپین خود آسوده خاطر باشید.

 

3) استراتژی تعیین بودجه

 

 

حال که بازار هدف خود را تعیین کردید و اهداف کمپین های تبلیغاتی خود را بر مبنای آن پایه ریزی نمودید، باید یک استراتژی واضح و هوشمند جهت بودجه کمپین تبلیغاتی خود ارائه نمایید.با بررسی روش های مختلف تبلیغات آنلاین و انتخاب مناسب ترین آنها ، می توانید کمپین مورد نظر خود را هم جهت با آن پیش ببرید.این روش ها می توانند از انتخاب یک شبکه اجتماعی پر مخاطب تا یک مجموعه مرکب از تکنیک های مختلف تبلیغاتی باشند.

 

4) داشتن یک وب سایت پویا

 

 

مهم است که بازدید کنندگان وب سایت شما ،  یک تجربه کاربری خوب از حضور در وب سایت شما داشته باشند. این مساله تا جایی اهمیت پیدا میکند که می توان میزان موفقیت یا شکست کمپین های تبلیغاتی را به آنها نسبت داد. به همین دلیل باید صفحات فرود شما که ترافیک وردی به سایت، منتهی به آن میشود، به گونه ای طراحی شود تا ضمن بهبود تجربه کاربری، باعث افزایش نرخ تبدیل وب سایت شود. منظور از نرخ تبدیل در واقع هدایت بازدید کنندگان وب سایت از کانال های خاصی که توسط خود شما طراحی شده اند، به صورت هوشمند و قدم به قدم، تا تبدیل انها به کاربران نهایی سایت می باشد. نرخ تبدیل در همه کسب و کار های اینترنتی هدف نهایی محسوب شده و می تواند در قالب های مختلف از جمله عضویت در لیست خبرنامه، ارائه خدمات یا فروش یک محصول گنجانده شود.

 

5) استفاده از دکمه فراخوان (Call to action)

 

 

طراحی بهترین صفحه فرود بدون استفاده از دکمه فراخوان، هیچ مزیتی را برای شما به دنبال نخواهد داشت! دکمه فراخوان در واقع بازدید کنندگان سایت شما را به انجام یک عمل خاص تشویق میکند. مثلا شما می توانید با یک پیشنهاد ویژه مانند "دریافت رایگان کتاب" کاربران را ترغیب به ثبت ایمیل وپس از آن دریافت کتاب نمایید! عنوان دکمه فراخوان باید جذاب باشد و از استفاده  از کلماتی چون دانلود، اشتراک و ارسال پرهیز نمایید.

 

6) بهینه سازی صفحه فرود

  

 

بدون شک یک کمپین تبلیغاتی آنلاین موفق نخواهد بود اگر اصول طراحی صفحه فرود یا همان صفحه محصول شما نامناسب باشد! آمار ها نشان میدهد که در حدود 70 درصد کمپین های PPC  به خاطر داشتن یک صفحه فرود نامناسب با شکست مواجه شده اند.

  

7) هر بازار هدف یک کمپین و هر کمپین یک بنر تبلیغاتی !

 

  

اگر کسب و کار شما طیف وسیعی از مخاطبین را شامل می شود ، با دسته بندی بازار هدف، برای هر یک از آنها کمپینی خاص طراحی کنید! ارائه بنرهای جذاب برای کمپین های شما بسیار ضروری است و مهم تر از آن تنوع بنرها ست. هر کمپین باید بنرهای مختص خود را داشته باشد و اینکار به مخاطبین یک ایده و تصویر جدید را ارائه میدهد. با به کار گیری ایده های ساده در ساختار بنرهای خود به راحتی می توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

 

8) تحلیل عملکرد کمپین های خود را فراموش نکنید

 

 

با مستند سازی کارهای انجام شده در راستای اجرای کمپین های تبلیغاتی خود و دسته بندی آنها ، بانک های اطلاعاتی ویژه ای بوجود خواهند آمد که به شما کمک می کند تا تاثیر هر یک از این داده ها را در راستای پیشرفت کمپین های تبلیغاتی ، بررسی نموده و در آنالیز نهایی مسیر طراحی شده برای کمپین تبلیغاتی خود ، موفق عمل نمایید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
1653 Hits
0 نظرات
ویژه شده

تکنیک های بهینه سازی فروش آنلاین

 

تکنیک های بهینه سازی فروش آنلاین

   

با رشد روزافزون دنیای وب و فعالیت های آنلاین، قوانین کسب و کار ها نیز به سرعت در حال تغییر است. مشتریان همواره مهمترین رکن یک کسب و کار به شمار میروند. این واقعیت که سلیقه مشتریان دائما در حال تغییر است ، امری است غیر قابل انکار. ما باور داریم که دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای نوپا و امروزی، به زودی جای کسب و کار های سنتی را خواهند گرفت و این نکته نیز غیر قابل تردید است که مشتریان در حوزه تجارت آنلاین، اهدافی کاملا متحرک هستند و الگوی رفتاری آنان نیز غیر قابل پیش بینی است. در این مقاله سعی شده است تا با کالیبره کردن برخی از تکنیک های آشنا و همیشگی، این اهداف متحرک را مورد هدف مستقیم خود قرار دهیم!

 

1) ارائه پیشنهادات ویژه

 

 

پیشنهادات یک کمپین تجاری بنا بر نوع فعالیت آن می تواند موارد زیادی را شامل شود که بدون شک تخفیفات فصلی و دوره ای از مهمترین آنها می باشد. ارائه کوپن تخفیف در وب سایت ها ، یک ترفند ارتباطی ویژه با مشتری است تا به بهانه آن ، در مرحله اول ،ایمیل بازدید کنندگان سایت را دریافت کرده و در مراحل بعدی نسبت به پیاده سازی استراتژی های  تبلیغاتی خود اقدام کنید. دریافت ایمیل در قبال دانلود یک محصول خاص یا استفاده از اطلاعات مرتبط با یک موضوع ویژه ، از جمله اقداماتی است که در این چهار چوب قرار می گیرد.

  

2) اعتماد سازی و تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان دائمی

 

 

طراحی و پیاده سازی برخی از ایده ها جهت رضایت مشتریان کنونی و یا مخاطبین جدید وب سایت، می تواند در قالب خدمات ویژه برای یک سری از محصولات، تخفیفات دوره ای برای کاربران ثابت، ارتباط مستمر با مخاطبین خود از طریق پیام رسانها و شبکه های اجتماعی و تکنیک هایی از این قبیل باشد که در وفادار سازی مشتریان شما تاثیری عمده خواهد گذاشت.

 

3) پکیج های پیشنهاد هدیه

 

 

بسیار بعید است که کسی از گرفتن هدیه خوشحال نشود ، بنابراین با تکیه بر همین اصل ساده و با ارسال هدایای تبلیغاتی، موجی را ایجاد کنید تا منجر به بروز تجربه ای بی نظیر در مشتریان شما شود.

 

4) طراحی و اجرای مسابقات

 

 

طراحی یک شیوه خاص و پر هیجان در مسابقه ای که توسط شما ایجاد شده ، میتواند روند جذاب سازی کسب و کار شما را دو چندان کند. اصول ساده ای که در طراحی این دست از مسابقات وجود دارد، می تواند موفقیت اهداف دنبال شده از اجرای آنها را تضمین کند. طراحی یک تکنیک جدید در اجرای مسابقات، استفاده از رسانه های اجتماعی جهت انتشار پست های متنی،صوتی و تصویری، وضع قوانین واضح و مشخص و استفاده از سیستم نظر سنجی برای ترغیب مشتریان به مشارکت بیشتر، همه و همه جزئی از این روند می باشد.

 

5) دکوراسیون خوبی برای فروشگاه اینترنتی خود ترتیب دهید

 

  

استفاده از عکس های با کیفیت از محصولات خود و گلچین بهترین و جذاب ترین آنها، می تواند در ارتقاء فروش شما نقشی مهم داشته باشد. این تصاویر باید معرف بهترین و محبوب ترین محصولات شما برای پیشنهاد به کاربرانتان باشد که نه تنها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است بلکه در صفحات بعدی نیز قابل روئیت باشند.با این تکنیک شما میتوانید کاربران خود را از طریق معرفی محصولات ویژه فروشگاه خود ، به سمت سایر محصولات سوق دهید.

 

6)استفاده از ابزار های آنلاین

 

 

در پشت هر وب سایت موفق یک مدیر موفق نهفته است که میداند بیش از هر چیز باید نقش یک مشاور و راهنمای دلسوز را برای مشتریان و مخاطبین خود بازی کند. داشتن تعاملی پویا بین مدیر سایت و دست اندرکاران آن با مشتریان، ایجاد یک تجربه لذت بخش کاربری را تضمین میکند.استفاده از ابزارهایی مانند چت بات ها ، فیلتر های جستجوی هوشمند و سایر ابزارها به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر ایجاد حس رضایت در مشتریان، اطلاعات مفیدی را نیز از آنها جمع آوری کنید.

 

7)کاهش ریسک خرید

 

 

نگرانی های کاربران خود را یک بار و برای همیشه رفع نمایید. بسیاری از کاربران همواره با دغدغه های ذهنی بیشماری که نشات گرفته از عدم اطمینان آنهاست، دست به گریبان هستند، که با شفاف سازی در مورد محصولات و خدمات خود و همچنین پشتیبانی قدرتمند، می توان گامی مهم در اعتماد سازی برداشت. این موارد می تواند شامل شفاف سازی در سیستم حمل و نقل و هزینه های آن، تحویل سریع کالا و یا ارائه سریع خدمات، ضمانت بازگشت پول در صورت خرابی کالا و یا عدم رضایت از آن، و شفاف سازی در زمینه تراکنش های مالی و درگاه های اینترنتی پرداخت پول باشد.

  

8)نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری

 

 

طبق بررسی های انجام شده، حدود 93 درصد از بازدیدکنندگان فروشگاه های آنلاین، هیچ خریدی را انجام نمیدهند! با استفاده از یک استراتژی هوشمند، شما می توانید از این ظرفیت استفاده نموده و ارتباط خود را با آنها شکل دهید.در هر وب سایت ، بخش وبلاگ، مهمترین عامل درجذب ترافیک به سایت است. ارائه یک کتاب الکترونیک، دوره های آموزشی کوتاه مدت یا ابزارهای رایگان در ازای  دریافت ایمیل کاربران ورودی میتواند یکی از تکنیک های هوشمند شما باشد. اهمیت این مساله زمانی آشکار می شود که شما با تنظیم بانک اطلاعاتی از ایمیل های ورودی، کمپین ایمیل مارکتینگ خود را راه  اندازی نمایید.

 

9)استفاده از نماد های اعتماد الکترونیک

 

 

در پاره ای از موارد، مشتریان شما علیرغم میل باطنی برای تهیه یک محصول خاص از فزوشگاه شما، صرفا به خاطر نگرانی از سوء استفاده های احتمالی در سیستم پرداخت، از خرید خود منصرف می شوند. استفاده از نماد های اعتمادد الکترونیک در این راستا، به شما کمک می کند تا ضمن اعتماد سازی، نظر مشتریان را برای ادامه یک رابطه بلند مدت جلب نمایید.

 

10)استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران شما و در وب سایت شما (UGC)

 

  

آغاز یک ارتباط می تواندفراهم کننده زمینه های فروش باشد، بنابراین جای تعجب نیست که اکثر وب مستر های حرفه ای و مدیران وب سایت ها ، به افزایش تعامل و ارتباط با مخاطبین تا این حد اهمیت میدهند. ثبت نظرات و پیشنهادات و ارائه یک سیستم پرسش و پاسخ در قالب نقد عملکرد وب سایت شما، در فراهم نمودن زمینه های فروش بسیار موثر است. بازخورد های واقعی کاربران سایت شما و اشتراک گزاری آنها در شبکه های اجتماعی ، چه اینکار توسط خود کاربران انجام شده باشد و چه توسط خود شما، تاثیری مثبت در افزایش قلمروی فروش شما دارد.

 

11) نظر سنجی های دوره ای

  

 

برای اینکه نشان دهید مشتریان شما تا چه حد برای شما ارزشمند هستند، نظرسنجی های دوره ای انجام دهید تا آنها بتوانند دیدگاه های خود را برای ارتقاء کیفیت خدمات و محصولات شما ارائه نمایند. همچنین برای ترغیب کاربران خود جهت شرکت در نظرسنجی ها ، از سیستم ارائه پاداش استفاده کنید. سوالات زیادی هستند که می توانید در این بخش مطرح نمایید . این سوالات بسته به اهداف شما در طراحی این نظر سنجی ، می تواند متفاوت باشد. حتی المقدور این سوالات باید کوتاه و تعداد آنها کم و در چهارچوب حوصله کاربران شما باشد.نحوه آشنایی مشتریان شما با سایت، سطح رضایت آنها در استفاده از خدمات سایت، تجربه کاربری، برتری های سایت شما یا نقطه ضعف های آن نسبت به سایت های رقیب و نیازهای احتمالی دیگر مشتریان  از جمله این سوالات هستند.

 

12) ارسال پیام برای سبد های رها شده

 

  

فارغ از اینکه به چه دلیل سبد های خرید شما توسط کاربران رها شده است ، با به کار گیری یک سیستم کارآمد برای ارسال پیام در قالب ایمیل و اس ام اس ، می توانید مشتریان خود را برای تکمیل خرید، ترغیب نمایید. این دسته از پیام های ارسالی، دارای ویژگی های مشترکی هستند. شخصی سازی پیام ها با ذکر نام مشتری، ارسال پیام در اسرع وقت و ارسال بیش از یک پیام، از مهمترین ویژگی های این دسته از پیام ها هستند.

 

13)توسعه و بهینه سازی ناوگان حمل ونقل

 

 

 

از نکات مهم در ارسال محصولات، مشخص نمودن زمان دقیق ارسال محصوله توسط مشتری می باشد. مشخص نمودن وضعیت ارسال محصول، امکان ردیابی محصول، طراحی گزینه های مختلف جهت ارسال و تحویل، اطلاعات دقیق و شفاف از هزینه های حمل و نقل و ارائه پیشنهادات تشویقی برای تحویل رایگان و سریع محصول، از جمله این نکات می باشند.

 

14)ساخت صفحه فرود یا صفحه محصولات

 

 

طراحی یک صفحه ورود خلاقانه برای جلب توجه کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی و تبلیغات وارد وب سایت شما می شوند، از اهمیت زیادی برخوردار است. در طراحی این صفحات باید توجه داشت که ارائه اطلاعات جامع و تا حد امکان خلاصه شده، با رعایت اصول تبلیغ نویسی میتواند در تصمیم گیری نهایی کاربران برای استفاده از خدمات و یا خرید محصولات شما بسیار موثر باشد.

 

15) طراحی تبلیغات بر اساس تلفن های هوشمند

 

 

با توجه به اینکه همه ما گوشی های هوشمند خود را تقریبا در همه ساعات شبانه روز همراه خود داریم، تبلیغاتی که در گوشی های همراه به راحتی دیده شوند از اهمیت خاصی برخوردار است.لازمه این امر داشتن یک وب سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو است که قابلیت تغییر شکل در دستگاه های مختلف و بر اساس نوع صفحه نمایش آنها را داشته باشد.این تبلیغات که به راحتی در اپلیکیشن های موبایلی از جمله تلگرام قابل نمایش است ، میتواند یک بازار جغرافیای وسیع برای مخاطبین خاص شما باشد.

 

16) پیاده سازی سیستم گفتگوی آنلاین

   

 

اگر هنوز برای فروشگاه خود سیستم گفتگوی آنلاین را پیاده سازی نکرده اید، باید بدانید که از رقبای خود بسیار عقب افتاده اید. در نظر سنجی های انجام شده بالاترین سطح رضایت در مشتریان فروشگاه های آنلاین، در کیفیت و نوع ارتباط مشتریان با شما می باشد.در این نظر سنجی، میزان محبوبیت روش های تماس و برقراری ارتباط به ترتیب، 73% برای چت آنلاین، 61 درصد برای ایمیل و 44 درصد برای تلفن های همراه گزارش شده است.

 

با دانستن این نکات شما می توانید افق دید گسترده تری برای طراحی تکنیک های تبلیغاتی خود داشته باشید و با عملیاتی نمودن این تکنیک ها ، گامی موثر در بهبود شرایط کسب و کار خود بردارید.

 

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

 

 

به خواندن ادامه دادن
815 Hits
0 نظرات
ویژه شده

کد QR

 

کد QR

  

 

کد QR  یا رمزینه های ماتریسی که در واقع یک بارکد دو بعدی است چیدمانی است از نقطه های مربع شکل و با زمینه سفید که میتواند اطلاعاتی نظیر لینک های وب، شماره تلفن، آدرس ایمیل و پاره ای اطلاعات دیگر را در خود جای دهد. این کد بوسیله اپلیکیشن های اسکن بارکد که در گوشی های همراه موجود میباشد قابل بازیافت و خواندن خواهد بود.

 

 

 

شما به راحتی و با امکاناتی که در اختیارتان قرار میگیرد می توانید حجم زیادی از اطلاعات را که شامل متون ، تصاویر، فیلم و ... می باشد را در داخل این کد قرار داده و این کد را در کارت های ویزیت، سربرگ نامه های شرکتی ، تابلو های تبلیغاتی و ... قرار دهید. البته این بدان معنی نیست که همه این اطلاعات را می توان تنها در یک بارکد گنجاند، بلکه شما میتوانید با ایجاد یک وبلاگ، یک وب سایت و یا صفحات تبلیغاتی مخصوص خود در محیط وب اطلاعات خود را جمع آوری نموده و لینک آن را در این کد به کار بگیرید.

   

 

از جمله مزایای این امرمشاهده  صفحات اختصاصی شما در وب ، مشاهده نتایج جستجوی مرتبط با اطلاعات ثبت شده در گوگل ، نشر محتوای مورد نظر و حفظ اطلاعات در محیط مجازی می باشد.در ادامه به چگونگی افزودن اطلاعات تخصصی در قالب یک کد QR  می پردازیم.

  

 

در ابتدا اطلاعات تخصصی یا رزومه خود را در قالب صفحات اختصاصی در محیط وب انتشار میدهیم. برای اینکار نیاز داریم اطلاعات خود را که میتواند شامل مقالات، تصاویر و فایل های ویدئویی باشد ، در محل مناسبی در فضای آنلاین قرار داده و سپس لینک مورد نظر را درون آن بگنجانید.

  

 

بانک اطلاعات ساختکار مرجعی قدرتمند برای تشکیل بانک های اطلاعاتی و انتشار آن در محیط وب می باشد. شما میتوانید به راحتی اطلاعات مربوط به تخصص و حرفه خود را در وب سایت ساختکار ثبت نموده و نسبت به نشر آن اقدام کنید.

 

انتشار صفحات ساخته شما در وب و تعریف آن در موتور های جستجو، رده بندی تخصص شما در بانک اطلاعاتی، موتور جستجوی مجزا و قدرتمند اختصاصی و خدمات بازاریابی آنلاین از دیگر مزایای ثبت اطلاعات در بانک اطلاعاتی ساختکار می باشد.

  

 

پس از ساخت صفحات اطلاعاتی ، به راحتی می توانید این صفحات را به هم لینک نموده و در نهایت لینک صفحه اصلی خود را در قالب کد QR ارائه نمایید.

 

 

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

به خواندن ادامه دادن
2134 Hits
0 نظرات
ویژه شده

سئوی محتوای تبلیغاتی بر اساس کلمات پربازدید

سئوی محتوای تبلیغاتی بر اساس کلمات پربازدید

 

 

 

در یک کلام می توان گفت که سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و در برگیرنده تکنیک هایی است که رد پای وب سایت شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو دنبال میکند.سئو که مخفف کلمه (Search engine optimization) به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوست، تبلیغی است رایگان در بستر وب که باعث می شود ترافیکی رایگان و طبیعی از سوی موتورهای جستجو به سمت سایت شما هدایت شود.از آنجا که اساس هدایت ترافیک برمبنای سئو، برپایه کلمات کلیدی استواراست، امکان جذب و تبدیل بازدید کنندگان به مشتری بسیار زیاد است.

 

اهداف سئو و اهمیت آن

 

چنانچه صاحب یک وب سایت و یا یک وبلاگ هستید، میدانید که در بازار رقابتی امروز، میلیون ها کاربر از موتورهای جستجو، جهت پیدا کردن پاسخ سوالات خود استفاده می کنند، لذا استفاده از تکنیک های سئو و تسلط به آنها، می تواند شما را در صدررقابت های سطر اول گوگل و سایر جستجو گرها قرار دهد. اگر بخواهیم اشاره ای به اهمیت بهینه سازی وب سایت ها و محتوای تولید شده در آنها داشته باشیم، می توانیم به نکات مهم زیر اشاره کنیم:

 

طبق آمار، اکثرکاربران درهنگام جستجوی مطالب مورد نظر خود، یکی از پنج پیشنهاد اول را در صفحه نتایج جستجو انتخاب میکنند.

 

بهینه سازی وب سایت بر مبنای سئو، علاوه بر تاثیر مثبت در نتایج جستجو، یک تجربه کاربری مطلوب برای بازدید کنندگان نیز به حساب می آید.

 

ارتقاء رتبه شما در موتورهای جستجو، عاملی مهم دراشتراک گزاری مطالب وب سایت شما در شبکه های اجتماعی، نظیر لینک داین، گوگل پلاس، توییتر، فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی است.

 

"67 درصد کلیک ها به پنج نتیجه اول گوگل اختصاص دارد"

 

  

در هنگام تایپ یک سوال در گوگل یا سایر موتورهای جستجو، پاسخ مرتبط با آنها از طریق صفحه نتایج (SERP)  نشان داده می شود. موتور های جستجو برای آنالیز اطلاعات شما و تصمیم گیری جهت رتبه بندی وب سایت،  مجموعه ای پیچیده از الگوریتم ها را به کار می گیرند که یکی از مهمترین آنها ، رتبه بندی بر مبنای سئو (Seo  ranking  factors)  می باشد.بنابراین واضح است که یک سایت بهینه سازی شده بر مبنای فاکتور های سئو، استحقاق بیشتری برای قرار گرفتن در صدر موتور های جستجو را دارا می باشد.

 

گوگل که از محبوب ترین موتور های جستجو است، بیش از 200 سیگنال را برای رتبه بندی وب سایت ها در نظر گرفته   و مبنای دسته بندی وب سایت ها قرار داده است که بر اساس سئوی داخلی سایت (on page seo) و سئوی خارجی سایت (Off page seo) طبقه بندی شده است.

 

بهینه سازی سایت با سئوی داخلی (0n-page seo)

  

  

استاندارد سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجو و کاربران آن بسیار مهم است و فاکتورهای سئو در بهینه سازی داخلی سایت، عاملی موثر در تحقق این امر است. این بخش حاوی قسمت های مهمی است که در ادامه به توصیف آن خواهیم پرداخت.

 

کلمات کلیدی (key words)

 

هر محتوای تولید شده که در قالب یک صفحه از وب سایت قرار دارد، دنبال کننده یک هدف و موضوع مشخص است که با استفاده از کلمات کلیدی محتویات صفحه مذکور، میتوانیم موضوع اصلی صفحه را به موتورهای جستجو انتقال دهیم. مثلا اگر یک صفحه تبلیغاتی برای فروش گوشی تلفن همراه داشته باشیم، میتوانیم با به کار گیری طیف وسیعی از کلمات، همچون دوربین، سخت افزار تلفن، سیستم عامل، مشخصات فنی و ... در قالب متن، عکس (Alt tags) و عناصر HTML ، صفحه خود را به موتورهای جستجو معرفی کنیم.

 

تگ عنوان (Title tags)

 

عنوانی که برای محتویات صفحه خود انتخاب می کنید، علاوه بر صفحه نتایج موتور های جستجو، (SERP)  در تب مرورگرتان نیز قابل مشاهده است که از مهمترین و قوی ترین سیگنال ها به شمار می رود و دربر گیرنده کلمات کلیدی شماست. در صورتی که بخواهید یکی از این کلمات را به عنوان شاخصه کسب و کار خود معرفی و برند سازی نمایید، برای جدا نمودن آن کلمه از عنوان صفحه، از علامت های (- _ | « ») استفاده کنید.

 

تگ  H  یا  (Header tags)

 

تقسیم بندی اکثر صفحات وب  با تگ H صورت گرفته و در قالب چندین بخش و سر فصل  نمایش داده می شوند. تگ H می تواند در برگیرنده کلمه کلیدی اصلی و تگ های H2 تا H6 در برگیرنده کلمات مترادف باشند.

  

بهینه سازی محتوا ( optimization Content)

  

محتویات صفحه و مقاله شما باید حداقل متشکل از 300 کلمه و حاوی کلمات کلیدی و اصلی باشد. اگر در تولید محتوای کوتاه و بی کیفیت مداومت به خرج دهید، ممکن است به خاطر ارائه محتوای نازک، (Thin content) ، تحت مجازات الگوریتم گوگل پاندا قرار بگیرید.

  

لینک های داخلی (Internal linking) 

 

شما می توانید مهمترین بخش ها و دسته های سایت خود را از طریق منو و لینک های ناوبری (Navigation bars)، به کاربران و موتور های جستجو معرفی نمایید. بنا براین بسیار مهم است که از سالم بودن و در دسترس بودن این لینک ها اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید هنگامی که امکان ارتباط مجموعه ای از مقالات تولید شده با یکدیگر فراهم است ، حتما از لینک های داخلی استفاده کنید.

 

ساختار آدرس ها (Seo-friendly url)

 

برای درک بهتر محتوای یک صفحه توسط موتورهای جستجو، ساختار آدرس صفحه (URL) بسیار مهم است. با قرار گرفتن کلمات کلیدی در URL  صفحه ، حتی کاربران نیز قادر به پیش بینی محتویات صفحه هستند. در ساختار URL  بهتر است از حروف ربط مانند ( یا ، با ، را ، in ، on  و..) استفاده نشود.

 

انتخاب نام و توصیف تصاویر (Alt-Tgs)

 

با بهینه سازی تگ Alt عکس های شما بهینه سازی شده و قابل توصیف می شوند. با آپلود شدن عکس ها بر روی هاست وب سایت، نام عکس نیز باید متناسب با محتوای تصویر انتخاب شود. کد نویسی معتبر و معماری استاندارد سایت، واکنشگرا بودن (Responsive) صفحات وب سایت نسبت به نمایش در موبایل، تبلت و دیگر دستگاه ها و سرعت مناسب صفحات وب سایت که از عوامل مهم در رتبه بندی وب سایت است، تاثیری مستقیم بر نرخ خروج از سایت ، (Bounce rate) دارد و از فاکتور های مهم و تاثیر گزار می باشد.

 

بهینه سازی برونی سایت یا سئوی خارجی سایت (Off-page seo)

  

  

بهینه سازی بیرونی سایت به مجموعه ای از فعالیت ها اطلاق می گردد که به طور کامل خارج از سایت اتفاق می افتد و می تواند فعالیت هایی نظیر لینک سازی، (link building) ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و فعالیت در شبکه های اشتراک گزاری بوکمارک، (Social bookmarking) را شامل شود. سئوی داخلی و سئوی خارجی مکمل هم بوده و می توانند تکنیکی بسیار موثر در افزایش رتبه سایت شما باشند.

 

لینک سازی (Link building)

 

لینک سازی به مجموعه ای از فعالیت ها و اقدامات اطلاق می شود که منجر به دریافت لینک از دیگر وب سایت ها می شود. بدون شک می توان گفت که تاثیر گزارترین عامل رتبه بندی در بهینه سازی خارجی وب سایت ها ، لینک سازی است. از بهترین روش های لینک سازی ، می توان تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند را نام برد. همچنین وبلاگ نویسی، کامنت گزاری در سایت ها، ارسال پست در انجمن ها، ثبت سایت در دایرکتوری و شرکت در سایت های پرسش و پاسخ ، از دیگر روش های تولید لینک است.

 

شبکه های اجتماعی (Social media)

 

در شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید مقالات خود را به اشتراک گذاشته و به وب سایت خود لینک دهید. این کار می تواند بخشی از استراتژی شما در بهینه سازی خارجی باشد. ذکر این نکته ضروری است که لینک های دریافت شده از شبکه های اجتماعی از نوع nofollow  می باشند.

  

شبکه های اشتراک گزاری بوک مارک (Social bookmarking)

  

این دسته از شبکه های اجتماعی که با عنوان سوشال بوک مارک ها شناخته می شوند ، امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند تا آدرس صفحات مورد علاقه خود را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارند. اگر شما هم تمایل به فعالیت در اینگونه از شبکه های اجتماعی را دارید، می توانید با عضویت در آنها ، فعالیت خود را آغاز کنید. از جمله معروف ترین این شبکه ها می توان از Scopp.it – Reddit.com- delicious.com و Stumbleupon.com  نام برد. شما می توانید با توجه به زمینه فعالیت خود ، یکی از این وب سایت ها را انتخاب کنید.

  

تکنیک های سئو (Seo techniques)

 

به طور کلی میتوان تکنیک های بهینه سازی وب سایت ها را در دو بخش کلی خلاصه نمود:

 

بهینه سازی کلاه سفید (White hat seo) 

 

  

که شامل تکنیک ها و راهکارهای مفید از یک وب سایت است و با طراحی اصولی ساختار وب سایت ، مورد تایید موتور های جستجو می باشد. تکنیک های مورد استفاده در این بخش ، دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 

مطابقت کامل با استانداردهای موتور های جستجو

 

عدم ارائه محتوای بی کیفیت و نازک شده

 

رعایت قوانین کپی رایتینگ

 

اثبات حسن نیت در تولید محتوا مبنی بر اینکه محتوای مذکور برای کاربران نگاشته شده است و نه صرفا جهت ارتقاء رتبه بندی در موتور های جستجو

 

انطباق کامل بین کلمات کلیدی معرفی شده به موتور های جستجو و محتویات همان صفحه

 

بهینه سازی کلاه سیاه (Black hat seo)

  

 

این روش شامل تکنیک هایی می شود که موتور های جستجو آن را تایید نمی کنند. این تکنیک ها که به عنوان اسپم از آنها یاد میکنند، غیر قانونی بوده و در صورت کشف عملکرد این قبیل وب سایت ها ، موتور های جستجوآنها را  مشمول مجازات خود قرار میدهند. در ادامه به شاخصه های اصلی تکنیک های کلاه سیاه اشاره خواهیم کرد.

 

تلاش برای فریب موتورها ی جستجو به منظور بهبود رتبه

 

هدایت کاربران از صفحه معرفی شده به موتورهای جستجو، به صفحه ای دیگر

 

هدایت کاربران به صفحه ای که محتوای آن بر خلاف چیزی است که به موتور های جستجو معرفی شده

 

مخفی کردن متون ، استفاده از فونت های کوچک و ریز و انتخاب رنگ پس زمینه برای متون و لینک ها

 

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی (Keyword stuffing) و قرار دادن کلمات کلیدی بی ربط به محتوای سایت

 

ایجاد محتوای بی کیفیت و کوتاه که با لینک ها و کلمات کلیدی اشباع شده اند

 

اگر بخواهیم تفاوتی را برای این دو مقوله قائل شویم، می توانیم بگوئیم که سئو بر مبنای تکنیک کلاه سفید برای جلب رضایت کاربران و خوشنود نگاه داشتن آنها طراحی شده، در صورتی که تکنیک های کلاه سیاه برای کسب رتبه در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ابزارهای سئو (Seo Tools)

 

  

حال که دیدی کلی در ارتباط با سئو و بهینه سازی سایت پیدا کردید، بد نیست مروری نیز بر ابزارهای سئو و نحوه استفاده از آنها داشته باشیم. ابزارهای مورد استفاده در زمینه سئو بسیار گسترده و فراوان هستند که به شما کمک می کنند تا در تحلیل و آنالیز وب سایت خود و رقبای خود موفق عمل نمایید. در ادامه به معرفی چند نمونه از این ابزارها می پردازیم.

  

 Google analytics

 

 مشاهده صفحاتی که بیشترین ورودی و کلیک را از گوگل داشته اند، تحلیل ترافیک و درصد ورود بازدید کنندگان از طریق موتور های جستجو، نرخ خروج از سایت و آنالیز وب سایت ها ، از جمله امکاناتی هستند که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد.

 

Google Search console 

  

این ابزار که توسط گوگل برای مدیران وب سایت ها و وب مستر ها طراحی شده ، خود تشکیل شده از مجموعه ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا طیف وسیعی از تحلیل ها را از وب سایت خود داشته باشید. تشخیص محتوای تکراری، وضعیت ایندکس صفحات و نمایش سایت در موتور های جستجو ، از جمله خدمات این بخش می باشد.

 

Google keyword planner 

  

این ابزار امکاناتی جالب را برای کشف و انتخاب کلمات کلیدی مناسب جهت فرایند سئو یا کمپین های تبلیغاتی آنلاین به شما ارائه میکند که با کمک آن می توانید میزان جستجو برای کلمات مورد نظر در یک بازه زمانی به خصوص را کشف نمایید. فراموش نکنید که بدون فیلتر شکن، امکان دسترسی به این سایت وجود ندارد.

 

Google mobile friendly test 

  

سایت های واکنش گرا یا ریسپانسیو  (Responsive) دارای این قابلیت هستند که در هر ابزاری ، اعم از موبایل ، تبلت و یا سایر ابزار ها، به شکل صفحه نمایشگر آنها درآیند. گوگل برای این دسته از وب سایت ها اهمیت زیادی قائل است و با طراحی این ابزار به کاربران اجازه میدهد تا رزولوشن و تطبیق پذیری وب سایت خود را آنالیز نمایند.

  

Google pagespeed insights 

  

این ابزار با امکاناتی که به کاربران خود ارائه می دهد ، سرعت وب سایت کاربران را به خوبی آنالیز کرده و در راستای حل مشکلات موجود، راهکار هایی تاثیر گزار را پیشنهاد می دهد. فراموش نکنید که سرعت بار گزاری یک وب سایت ، عاملی بسیار مهم در رتبه بندی است.

  

Browseo  

  

شما با امکانات این ابزار می توانید به روش عنکبوت، موتورهای جستجو، محتوا یا لینک های وب سایت خود را ملاحظه نموده و در صورت بروز مشکل، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

  

Open site Explorer 

  

این سایت ابزاری برای شناسایی و نمایش لینک هاست که در بخش Off-site   خود می تواند کمک زیادی به شما نماید.

  

کلام آخر

 

بازدید کنندگان وب سایت شما میتوانند تبدیل به مشتریان وفاداری شوند اگر و تنها اگر با انتخاب استراتژی های مناسب ، نسبت به جذب آنها از موتور های جستجو اقدام نمایید. فراموش نکنید ترافیک حاصل از موتور های جستجو، هنوز هم بهترین روش برای جذب بازدید کننده هستند.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

  

به خواندن ادامه دادن
1003 Hits
0 نظرات
ویژه شده

ساخت رپورتاژ آگهی

 

ساخت رپورتاژآگهی

 

 

رپورتاژ آگهی نوعی از آگهی های تبلیغاتی می باشد که دارای ساختار روایتی است. این نوع از تبلیغات می تواند رونق قابل توجهی به کسب و کارها داده و تاثیری بسیار مثبت در جذب مشتریان بوجود آورد. تبلیغاتی که در قالب رپورتاژ آگهی ارائه می شود مزایای بسیار زیادی برای خواننده، آگهی دهنده و منتشر کننده آگهی به همراه دارد. اگر یک رپورتاژآگهی به خوبی نگاشته شود، انتقال دهنده اطلاعات لازم برای یک تصمیم گیری آگاهانه در خصوص خرید محصولات و یا ارائه خدمات به مخاطبین می باشد که در قالبی بسیار گیراتر از تبلیغات معمولی، مفهوم آگهی را انتقال می دهد. آگهی دهندگان حرفه ای می دانند که با استفاده از رپورتاژ اگهی می توانند چهره ای متمایز را برای کسب و کار خویش به تصویر کشیده و آن را واجد صفات انسانی کنند.

 

 

ساختار رپورتاژآگهی و متن روایتی آن، پیام صاحبین کسب و کارها را به یاد ماندنی تر می کند. در این نوع از آگهی ها، خوانندگان بدون اینکه متوجه شوند، خود را به عنوان بخشی از داستان روایت شده می بینند و با جریان داستان و محتوای آگهی ارتباط برقرار کرده و اطلاعات موجود را به طرزی شگرف در خاطرات ثبت می کنند.این امر کمک می کند تا کسب و کار شما در یادها مانده و حتی باعث ترغیب مخاطبین در استفاده از محصولات و خدمات شما می شود.

 

اگر اطلاعات خود را در قالب یک داستان ارائه کنید، مخاطبین شما تاثیر بیشتری از محتوای اطلاعاتی شما خواهند گرفت. در واقع پیکربندی رپورتاژآگهی به نحوی است که با بیان متقاعد کننده تر و به یاد ماندنی ترپیام کسب و کارها ، به صاحبین آنها اجازه میدهد که به صورت تصاعدی، اعتماد مشتریان خود را افزایش داده و تبدیل به شاخصه ای بی بدیل در بین رقبای خود شوند.

 

 

رپورتاژآگهی های منتشر شده در یک وب سایت بی طرف، برای جذب مشتریان شکاک و دیر باور، به عنوان یک مرجع قابل استناد، می توانند وجهه خوبی به روند اجرایی کسب و کارها، به ویژه آن دسته از کسب و کارهای نوپایی که در شروع فعالیت های حرفه ای خویش هستند اعطا کرده و مخاطب سازی موثری را انجام دهند.آن دسته از صاحبین مشاغل که در ازای ارائه خدمات یا فروش محصولات خویش، هزینه های بیشتری را دریافت می کنند، به راحتی می توانند از رپورتاژ آگهی جهت نشان دادن ارزش کالا و خدمات خویش استفاده نمایند. رپورتاژ آگهی نه تنها بازگو کننده کیفیت خدمات و محصولات است، بلکه تشریح کننده همه زوایای پنهان و مورد سوال مشتریان نیز می باشد. استفاده تلفیقی از عکس ها و متون جذاب و گیرا می تواند اثر گزاری این نوع از آگهی ها را دو چندان کند.

 

چگونگی یک آگهی رپورتاژ موثربنویسیم؟

 

 

 

نگارش یک رپورتاژ آگهی همواره با مشکلاتی همراه است. ساخت رپوتاژ آگهی بسیار زمان بر بوده و انتقال مفهوم آن در قالبی جذاب برای مخاطبین میتواند چالشی بزرگ محسوب شود. حتی اگر صاحبین مشاغل خود تسلط کافی بر فنون نگارش داشته باشند ، گرایش آنها به استفاده از مفاهیم تخصصی در حیطه کسب و کار خود، باعث می شود که خوانندگان درگیر یک ارتباط موثر با محتوای آگهی نشده و نهایتا انتقال پیام به نحوی که مد نظر آنهاست صورت نگیرد. یکی از راهکارها اینست که از  کارمندان و اطرافیان خود که دارای قلمی شیوا و روان هستند بخواهیم تا به عنوان یک فرد غیرمتعصب، محتوای رپورتاژ آگهی شما را نگارش نماید. گزینه دیگر استخدام یک نویسنده است. با استخدام یک نویسنده آزاد کار، شما می توانید محتوا و متون جالبی را برای کسب و کار خود در قالب رپورتاژ آگهی داشته باشید.

 

نکات بسیار مهم در نگارش رپورتاژ آگهی

 

متن تهیه شده نباید به طور مستقیم به تبلیغات شما اشاره داشته باشد، بلکه باید به شکلی نامحسوس هدف تبلیغاتی شما را به مخاطبین منتقل کند.

 

در نگارش متن رپورتاژ سعی کنید نکات کلیدی که جنبه آموزش دارند را به کاربران خود منتقل نمایید. اطمینان مخاطبین شما حداقل چیزی است که در ازای انتقال اطلاعات شغلی خود به آنها دریافت می کنید.

 

انتخاب تیتری جذاب و زیبا برای داشتن یک رپورتاژ آگهی موفق، بسیار مهم است. برای درک این موضوع فقط کافیست بدانید که بسیاری از دست اندرکاران تولید محتوا دارای تیمی منتخب از نویسندگان تحت عنوان شورای تیتر هستند!

  

و در پایان ذکر این نکته نیز بسیار مهم است که وب سایت انتخابی شما جهت نمایش رپورتاژ آگهی، تاثیرزیادی در انتقال محتوای تبلیغاتی شما خواهد داشت!

 

 

به خواندن ادامه دادن
1784 Hits
0 نظرات
ویژه شده

ساخت بک لینک

 

ساخت بک لینک

 

 

قبل ازهر چیز بهتراست توضیحی مختصر درباره بک لینک ها و کاربرد آنها در بحث سئو و بالا بردن میزان بازدید سایت های لینک شده داشته باشیم. اصولا به اشتراک گذاری لینک یک وب سایت ، وبلاگ و یا پروفایل یک شبکه اجتماعی در سایت دیگر، بک لینک گفته میشود. بک لینک ها تاثیر زیادی در بالا بردن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو دارند و به همین خاطر در فرایند سئو، مورد توجه فراوان قرار میگیرند. عوامل بسیاری در کیفیت و کمیت نمایش یک وب سایت در موتورهای جستجو دخیل هستند که یکی از این عوامل بک لینک ها می باشند.

 

اگر شما بتوانید از یک وب سایت قابل اعتماد و معتبر بک لینک بگیرید، قطعا تاثیر زیادی در بالا رفتن رتبه شما در موتورهای جستجو و همچنین میزان بازدید از وب سایت شما دارد. البته باید توجه داشت که در استفاده از بک لینک ها باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم :

 

مطالب وب سایت شما و وب سایت لینک دهنده باید مشابه باشد

دریافت لینک در مقالات با کیفیت و طولانی دارای ارزش زیادی است

وب سایت لینک دهنده به شما باید دارای دامین ادوریتی خوبی باشد و در شبکه های اجتماعی به صورت فعال عمل نماید

 

 

موتور جستجوی گوگل در آخرین سیاست های خود وب سایت هایی را که از لینک های اسپم و بی کیفیت استفاده می کنند جریمه میکند. این بک لینک ها از نظر گوگل به آن دسته از بک لینک ها اطلاق می شود که مشمول موارد زیر باشد:

 

لینک هایی که از سایت های غیر مرتبط داده میشوند

لینک از صفحاتی که محتوای آنها ضعیف است

لینک هایی که از وب سایت های جریمه شده توسط گوگل داده می شود

لینک های با تعداد بالا و لینک های فوتر

تبادل لینک

گرفتن بک لینک از وب سایت های دارای دامین ادوریتی پایین

بک لینک از یک شبکه وبلاگی

بک لینک از وب سایت های هک شده

بک لینک هایی که به صورت خودکار ساخته می شوند

  

 

کسب و کارهای امروزی نمی توانند به هیچ وجه از اهمیت تاثیر موتورهای جستجو بر رشد کسب و کار خود غافل شوند و استارت آپ ها برای بهتر دیده شدن، از تمام توان خود استفاده می کنند تا فروش خود را چه در قالب محصول و چه در قالب خدمات افزایش دهند. در این راستا، استفاده هوشمند از بک لینک ها، میتواند به عنوان یک تکنیک موثر به کار گرفته شود. بک لینک های با کیفیت که توسط الگوریتم جدید پنگوئن مورد ارزیابی قرار میگیرند، تاثیر به سزایی در بالا بردن کیفیت آنالیز سایت شما در گوگل دارد.

 

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که ارزیابی کیفیت لینک ها، فاکتوری بسیارمهم در موفقیت کمپین های سئو و بازاریابی است و با توجه به ارزش گذاری مداوم لینک ها توسط موتورهای جستجو، همواره باید در آنالیز کیفیت لینک های سایت خود کوشا باشید. در پایان این نکته را یادآور می شوم که  شما در وب سایت ساختکارعلاوه بر ثبت اطلاعات تخصصی خود به راحتی میتوانید بک لینک های با کیفیت تولید نمایید.

 

به خواندن ادامه دادن
1782 Hits
0 نظرات
ویژه شده

تاثیر شبکه های اجتماعی در گسترش کسب و کارها

تاثیر شبکه های اجتماعی در گسترش کسب و کارها

 

  

بازاریابی شبکه های اجتماعی به طور معمول به صورت B2C  Business to consumer)) که به معنای تجارت الکترونیک بین شرکت و مشتری است می باشد. این نوع بازاریابی که بسیار رایج و ملموس است، در ازای ارتباط هر چه بیشتر شرکت و مشتری و تاثیر گزاری تبلیغات، می تواند به موفقیت بیشتردر فروش و ارائه خدمات منجر شود. اما ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که فعالیت در شبکه های اجتماعی، تنها محدود به نوع B2C نیست، بلکه بر پایه آخرین آمارها مشخص شده است که نوع B2B  Business to consumer))  که به معنای تجارت الکترونیکی بین دو شرکت (بازاریابی صنعتی) است، میتواند به همان میزان تاثیرگزار باشد، به نحوی که به عنوان اصلی ترین شیوه بازاریابی در شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شود.

 

طبق یک نظر سنجی از 115 متخصص بازاریابی در مورد روش بازاریابی B2B  که توسط وب سایت Ombono  صورت گرفته است،79% متخصصان اظهار داشته اند که موثرترین کانال بازاریابی ، شبکه های اجتماعی هستند. 38% نیز اعلام کرده اند که در سال جدید، بودجه اضافه شرکت خود را بر روی بازاریابی در شبکه های اجتماعی صرف خواهد نمود.در اینجا پرسشی مطرح میشود و آن این است که به راستی، علت تاثیرگزاری شبکه های اجتماعی در افزایش کارائی بازاریابی B2B چیست ؟ درادامه قصد داریم تا با بررسی فرآیند تاثیرگزاری شبکه های اجتماعی در بازاریابی B2B  به تشریح عملکرد آن بپردازیم .

 

علل تاثیرگزاری شبکه های اجتماعی در بازاریابی B2B

 

 

بواسطه ویژگی اجتماعی بودن، انسان ها همواره در تلاشند تا تجربه بازخوردهای خود با اطرافیان را که در نتیجه ارتباطات آنها حادث می شود بهبود بخشند. هر روز سوالات بسیاری در ذهن هریک از ما جای میگیرد. آیا این فرد قابل اعتماد است ؟ آیا می توانم با این شخص در یک محیط کار کنم ؟ آیا این فرد را دوست دارم ؟ آنچه که مسلم است این است که اعتماد، دانش و عمل کردن به وعده های داده شده، محور اصلی این ارتباطات  و نیز سلامت آنها را مشخص می کند.

  

شبکه های اجتماعی و قوانین حاکم بر آنها دقیقا می تواند همین ارتباطات را برای ما تداعی کند، لذا بازاریا بان B2B  از این فرصت استفاده کرده و با فعالیت در شبکه های اجتماعی ، محصولات خود را معرفی مینمایند. باب دیرسلی که مدیر عامل شرکت The B2B marketing labs  بر این عقیده است که در بازاریابی B2B ، لینک داین و توییتر، تاثیر شگرفی در افزایش ترافیک سایت دارند، زیرا فرض بر این است که کسب و کار شما دارای وب سایت یا صفحه تبلیغاتی در محیط وب می باشد و با معرفی آنها در این دسته از شبکه های اجتماعی ، به راحتی میتوانید ترافیک قابل توجهی را به سمت وب سایت یا پیج تبلیغاتی خود وارد کنید.لازم به یادآوری نیست که هر چه بازدید کننده و ترافیک صفحات وب سایت شما بیشتر باشد، موفقیت شما نیز در فروش بیشتر خواهد بود.

  

همچنین به نقل از باب ویریسلی، یک راه فوق العاده برای جذب مخاطبین به صفحات تبلیغاتی و وب سایت شما، همین شبکه های اجتماعی و به ویژه لینک داین و توییترهستند که ایجاد کننده کانال های ارتباطی فوق العاده برای فروش محصولات و خدمات شما می باشند که متاسفانه به اندازه کافی به آنها آهمیت داده نمی شود.

 

چرا بازاریابی B2B  برای محصولات و خدمات سخت تر است ؟

 

  

این شیوه بازاریابی به افراد متخصص نیاز دارد که برا ی هر محصول، مخاطبین خاص آن را شناسایی و تعریف کند. این نوع بازاریابی در کوتاه مدت پاسخگو نبوده و احتیاج به مدت زمانی طولانی دارد. هدایت کنندگان این نوع استراتژی بازاریابی، این نکته را به خوبی می دانند که بسیاری از شرکت ها تنها برای رفع نیازهای خود، از خدمات و محصولات سایر شرکت ها استفاده می کنند و نه به واسطه تفاوت و پیشرفتی که بواسطه این ارتباط در کسب و کار خود ایجاد می کنند! آنها با خرید یک محصول یا استفاده از یک نوع خدمت خاص می توانند تا مدت ها نیاز خود را بر طرف کرده تا احتیاج به سرمایه گزاری در آن حوزه و برای رسیدن به منافع آن بر طرف گردد. از این رو می توان حدس زد که تولید محتوایی که بتواند مخاطبین خود را مجذوب نماید تا چه اندازه مشکل می باشد.

 

ترسیم راهکارهای بهینه در استفاده از شبکه های اجتماعی در بازاریابی B2B

 

 

 

تفاوت ساختاری بین دو روش بازاریابی B2B و B2C وجود دارد. برقراری ارتباط در شبکه های اجتماعی علاوه بر تعداد مخاطبان ، به نوع محتوا، کیفیت و عمق ارتباط نیز بستگی دارد. نقطه مشترک در هر دو بازاریابی B2B  و B2C  تکیه بر جلب و جذب توجه کاربران و مخاطبین است، با این تفاوت که در بازاریابی  B2B  عموما مخاطبین شما افرادی هستند که از تجربه و دانش کافی برخوردارند و بسیار دقیق تر و جزئی تر به خدمات شرکت شما نگاه می کنند. این دسته از مخاطبین تسلط کامل به روش های تحقیقی دارند و به واسطه این که خود اداره کننده و صاحب یک مجموعه کاری هستند، نمی توان آنها را مخاطب معمولی به حساب آورد. همچنین در بازاریابی B2C  هدف این است که مشتریان شما را به عنوان یک برند بشناسند ، در صورتی که در بازاریابی  B2B  هدف اصلی ارائه راه حل هایی برای برطرف کردن مشکلات است. اکثر شرکت ها بازاریابی B2C  را در اولویت کارهای خود قرار میدهند و از اهمیت پرداختن به بازاریابی   B2Bغافل می شوند.

 

به خواندن ادامه دادن
1811 Hits
0 نظرات
ویژه شده

بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی

 

 

بازاریابی چریکی یا همان guerrilla marketing  مفهومی خاص از بازاریابی است که با شنیدن آن، ذهن شنونده بر روی نوعی روش نامناسب و آزار دهنده متمرکز می شود. اما جالب است بدانید که این شیوه در دنیای تجارت امروزی بسیار مرسوم و معمول است.

 

سود های کلان در تجارت های کوچک شما با استفاده از استراتژی های آسان و ارزان

 

قبل از توضیحات بیشتر درباره بازاریابی چریکی بهتر است با مفهموم کلی بازاریابی و ضرورت شناخت و کاربرد آن آشنا شویم. بازاریابی یک فرایند است و نه یک رویداد و این بدان معناست که علم بازاریابی و تکنیک های آن تنها در بستر زمان و به صورت مداوم و مستمر قابل اجرا است. بازاریابی هنری است که در ان مخاطبین شما متقاعد می شوند که باید یک بازنگری در افکار خود انجام دهند، با شما همراستا وهمسو شده و الگوی مصرفی شما را پذیرا شوند.

 

بازاریابی چریکی یعنی هر تماس کوچک که شرکت شما با افراد دیگر و خارج از مجموع خود دارد. این یعنی فرصت های زیاد بازار یابی، بدون سرمایه گذاری کلان!

 

در یک بازاریابی موفق، تکنیک های اتخاذ شده در دو جبهه اجرا خواهند شد. نیمی از آنها برای مشتریان فعلی و نیمی دیگر برای مشتریان آینده!  بسیار مهم است که شما اطلاعات  کافی در مورد مشتریان فعلی خود داشته باشید، زیرا این اطلاعات می تواند پلی میان شما و آنها باشد و اساس تصمیم گیری های بعدی شما در نوع ارتباط با آنها وتعیین تکنیک های بازاریابی قرار گیرد. با نادیده گرفتن مشتریان قدیمی و عدم جمع آوری اطلاعات  دقیق و مناسب از آنها، باعث اتلاف همه هزینه ها و انرژی ذخیره شده برای جذب این مشتریان خواهید شد.

 

  

بازاریابی چریکی فرصتی است بسیار مناسب برای خدمت به مشتریان و اینکه بتوانند الگویی جامع و موفق برای حال و آینده خود داشته باشند.آنها می خواهند پول بیشتری کسب کنند، کسب و کار خود را دایر نمایند، سلامت خود را حفظ کنند، سیگار را برای همیشه ترک کنند و یا وزن خود را پایین بیاورند!  شما می توانید راه کار های مناسبی به آنها پیشنهاد دهید و به عنوان یک ناجی در کنار آنها باشید!

 

بسیار مهم است که بدانید بازاریابی چریکی در مورد شما نیست بلکه در مورد مشتریان شماست!

  

 

همانگونه که روانشناسی یک علم است و با مطالعه و تحقیق هر چه بیشتر ابعاد جدیدی از وجود انسان کشف می شود، بازاریابی نیز یک علم است که در ارتباط مستقیم با روانشناسی و روحیات فردی مشتریان شما می باشد.بازاریابی چریکی در تعیین راهکارهای جدید جهت ارزیابی افراد و خصوصیات آنها کمک شایانی میکند و روش های شناسایی ایده آل های مشتریان و به طبع آن تعیین کمیت و کیفیت فرآیند ارائه خدمات و محصولات، در حوزه آن قرار میگیرد. بازاریابی چریکی مجموعه ای از تکنیک های هوشمند و منحصر به فرد است که برای کسب منافع بیشتر طراحی شده و در این راستا و به دنبال اهداف تعیین شده از ابزارهای غیر متعارف بهره می برد. بازاریابان چریکی در عوض وابستگی خود به منابع عظیم مالی و بودجه های سنگین، به خلاقیت و ابتکار فردی خود متکی هستند.

 

"مثالی جالب"

  

 

یک مغازه کوچک کتاب فروشی در میان دو فروشگاه بزرگ کتاب قرار داشت،در یکی از تبلیغات فصلی فروش کتاب، یکی از این فروشگاه های بزرگ حراج 50 درصدی فروش کتاب را برگزار کرد و جهت اطلاع عموم تابلویی بزرگ بر سر در مغازه نصب نمود. روز بعد فروشگاه بزرگ دیگر برای حفظ موقعیت خود و در یک اقدام مشابه، تابلوی تخفیف 60 درصدی خود را بر سر در فروشگاه خود چسباند. مغازه کوچک که در بین دو فروشگاه بزرگ کاملا محو شده بود چه کاری می توانست انجام دهد ؟ او برای خود تابلویی طراحی کرد و به سر در مغازه خود نصب نمود. روی این تابلو نوشته شده بود " در ورودی اصلی"

 

"مثالی دیگر"

   

 

در رومانی سرقت تلفن همراه امری رایج است. برخی از افراد جهت جبران خسارت های احتمالی که ناشی از سرقت تلفن هایشان است، گوشی های خود را بیمه میکند و این در حالی است که عده بسیاری این کار را انجام نمی دهند. در این راستا یک شرکت بیمه به نام وودافن دست به اقدام عجیبی زد!  او با استخدام چند جیب بر ماهر، اقدام به جایگزاری تراکت های تبلیغاتی خود در جیب و کیف افراد نمود. روی این تراکت ها نوشته شده بود "دزدیدن گوشی شما ساده است،تلفن خود را در وودافن بیمه کنید"

 

علت موفقیت بازاریابی چریکی

 

 

 

دلایل بسیاری برای موفقیت بازاریابی چریکی در کسب و کارهای کوچک و البته بزرگ وجود دارد که در ذیل به ذکر برخی از آنها می پردازیم:

 

بازاریابی چریکی به راحتی قابل پیاده سازی بوده و هزینه های مالی آن بسیار پایین است و با این حال می تواند محصولات و خدمات شما را به شیوه ای جذاب و خلاقانه به مشتری معرفی نماید.

 

شرایط اقتصادی حاکم در محبوبیت بازاریابی چریکی نقش مضاعف دارد و هزینه های استفاده از تکنولوژی در این راستا روز به روز کاهش یافته و محبوبیت آنها روز به روز افزایش می یابد.

 

سیاست های حمایتی دولت ها برای رونق و شکل گیری کسب و کار های کوچک روز به روز بیشتر می شود و در عوض قوانین سخت گیرانه تری برای شرکت های بزرگ وضع می گردند.

 

و نهایتا نتیجه ای که تمام این موارد در پی داشته فرصتی بی سابقه برای رشد و پیشرفت کسب و کارها ی کوچک به وجود آورده است.

 

و در پایان ، کسب و کار های کوچک و بزرگ هر دو می توانند از این روش برای بازاریابی استفاده نمایند ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که چنانچه تمایل به ریسک پذیری ندارید ، بازاریابی چریکی برای شما مناسب نیست. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شما میتوانید با کمی خلاقیت یک کمپین تبلیغاتی متمایز را تجربه کنید.

 

به خواندن ادامه دادن
2052 Hits
0 نظرات
ویژه شده

بازاریابی مرورگرها و مو تورهای جستجو

      

 بازاریابی مرورگرها و مو تورهای جستجو 

 

 

یکی از اجزای مهم بازاریابی آنلاین، موتور های جستجو می باشند که مبحثی را تحت   عنوان بازاریابی موتور های جستجو در سالیان گذشته (search engine marketing)   مطرح نموده اند. این تکنیک که باعث بالا بردن نرخ بازدید صفحات وب سایت در نتایج    موتور های جستجو می شود، به اختصار(SERP) نامیده میشوند که ترکیبی از بهینه   سازی محتوای سایت (SEO) و تبلیغات است. 

 

با افزایش روز افزون وب سایت ها و به طبع آن افزایش حجم محتوا و اطلاعات در بستراینترنت،  موتورهای جستجو، برنامه ریزی برای نمایش طبقه بندی شده و اصولی محتوای تولید شده و اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط صاحبین وب سایت ها را در اواسط دهه 1990 آغاز نمودند.

 

با سازماندهی و تعریف قوانین جدید جهت نمایش اطلاعات در موتورهای جستجو،مفاهیمی همچون تبلیغات کلیکی (pay per click) که در مدل جدید کسب و کار توسط موتورهای جستجو پایه ریزی شد، توانست به سرعت، تفاوتی چشمگیر در نحوه معرفی آن دسته از وب سایت هایی که در ازای پرداخت هزینه از این گونه خدمات استفاده می کنند، نسبت به سایرین به وجود آورد.

 

درآمد موتورهای جستجو از کجاست ؟

 

 

موتورهای جستجوی زیادی در حال حاظر در حال فعالیت می باشند که موتور جستجوی گوگل محبوب ترین آنها است. موتور جستجوی گوگل دارای اجزای مختلفی است که گوگل ادوردز (google AdWords) یکی از این بخش هاست. این بخش فراهم کننده بستری مناسب برای بازاریابی بر اساس کلمات کلیدی مورد نیاز کاربران است و باعث ایجاد شکافی عمیق بین استفاده کنندگان از این شیوه تبلیغاتی با سایر رقبا می شود. البته با توجه به هزینه بر بودن تبلیغات در گوگل ادوردز که باید به دلار پرداخت شود، این شیوه با وجود موثر بودن برای همه مناسب نیست. همچنین وجود تحریم هایی که توسط خود گوگل در ارائه پاره ای از خدمات، از جمله در بخش گوگل ادوردز اعمال شده، باعث میشود تا دسترسی به این نوع خدمات خالی از اشکال نبوده و در بسیاری از موارد برای متقاضیان آن، از طریق شرکت های واسط که عملا این گونه تحریم ها را دور میزنند، انجام پذیرد. به وضوح قابل پیش بینی است که استفاده از خدمات اینگونه شرکت ها، خود هزینه های مورد نظر را چندین برابر میکند.

 

با توصیفات انجام شده این سوال مطرح میشود که چه راهکارهایی برای تبلیغات آنلاین و معرفی خدمات وجود دارد؟ اولین راه این است که شما با راه اندازی وب سایت و یا وبلاگ ، اولین و مهمترین قدم را برای رسیدن به هدف خود بردارید. البته باید به خوبی به به این نکته واقف باشید که داشتن وب سایت، تازه شروعی برای یک سلسله از فعالیت های منظم و مستمر است. بسیاری از افراد گمان میکنند که با راه اندازی وب سایت خود دیگر همه چیز تمام است و از همان لحظه شروع به کسب درآمد و یا افزایش درآمد های موجود خواهند نمود. گمان اشتباهی که بسیاری از کسب و کارهای نوپا را پس از مدتی از کار دلسرد می نماید.

 

 

نوزادی را در نظر بگیرید که از بدو تولد تا مرحله استقلال در بزرگسالی، چه مراحلی را باید بگذراند تا این امر محقق شود! مسلما این امر مستلزم صرف وقت،هزینه و همچنین مراقبت های ویژه ای است که وجود آن انکارناپذیر است. این مثال نمونه عینی یک کسب و کار آنلاین است، بدین معنی که از زمان شروع فعالیت های شما در محیط وب، تلاش و پشتکار زیادی باید صرف شود تا به مرور زمان، تلاش شما به نتیجه برسد.

 

دومین شیوه جهت معرفی کسب و کارخود، استفاده از وب سایت هایی هستند که در حیطه تبلیغات و بازاریابی آنلاین مشغول فعالیت می باشند. بسته به نوع و کیفیت تبلیغات در اینگونه وب سایت ها، هزینه ها و تعرفه تبلیغات می تواند رایگان و یا با دریافت هزینه انجام شود.

 

 

سومین روش موثر در تبلیغات، استفاده از شبکه های اجتماعی است که تاثیری شگرف در معرفی کسب و کار شما دارد. فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، لینک داین، تلگرام و اینستاگرام، از مهمترین این شبکه ها می باشد. همچنین شما میتوانید از همه روش های فوق و به صورت همزمان برای تبلیغات و بازاریابی استفاده نمایید .

 

 

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که اکثر شیوه های فوق در نهایت با معرفی صفحات ایجاد شده شما به موتورهای جستجو کار خود را آغاز می کنند.آنچه بسیار مهم است ساختار مشابه در اکثر این روش هاست که از یک فرمول خاص تبعیت می کند.

 

" تولید محتوای مناسب تبلیغاتی + تعریف محتوا بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر + معرفی به موتور های جستجو"

 

اگر به هر دلیلی قادر به دنبال کردن این فرایند نیستید، می توانید معرفی کسب و کار خود را با برون سپاری به وب سایت ها و یا متخصصین در این حیطه به انجام برسانید.

 

به خواندن ادامه دادن
2256 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 قانون مهم در تبلیغ نویسی

  8 قانون مهم در تبلیغ نویسی

 

 

 

امروزه بواسطه پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به ویژه علم ارتباطات، مرزهای فیزیکی در هم تنیده شده و با حضور ماهواره و اینترنت ، دسترسی به هر نقطه از دنیا و درهر لحظه امکان پذیر است. در این راستا و با تخصصی تر شدن مشاغل موجود، حجم عظیمی از محصولات و خدمات، به شیوه های مختلف عرضه می شوند که هر یک مخاطبین خاصی را هدف قرار داده و در تلاش برای تاثیر گزاری بر روی آنها ، شیوه هایی متفاوتی را پیش میگیرند.

 

ابزار های موجود تبلیغاتی، طیف وسیعی از رسانه ها ، همچون کانال های تلویزیونی، شبکه های ماهواره ای، تبلیغات دیواری، بیل برد ها، نشریات، وسایل نقلیه عمومی واینترنت را شامل می شوند که بنا برسیاست تبلیغاتی و بودجه در نظر گرفته شده و اینکه مجموعه مورد نظر یک شرکت معظم و یا یک استارت آپ نوپا است میتواند تلفیقی از موارد ذکر شده یا انتخاب تنها یکی از آنها باشد.

 

صرف نظر از روش و نوع تبلیغات ، آشنایی با علم تبلیغ نویسی مهمترین فاکتور در روند کسب و کار شماست. حتی با وجود بهترین و با کیفیت ترین محصولات ، بدون تسلط بر مبانی تبلیغ نویسی ، تضمینی برای موفقیت شما وجود ندارد. اصول حاکم بر علم تبلیغ نویسی به شما کمک میکند تا یک محصول کم فروش را تبدیل به یک محصول پر فروش نمایید!

 

با بررسی علل شکست در کسب و کارها بارها و بارها مشاهده شده است که علت عدم خرید محصولات توسط مشتریان ، حتی علیرغم کیفیت بالای محصولات و خدمات، معرفی غیر اصولی محصولات و خدمات توسط شما می باشد. با علم تبلیغ نویسی شما می توانید محصولات و خدمات خود را به گونه ای عرضه نمایید که مشتریان شما به سرعت اقدام به خرید محصول شما نمایند.

 

1) ترغیب مشتریان برای خرید

 

تصور کنید که محصول شما دارای یک استاندارد عالی و مطابق با سلیقه مشتری است. برای معرفی محصول خود چنانچه به طور مستقیم به تعریف از مرغوبیت و محبوبیت محصول خود به پردازید ، احتمالا برای شما نتیجه عکس خواهد داشت و این یعنی یک شکست نا خواسته ! تسلط به اصول تبلیغ نویسی به شما کمک میکند تا مشتریان خود را متقاعد کنید تا برای خرید محصول شما بلادرنگ اقدام نمایند!

 

2) جلب اعتماد

 

 

در بسیاری از کسب و کارها ، به ویژه وب سایت های فروشگاهی ، لازمه موفقیت در فروش، جلب اعتماد مشتری است.  مخاطبین شما، بدون آگاهی از هویت شما اقدام به خرید نخواهند کرد و استفاده از واژگان مناسب و بیان مستدلات مبتنی بر روانشناسی تبلیغ، می تواند تاثیری شگرف در مجاب سازی مشتریان شما داشته باشد.

 

3) اطمینان بخشی از کیفیت محصول

 

 

فروش محصولات همواره باید با اطمینان خاطر مشتری همراه باشد. پیشنهاداتی مانند مرجوع محصول در صورت عدم رضایت ، گارانتی تعویض ، ضمانت سلامت و مواردی اینچنین در قالب چیدمان صحیح واژگان، می تواند اثر بخشی به سزایی در اطمینان بخشی به مشتریان ایفا نماید.

 

4) طولانی بودن توضیحات

 

 

 

 در تبلیغ نویسی محصولات، ارائه توضیحات جامع و کامل ارتباطی مستقیم با جلب اعتماد مشتریان دارد. این امر از لحاظ روانشناسی مشتری، باعث افزایش حس اعتماد خواهد شد و با ایجاد حس ارزش مداری و کرامت مشتری، اعتماد سازی به صورتی مضاعف انجام خواهد پذیرفت. هر چه محصول ارائه شده از لحاظ فن آوری نوین به روز تر باشد، نیازمند توضیحات بیشتری است.  در نظر بگیرید که یک محصول فیزیکی مانند یک لپ تاپ در صفحه محصول شما وجود دارد. با یک اطلاعات ناقص در باب مشخصات فنی و کیفی کالا، شانس فروش شما تقریبا صفر خواهد بود. مضاف بر اینکه این توضیحات به طور قطع باید بر مبنای اصول حاکم بر تبلیغ نویسی نگاشته شود.

 

تجربه نشان داده که 80 درصد مشتریان تنها 20 درصد توضیحات مرتبط با محصول را خوانده اند، اما این بدان معنی نیست که توضیحات مرتبط با محصول را کم اهمیت بدانیم. اکثر مشتریان با نگاهی اجمالی تنها قسمت هایی از توضیحات را که برای مجاب کردنشان کافی باشد را خوانده و سپس با اطلاعات به دست آورده تصمیم به خرید محصول شما میکنند. لذا هر چه توضیحات محصول کامل تر و بلند تر باشد احتمال توقف چشمان مشتری به بخش خاصی از محتوا بیشتر خواهد بود. همچنین داشتن توضیحات کامل و بر مبنای اصول تبلیغ نویسی، به شما کمک خواهد کرد تا در رقابت با محصولات مشابه، فروش بیشتری را تجربه کنید !

 

5) در تنظیم چیدمان نوشتار، باید دقت فراوانی صورت پذیرد

 

 

بسیار حائز اهمیت است که ساختار نوشتاری متن شما به گونه ای باشد تا ضمن احترام به حق انتخاب خوانندگان مبنی بر اینکه کدام یک از پاراگراف های متن را برای مطالعه انتخاب کنند ، رعایت نکات نوشتاری مانند فواصل استاندارد بین هر پاراگراف و استفاده از تکنیک های جذاب برای جذب مخاطب و نهایتا تبدیل آنها به مشتریان احتمالی رعایت شود.

 

6) اهمیت قسمت های مختلف واقع در یک صفحه یکسان نیست!

  

 اطلاع از ارزش هر یک از نقاط صفحه بسیار مهم است. سطر های ابتدایی و انتهایی محتوای تبلیغاتی شما، همیشه با توجه بیشتری از سوی بازدید کنندگان دنبال می شود. از این قسمت ها باید برای ارائه مطالب بسیار مهم استفاده نمود. همچنین قسمت انتهایی صفحات تبلیغاتی شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربر را وادار به اقدام جهت برقراری تماس و یا خرید نماید. این قسمت همان جایی است که بازدید کننده تصمیم می گیرد که در صفحه شما جستجوی بیشتری کند یا از آن خارج شود.عنوان ها مهمترین بخش هایی هستند که خوانده می شوند .استفاده از رنگ های متفاوت، برجسته کردن کلمات، بزرگ نمایی و تکنیک های مشابه می توانند کمک کنند تا قسمت های مهم صفحه تبلیغاتی یا صفحه محصول شما بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 

7) استفاده ازعناصر گرافیکی

 

 

وجود عناصر گرافیکی در صفحات تبلیغاتی میتواند به شما کمک کند تا پیام تبلیغاتی خود را به شیوه ای متفاوت به مخاطبین خود منتقل نمایید. هر چند استفاده از المان های گرافیکی در تولید محتوای تبلیغاتی می تواند بسیار جذاب باشد، اما نباید این نکته مهم را نیزفراموش کنیم که استفاده بیش از حد از عناصر گرافیکی میتواند توجه مخاطبین را به طور کامل از مضمون اصلی محتوا که همانا رساندن پیام شما باشد، منحرف کند.

 

8) صفحه محصول یا محتوای تبلیغاتی

 

 

 

 صفحه محصول یا محتوای تبلیغاتی شما باید به گونه ای طراحی و نوشته شود تا پاسخگوی یک اصل مهم باشد! طبق این اصل خوانندگان محتوای تبلیغاتی شما در ابتدا با یک نگاه اجمالی به تمام صفحه، تصمیم می گیرند که آیا محتوای مذکور ارزش مطالعه دارد یا خیر. در این مرحله ارزیابی  و اسکن مغزی بازدید کنندگان در حدود 7 ثانیه به طول می انجامد و در مرحله دوم با نگاهی دیگرو اسکن دوباره، تصمیم می گیرند که چه جاهایی از متن را مطالعه نمایند!  بنا براین طبق این اصل هر متن و محتوایی ، حداقل دو بار بازدید می شود. لذا نحوه طراحی صفحه تبلیغاتی و یا محصول شما باید به نحوی باشد  که در اسکن اول، قسمت های مهم پیام ما به خوانندگان منتقل شده و آنها را ترغیب به جستجوی بیشتر و نهایتا اقدام نماید .

 

به خواندن ادامه دادن
784 Hits
0 نظرات
ویژه شده

8 دلیل قاطع برای محتوا نویسی

 

8 دلیل قاطع برای محتوا نویسی

 

با افزایش رقابت در عرصه فروش و ارائه محصولات و خدمات در بستر اینترنت ، فضای کاری در فضا های رسانه ای به کلی دگرگون شده است ، به گونه ای که برای دیده   شدن و تبلیغات موثر، از تولید محتوای با کیفیت و بازاریابی محتوایی برای جذب   مخاطبین و تبدیل آنها به مشتریان دائمی و وفادار خود،  ناگزیر از تولید مستمر و منظم   محتوای با کیفیت می باشیم.  

 

  

امروزه با همه گیر شدن علم کپی رایتینگ در کسب و کار های آنلاین و تاثیرات چشمگیر آن در سئوی محتوا و جذب بازدید کنندگان بیشتر برای صفحات تبلیغی وب سایت ها ، تولید محتوای با کیفیت و مورد پسند مخاطب بیش از پیش ضروری می نماید.  از جمله ابزارهای انتزاعی برای تاثیر گزاری مستقیم بر روی مخاطبین ، به ویژه مخاطبین ویژه بازار هدف، ارائه یک استراتژی موثر بر مبنای کپی رایتینگ  و تولید محتوا است.

 

 

روش های تولید محتوا

 

همانند نویسندگی و مقاله نویسی ، برای تولید محتوای موثر نیز نیاز به دانش کافی در فرایند تولید محتوا می باشد. این فرایند غالبا چند مرحله ای  و مبتنی بر جدیدترین شیوه های تولید محتوا است که در اکثر کشورهای اروپایی و پیشرفته مورد استفاده قرار میگیرد . در ادامه به اجمال به معرفی این روش ها می پردازیم.

 

 اولین و معتبرترین روش در تولید محتوا که اکثر کپی رایترهای حرفه ای از آن تبعیت میکنند ، یافتن منبعی معتبر از محتوای انتخابی که عموما به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی است و ترجمه آنها می باشد. با استفاده از دانش ترجمه و فن بیان مطلوب ، غالبا محتوای تولیدی خود میتواند به مرجعی مهم برای بازدید کنندگان و ترغیب آنها برای استمرار ارتباطات خود، با شما باشد.

 

 

دومین روش در تولید محتوا، استفاده از روش های تلفیقی است. به این معنا که با مطالعه چندین منبع به جای تکیه بر یک مرجع خاص و استفاده از شیوه های نگارش ، دست به تولید محتوایی بزنیم که با طرح مسائل و پیگیری دقیق و موشکافانه آنها ، خوانندگان را مرحله به مرحله برای پیگیری نتیجه نهایی با خود همراه و همگام نماییم.

 

 

روش سوم در تولید محتوا ، استفاده از قوه خلاقه و تکیه بر دانش نویسندگی و آفرینش اثری است که از پیش وجود نداشته ! این گونه از محتویات تولیدی قالبا همراه با بروز استعداد ها در زمینه ادبیات و داستان نویسی و گسترش هدفمند مرزهای خلاقیت در حوزه بازاریابی محتوا و تبلیغات می باشد.

 

 

چهارمین روش که به ویژه در حوزه تبلیغات و بازاریابی محصولات کاربرد فراوانی دارد استفاده از تصاویر و خلق آثاری است که به شیوه های مختلف ، اثر بخشی محتوای تولید را چندین برابر میکند. این شیوه که عموما با خلاقیت های فردی گرافیست ها وطراحان، در قالب یک یا چند ایده تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد، دارای پیچیدگی های خاصی می باشد که علیرغم تاثیرات شگرف آن در جذب مخاطب، نیازمند صرف هزینه های بالا تری است که به کیفیت تصاویر تولید شده ارتباط مستقیم دارد.

 

 

روش پنجم ، استفاده ازعلم آماراست که بر مبنای نیازمندی های روز در یک جامعه پویا طرح ریزی شده و نظر سنجی های مختلف در حوزه مورد نظر می باشد که میتواند تضمین کننده خلق ایده های جدید در راستای تولید یک محتوای اثر بخش باشد.

 

 

ششمین روش در محتوا نویسی ، استفاده ازمحتویات آموزشی برای جذب مخاطبینی است که به دنبال رسیدن به یک پاسخ ، این دسته از مقالات را دنبال میکنند. با تلفیق هوشمند محتوای آموزشی و تبلیغی ، در کنار پاسخگویی به نیاز مخاطبین ، میتوان تاثیر شگرف تبلیغات را در این دسته از محتویات تولیدی، مشاهده نمود.

 

 

هفتمین روش ، تولید محتوایی است که در عین جذابیت ، نکات ریزی را به صورت ابهام برای خوانندگان باقی می گذارد و حس پرسشگری مخاطبین را تحریک می کند تا با طرح پرسش در یک سیستم پرسش و پاسخ  که توسط شما واز پیش طراحی شده وارد تعامل و گفتگو شود. بسیاری از این سوالات میتواند سر منشاء یک ایده جدید در تولید محتوای بعدی برای شما باشد.

 

 

و روش هشتم و آخرین روش در تولید محتوا، بازنویسی محتوای تولید شده موجود که از استاندارد و کیفیت معقول و مناسبی برخوردار نیست می باشد. بسیاری از مقالات تولید شده در سطح وب ، علیرغم داشتن موضوعی جذاب ، فاقد استاندارد های لازم برای تاثیر گزاری مطلوب بر مخاطبین می باشد. با ویرایش و به روز رسانی مطالب بی کیفیت که دارای سطح استاندارد پایینی است میتوان یک محتوای بی روح و کسل کننده را مبدل به یک محتوای پر مخاطب و جذاب نمود.

  

 

به خواندن ادامه دادن
760 Hits
0 نظرات
ویژه شده

60 گام طلایی در بازاریابی تلفنی(قسمت دهم)

55) خودتان را از رقبا متمایز کنید

 

 

چرا مشتریان باید از شما خرید کنند ؟ این سوالی است بسیار مهم که باید از خود

بپرسید. این سوال میتواند خط و مشی ایجاد  تمایزات، بین شما ورقبایتان را مشخص

کند. تمایزات را در سه وجه مختلف دنبال کنید. در ابتدا وجه تمایز فردی که متاثر از

شماست و مشتری را مجاب میکند تا از شما خرید نماید، در درجه دوم وجه تمایز

محصول که شامل خصوصیات و ویژگی های خاص و منحصر به فردی از محصول

شماست که مشتری را ترغیب به خرید میکند و در آخر وجه تمایز شرکت شماست که

به اعتبار و نام تجاری آن مرتبط می شود و دلیل انتخاب شرکت شما از سایر شرکت

هاست.

  

56) شرکت در کلاس ها و سمینارهای اصول و فنون مذاکره

 

 

روح انسان نیز همانند جسم او نیازمند به تغذیه می باشد. افزایش میزان دانش و آگاهی

فردی میتواند از جمله عوامل اثر گزار بر این مهم باشد. در این راستا و برای افزایش

دانش خود باید در کلاس های مختلف  نظیر روانشناسی مشتری ، تکنیک های افزایش

اعتماد به نفس، اصول و فنون مذاکره ، تکنیک های فروشندگی حرفه ای و کلاس های

مشابه شرکت کنید. مطمئن باشید افزایش دانش شما در بالا بردن مهارت ها و قابلیت

های شما تاثیر به سزایی دارد.

 

57) در صورت عدم حضور مخاطب برای او پیغام بگذارید

 

 

از فردی که پاسخگوی تلفن شماست بخواهید که برای مخاطب غایب پیغام گذاشته و

نام پاسخ دهنده را در فرم ثبت گزارشات خود ثبت نمایید و از وی بخواهید تا زمان بعدی

برای برقراری تماس مجدد را برای شما مشخص کند. ایجاد تعامل سازنده  با کارکنان و

کارمندان شرکت های دیگر میتواند نهایتا به نفع شما تمام شود.

 

58) از مراجع کمک بخواهید

 

 

منظور از مراجع، مشتریان فعلی و دوستان شما هستند. از آنها بخواهید که در صورت

رضایت از شما و مجموعه شما ، خدمات و محصولاتتان را به دیگران معرفی کنند.البته

این به آن معنی نیست که شما توقع داشته باشید مخاطبینتان شما را به رقبای خود

معرفی نمایند بلکه میتوانید در این روند به شرکت ها و افراد غیر مرتبط در زمینه های

کاری مشترییان خود معرفی شوید.این نکته در علم بازاریابی به اثبات رسیده است که

تاثیر تبلیغات دهان به دهان به مراتب بیشتر از روش های تبلیغاتی دیگر است زیرا در این

شرایط مشتریان فعلی شما علاوه بر تبلیغ شما را تایید نیز میکنند.

 

59) پیگیر باشید

 

 

به درخواست های مشتری به سرعت پاسخ دهید وامور را پیگیری کنید. سوالات

بیشتری از ابهامات آنها پرسیده و پاسخگوی آن باشید و در صورت لزوم پیشنهاد ملاقات

حضوری جهت شفاف سازی بیشتر ابهامات را به او بدهید.روحیات و معذوریات مشتریان

خود را شناخته و بر اساس آن برنامه ای مدون و مشخص جهت پیگیر امور مشتریان

برای خود طراحی کنید. با توجه به تفاوت خلقیات مشتریان نحوه  پیگیری هر مشتری با

دیگری متفاوت خواهد بود. دغدغه های مخاطبین خود را بشناسید و در کوتاه ترین زمان

ممکن نسبت به رفع ان اقدام نمایید.برقرای پیگیری های تلفنی در روزهای شنبه و پنج

شنبه توصیه نمیشود و همچنین زمان مکالمات در صبح  به مراتب بهتر از بعد از ظهر می

باشد.

 

60) بدانید که این نکات تمامی ندارند

 

 

همواره در حال یادگیری باشید و سطح دانش خود را مرتبا ارتقاء دهید. همانند هر علمی

، بازاریابی نیز انتهایی ندارد و تکنیک های بازرایابی زمانی موثر هستند که با توجه به

شرایط ، به روز رسانی شوند. با مطالعه و یادگیری بیشتر و توسعه مهارت های خود و

استفاده از آنها در مقاطع زمانی مختلف، دامنه موفقیت های خود را افزایش دهید.

  


به خواندن ادامه دادن
739 Hits
0 نظرات
ویژه شده

60 گام طلایی در بازاریابی تلفنی(قسمت نهم)

49) اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

 

 

همگام با افزایش دانش و مهارت های تخصصی خود، اعتماد به نفس خویش را افزایش

دهید. خجالت و کم رویی برای یک فروشنده امری غیر منطقی است! راه کارهای تسلط

به خویش را یافته و کم رویی را کنار بگذارید. اعتماد واقعی به خویش همیشه از درون

صورت میگیرد نه از بیرون! این اعتماد ناشی از تعهدی است که به خود دارید و به انجام

کارهایی است که تشخیص داده اید باید انجام شوند. از توانمندی های خود برای ایجاد

دگرگونی آگاه شوید و از آن جهت رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

  

50) مشتریان جایزه و هدیه را دوست دارند

  

 

پس از خرید یک یا چند محصول توسط مشتریان ، شما میتوانید جوایزی را در قالب

خدماتی خاص و یا محصولی به خصوص به آنها اهدا نمایید. هدایای غیر منتظره رایگان،

علاقه آنها را به شما و مجموعه شما را افزایش میدهد و باعث شادمانی و سرور

مشتریان شما خواهد شد.

 

51) در دسترس باشید

  

  

مشتری حق دارد در هر زمان به شما دسترسی داشته باشد. اگر برایتان مقدور است

شماره همراه خود را در اختیار مشتریان قرار دهید و در صورت عدم امکان ، از خدمات

تلفن گویا و امکان ضبط صدای مشتریان استفاده نمایید. درخواست مشتریان را ثبت

نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به رفع آنها اقدام نمایید. با اینکار رضایت مندی

مشتری را تضمین نموده و درجه شعف و خوشحالی مشتری را افزایش می دهید.

 

52) مسائل را مودبانه و سریع بر طرف نمایید.

  

 

همواره این نگرش را داشته باشید که در مقابل مشکلات ، واژه های مثبت را جایگزین

نمایید. مثلا به جای استفاده از کلمه مشکل که بار منفی زیادی دارد و عموما با بحران

تداعی می شود از کلمه مساله استفاده کنید که می توان برای آن راه حل مناسبی

یافت. به محض اینکه مشتریان شما مساله ای را بیان میکنند با رویی گشاده صحبت

های آنها را گوش نموده و نسبت به ارائه راه حلی مناسب اقدام نمایید. سعی نکنید از

دلایل و توجیهات غیر منطقی استفاده کنید، بلکه بکوشید برای مدیریت اعتراضات

مشتریان راه حلی مناسب پیدا کنید.

 

53) مشتری نوازی را در حد اعلاء رعایت کنید

 

 

 

به مشتری عشق بورزید و نشان دهیم که وجود او و حضور او برای شما بسیار مهم

است و در عمل نیز این مساله را نشان دهید.این مفهوم با چاپلوسی تفاوت دارد و باید

متوجه تفاوت این دو با هم بشویم. ارتباط خود را با مشتریان، فرای ضوابط کاری گسترش

دهید و در مناسبات مختلف، جشن ها و اعیاد ، به شیوه های گوناگون پل ارتباطی خود

را با مشتریان خود حفظ نمایید.در مواردی  که احتمال سود مشتری وجود دارد، ضمن

اطلاع رسانی ، در روند انجام کارها ، پشتیبان و کمک حال مشتریان خود باشید واین

نکته را فراموش نکنید که هر چه سود مشتری بیشتر شود، یعنی کسب و کار او موفق

تر خواهد بود و این موفقیت به طور مستقیم تاثیرات مثبتی بر کسب و کار شما خواهد

گذاشت.

 

54) در صورت امکان، قیمت را نسبت به برآورد اولیه پایین تر بیاورید

 

 

در هنگام مذاکرات و ارائه قیمت بابت محصولات یا خدمات خود، در صورتی که از قیمت

دقیق محصولات بی اطلاع هستید و قیمت تقریبی را جایگزین میکنید، سعی کنید دامنه

کوچکی را برای تخمین قیمت انتخاب کنید. به طور مثال اگر این رقم تقریبی عددی بین

80هزار تا 100 هزار تومان باشد این عددی دامنه بزرگی است. سعی کنید مقدار تقریبی

اعداد را با دامنه ای کوچکتر نظیر 95 هزار تا 100 هزار تومان جایگزین نمایید و حتی

المقدور سعی کنید در هنگام ارائه فاکتور نهایی، مبلغ کمتر یعنی 95 هزار تومان را

پیشنهاد دهید. چون از نظر روانی ذهن مشتری خود را برای رقم 100 هزار تومان آماده

کرده بود و این نرخ جدید می تواند موجب رضایت مندی مشتری شود.

 


به خواندن ادامه دادن
723 Hits
0 نظرات
ویژه شده

60 گام طلایی در بازاریابی تلفنی(قسمت هشتم)

43) روحیات مشتریان را درک کنید

 

 

این نکته مهم را همواره به خاطر داشته باشید که این شما هستید که باید با مشتریان

خود هماهنگ شوید. تطبیق پذیری با خلقیات مشتریان از ارکان مهم موفقیت شماست!

مخاطبین شما روحیات متفاوتی دارند، برخی با اشتیاق و علاقه مند، برخی بی تفاوت و

خنثی و پاره ای دیگر خسته و غیر علاقه مند هستند. انتظار نداشته باشید که مشتریان

شما خود را با شما وفق دهند!

 

44) بیشتر از پنج زنگ منتظر مشتری نمانید

 

 

اگر به تلفن مشتری زنگ میزنید بیشتر از پنج زنگ منتظر نمانید چون احتمالا یا در محل

کار خود حضور ندارد و یا امکان پاسخگویی ندارد! زمان خود را هدر نداده و با مشتریان

دیگر خود ارتباط برقرار کنید

 

45) فهرست مشتریان خود را دائما تکمیل کنید

  

 

 

بانک اطلاعات مشتریان با ارزش ترین ابزار کار شماست. در هر فرصتی برای منظم کردن

و تکمیل آن بکوشید. اطلاعات مشتریان خود را به نحوی اصولی دسته بندی کرده و در

حفظ آن کوشا باشید. این اطلاعات علاوه بر مشخصات معمول باید شامل اطلاعات

اجناس ، آمار فروش تفکیک شده و سایر اطلاعات مفید باشد.

 

46) فواصل استراحت را رعایت کنید و مواظب سلامت خود باشید

 

 

هر 45 دقیقه یک بار از پشت میز خود بلند شده و قدم بزنید. صاف بنشینید و مراقب

ستون فقرات خود باشید. روزانه حداقل سی دقیقه ورزش کنید. ورزش باعث کاهش

استرس و فشارهای روحی شما می شود. زمان صرف غذا تلفن را از برق کشیده و با

آرامش غذای خود را صرف کنید. به یاد داشته باشید که شما باید سلامت باشید و

محیط کارتان را  تنش زدایی کنید تا در کارتان توفیق پیدا کنید.

 

47) علم لازم برای فعالیت در کار خود را کسب کنید.

 

 

عالم باشید تا بتوانید در فضای تخصصی مرتبط با کار خود قادر به رقابت شوید، البته علم

تنها کافی نیست تا زمانی که به صورت عملی پیاده سازی نشود! اگر کارتان را دوست

نداشته باشید از انجام آن عذاب خواهید کشید. به سراغ کاری بروید که مورد دلخواه

شماست و به شما کمک میکند تا به اهدافتان دست یابید.

 

48) به مشتریان خود حق انتخاب دهید

 

 

مشتریان خود را در شرایطی قرار دهید که بتوانند تصمیم گیری نمایند و حق انتخاب آنها

را محترم شمارید. اگر چندین محصول دارید همه آنها را به مشتری خود معرفی کرده و

مشاوره لازم را برای انتخاب بهتر به آنها بدهید. مشتری را وادار به حرف زدن و حق

انتخاب کنید و حتی اگر موردی برای انتخاب وجود نداشت به صورت روانی آن را ایجاد

کنید. مثلا با گفتن این جمله که اجناس شما تا فردا میرسند، میتوانید ارتباط  با مشتری

را ادامه دار کنید.

  


به خواندن ادامه دادن
734 Hits
0 نظرات