وبلاگ من

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید
ویژه شده

60 گام طلایی در بازاریابی تلفنی (قسمت اول)

1) بازاریاب باید خوش برخورد و برون گرا باشد

 

به طور کلی در طبقه بندی های روانشناختی از جوامع بشری، افراد جامعه به دو دسته درون گرا و برون گرا طبقه بندی می شوند. افراد برون گرا عمدتا دارای روابط عمومی بالا و ارتباطات موثری می باشند و در عوض درون گرا ها ترجیح میدهند توانایی های خود را در تمرکز بر روی کارها و در محیط هایی آرام انجام دهند.مشاغلی همچون فروشندگی، بازاریابی وخدمات از جمله مشاغل مناسب برای افراد برونگراست و در عوض تخصص هایی  مانند حسابداری ، طراحی، نقشه کشی و ... برای افراد درون گرا مناسب می باشند.

 

همانطور که نمی توان در مذمت برونگرایی سخنی مطرح کرد، در فواید درون گرایی نیز نمی توان حرفی را پیش کشید مگر در شناخت بستر مناسب برای انتخاب شغل مورد نظر، چرا که درونگرایی یا برون گرایی افراد را نمی توان خصیصه ای مثبت یا منفی در نظر گرفت تا زمانی که ارتباط موثر آن با شغل انتخابی لحاظ نشود و این علم و هنر مدیریت است که باید فرد مناسب را برای پست مناسب برگزیند.

 

ذکر این نکته حائز اهمیت است که برونگرایی یا درون گرایی صفر و یک ندارد و این بدین معنی است که یک نفر نمی تواند برون گرای مطلق باشد و یا فرد دیگر درون گرای مطلق نیست . درک این حقیقت زمانی میسر می شود که در نظر بگیریم زمانی که میگوییم فردی برون گراست یعنی اینکه ویژگی های برون گرایی او به مراتب بیشتر از خصوصیات درونگرایی وی می باشد و بالعکس.

2) شادی را در صدایتان منعکس کنید

در بازاریابی و فروش تلفنی موثرترین و تنها ابزار بازاریاب صدای اوست. صدای شما منعکس کننده حالات روحی و روانی شماست. در زمان ناراحتی ابتدا خود را آرام کنید و سپس به کارتان ادامه دهید. برای توفیق در این حرفه باید قابلیت های روحی و روانی خود را افزایش دهید تا صدای شادی داشته باشید و بتوانید تاثیر مثبتی بر مخاطب بگذارید. در تماس تلفنی به علت نبود ارتباط چشمی و احتمال آماده نبودن طرف مقابل یا مشغولیت وی، یا ارتباط با مشتریان سرسخت تنها عامل پوشش دهنده، صدای گرم و جذاب شما می باشد.

3) استفاده از جملات تاکیدی مثبت

هیچ کس نمی تواند ما را ناراحت یا شاد کند مگر آنکه شرایط آن توسط خود ما محیا شده باشد. با تکرار جملات مثبت و تلقین آن می توان بستری مناسب برای ایجاد یک روحیه شاد را فراهم نمود. استفاده از کلماتی نظیر نمیتوانم، نمی شود، خوب نیستم و ... باعث می شود که به صورت ناخودآگاه حالت روانی منفی پیدا کنیم. زمانی که از جملات تاکیدی مثبت مانند من خوبم ، من شایستگی لازم را دارم، من در انجام کارها موفق هستم و ... استفاده می نماییم حالات روحی و روانی شاد تری را تجربه خواهیم کرد. ابتدا آمادگی روحی لازم را داشته باشید و سپس برای مکالمه برنامه ریزی کنید و وارد مذاکره با مشتری شوید.

4) استفاد از آینه

صدای ما انعکاس حالات روحی ماست . قرار دادن یک آینه بر روی میز کار می تواند حالات روحی شما که در چهره نمود پیدا میکند را به شما نشان دهد. اگر چهره شما عبوس و غمگین باشد مطمئن باشید که بازتاب آن در صدایتان مشخص خواهد شد اما اگر لبخندی حتی تصنعی بر لب داشته باشید صدایتان نیز متاثر از آن شاد تر خواهد بود. این امر در ترغیب مشتری نقش مهمی را ایفا می کند. صدای شادتر برابر است با جذب بیشتر مشتری ، بنابراین در این راستا نقش آیینه را فراموش نکنید.

5) ذهنتان را از قبل برنامه ریزی کنید

از صحبت های پراکنده دوری کنید، چرا که مشتریان دوست دارند با فردی صحبت کنند که در گفتار و رفتار خویش منظم باشد. سوالات مشتریان خود را حدس زده و پاسخی در خور آن پیدا کنید. این کار باعث می شود تا سناریوهای مختلفی را که پیش روی شما ست پیشاپیش تصور کرده و آمادگی لازم جهت پاسخ گویی به سوالات را داشته باشید. برنامه ریزی ذهنی در برابر سوالات احتمالی، شما را یک متخصص کارآمد و حرفه ای نشان میدهد که باعث ایجاد تمایل برای ادامه ارتباط می شود. مکالمات را در ذهن خود تمرین کنید و تصور کنید که از پیش در مذاکرات خود موفق عمل نموده اید و الان تنها چیزی که به آن نیاز دارید تکرار همان موفقیت است .

6) شما حق ندارید مشتری را معطل کنید

شما حق ندارید مشتری را معطل کنید

ابزار لازم برای بازار یابی و فروش تلفنی چیست ؟ آیا این ابزار ها را برای خود و بر روی میز خود محیا نموده اید ؟ برای مثال شما به خودکار و کاغذ برای یادداشت برداری نیاز دارید. بانک اطلاعاتی شما باید در دسترس تان باشد. کاتالوگ محصولات را باید همراه خود جهت پاسخ گویی به سوالات بیشتر و تخصصی به همراه داشته باشید و در صورت نیاز به اطلاعات خاص مثلا در مورد ترکیب محصولات، برگه های آزمایش آن را باید در کنار خود داشته باشید. اگر ابزار کارتان آماده نباشد مجبور خواهید بود که مشتری را معطل نگه دارید و به دنبال آنها بگردید. برای شما که در حال جستجوی وسایلتان هستید زمان به سرعت خواهد گذشت در حالی که مشتری شما منتظر شماست و گذشت زمان را به کندی احساس می کند. این مساله باعث ناراحتی مشتری خواهد شد و شما حق ندارید که مشتری را معطل کنید!!!

دانلود ویدئو              دانلود متن

منبع: کتاب بازاریابی و فروش تلفنی نویسنده پرویز درگی

گردآوری و تلخیص از وب سایت ساختکار

تخصص و شغل خود را فریاد بزنید

 

 

به خواندن ادامه دادن
28 Hits
0 نظرات
ویژه شده

7 نکته طلایی در جذب مشتری

دنیای امروز دنیایی مبتنی بر اقتصاد است و پایه های اقتصاد بر پایه قوانین حاکم بر بازار استوار می گردد. اگر شما هم به عنوان عضوی از جامعه بازاری که هر روزه با مشتریان گوناگونی برخورد دارند به دنبال جذب مشتریان بیشتر برای فروش بیشتر هستید با ما همراه باشید.

بازاریابی و تبلیغات مجموعه ای از عملکردهایی است که ارتباط  دو سویه بین شما و مخاطبین تان برقرار می کند. هر قدر این ارتباط  تاثیرگذارتر باشد احتمال برقراری ارتباطی قوی تر دور از ذهن نخواهد بود. افراد یک جامعه در طی روز در معرض هجوم امواج خروشان تبلیغاتی  قرار می گیرند که به ندرت توجه آنها به این هجم وسیع تبلیغات جلب می شود، حتی اگر بعد از گذشت چند دقیقه ازمحتوای این تبلیغات پرسیده شود احتمالا 98 درصد مردم این تبلیغات را به خاطر نخواهند آورد.

 

تبلیغات و بازاریابی موفق صرف نظر از بستر حاکم بر آن که می تواند با انواع ابزار های رسانه ای از قبیل تلوزیون، رادیو، بیل بردها و پوسترهای تبلیغاتی ، شبکه های اجتماعی و وب سایت ها انجام شود دارای اصول و قواعدی کلی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

1)  محتوای تبلیغات باید جذابیتی ذاتی داشته باشد

برای ارزیابی این مساله باید دقت شود که آیا محتوای تبلیغاتی توانایی جذب حیطه وسیعی از مخاطبین را دارد یا خیر، مثلا تبلیغاتی که مختص آقایان است آیا می تواند مورد توجه خانم ها قرار گیرد یا خیر؟

 

2)  سوق دادن مشتری به سوی اقدام

کیفیت و ایده یک تبلیغ باید به نحوی باشد که مخاطب را برای انجام یک سلسله از اقدامات در راستای تبدیل شدن به یک مشتری تحریک کند. این اقدام می تواند درگیر کردن ذهن مخاطب و اقدام به یک تماس تلفنی باشد.

 

3)  تبلیغات باید احساسات مخاطبین را برانگیزد

ساختار تبلیغات باید به گونه ای باشد که تمام حواس مخاطب را درگیر خود کند

 

4)  تحریک حس کنجکاوی

مخاطبین باید علاقه مند به پرس و جو و تحقیق درباره موضوع تبلیغات انجام شده بشوند و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در آنها زنده بشود.

 

5)  شگفت زده کردن مخاطبین

از همه امکانات و پتانسیل های موجود جهت سورپرایز کردن مخاطب خود استفاده کنید. این امکانات می تواند یک تصویر یا ویدئوی عجیب و یا یک همایش غیر معمول باشد.

 

6)  انتقال سریع اطلاعات

منتقل نمودن اطلاعات محتوای آگهی و سرعت آن بسیار مهم است اما باید در نظر داشت نحوه انتقال اطلاعات باید چالش برانگیز باشد و حتی المقدور ذهن مخاطبین را درگیر کند.

 

7) فراتر رفتن از قواعد تبلیغات

نو آوری و خلاقیت در تبلیغات می تواند ضامن موفقیت یک تبلیغ باشد. خرق عادت و تمایز با ساختار معمول سهم مهمی در تاثیر گذاری و ماندگاری پیام تبلیغ در ذهن مخاطبین دارد.

[embed=videolink]{"video":"

","width":"400","height":"225"}[/embed]

به خواندن ادامه دادن
30 Hits
0 نظرات
ویژه شده

9 تفاوت بین رهبری و مدیریت

گزینش و استخدام افراد برای پیشبرد اهداف مجموعه از دیگر فاکتور های یک سیستم مدیریتی است در حالی که یک رهبر،توانایی جذب افراد و تبدیل آنها به پیرو را دارا می باشد.

 

یک رهبر نقش تربیتی برای مجموعه افراد تحت رهبری خود ارائه میکند اما مدیران نقش نقادانه به سیستم تحت نظارت خود دارند.

 

یک مدیر موفق شخصی است با توانایی انجام صحیح کار های پیش رو در حالی که یک رهبر تنها صحیح ترین کارها را انجام میدهد.

 

رهبران افق دید بسیار وسیعی دارند در حالی که مدیران دارای دیدگاه محدودی می باشند.چالش قیاس بین تعریف رهبری و مدیریت  همواره وجود داشته و این مساله ارتباطی ناهمگون و البته اشتباه را بین این دو مفهوم رقم زده است.

 

درک درست خواستگاه هر دو واژه  و تعریفی جامع و واحد میتواند به مدیران کمک نماید تا با کسب هر چه بیشتر مهارت ها و نگرش رهبری ، در روند بهبود سیاست های سازمانی رشد چشمگیری داشته باشند.

 


یک رهبر همواره به خلق و ابداع راهکار های جدید و هدایت مجموعه تحت رهبری می پردازد در حالی که یک مدیر در روند اجرای صحیح قوانین و امور موجود در یک مجموعه  یا سازمان دخیل است.

 

داشتن یک شخصیت کاریزماتیک و تاثیر گزار لازمه خصیصه رهبری است در حالیکه هنر استفاده از عوامل و امکانات موجود مهمترین خصوصیت یک مدیر تواناست.

 

رهبری دارای مفهومی نمادین است که در تعریف جوامع انسانی هویت و شکل می گیرد اما مدیریت یک مفهوم سازمانی است که در گروی پیشبرد صحیح فرایند های موجود می باشد.

 

تشخیص مصالح عمومی و توانایی نفوذ در افراد در جهت راهبری مجموعه تا رسیدن به هدف لازمه رهبری است ولی قانون گرایی و تعریف نحوه دسترسی به امکانات، شاخصه یک سیستم مدیریتی است.

 

به خواندن ادامه دادن
26 Hits
0 نظرات
ویژه شده

بازاریابی مدرن و تولید محتوا

نسل جدید بازاریابی و تبلیغات در دنیای امروز پیوندی مستحکم با دنیای تکنولوژی و فن آوری اطلاعات برقرار کرده است. کسب و کارهای نوین و سنتی در روندی شتاب زده رو به سوی تغییراتی بنیادین نموده که پدیده دیجیتال مارکتینگ بدون شک در راس هرم بازار یابی مدرن قرار دارد.

 

 

یکی از فاکتور های موثر در بازاریابی آنلاین، تولید محتوای یگانه و منحصر به فرد به صورت مستمر در جهت بهبود روند جذب مخاطبین و تبدیل انها به مشتری می باشد. محتوای قدرتمند شالوده استراتژی بازاریابی و تبلیغات را تشکیل میدهد که میتوان به جرات ادعا کرد بدون ارائه محتوای آموزنده، استراتژی بازاریابی به سرعت با شکست مواجه می شود.

طراحی استراتژی در شروع یک کمپین تبلیغاتی و پروسه بازاریابی شامل فاکتورها و عوامل متعددی است که بی شک هر یک از آنها به نوبه خود سهمی مهم در موفقیت کمپین ایفا می کنند.

این عوامل بعضا میتوانند با فاکتورهای مشابه جایگزین شوند اما شاید اغراق آمیز نباشد که بگوییم تولید محتوای ارزشمند در یک استراتژی بازاریابی هیچ جایگزینی ندارد.

 

کاهش ریسک سرمایه گزاری های کلان، ایجاد ارتباط با مخاطبین، به کار گیری سیستم های امتیازدهی جهت تحلیل محبوبیت محتوا و باز جذب مخاطبین تنها بخشی از مزایای بازاریابی محتوا می باشد.

در این میان راهکارهای متفاوتی برای بهره گیری از بازاریابی محتوایی وجود دارد که در نمودار پایین قابل مشاهده است.

 

طبق آخرین نظرسنجی های انجام شده 51% شرکت ها در آغاز هر سال میزان بودجه مرتبط  با بازاریابی محتوای خود را افزایش میدهند.45% شرکت ها سعی میکنند میزان بودجه فعلی خود را حفظ کنند و تنها 2% از شرکت ها که عمدتا در سیاست های بودجه گزاری خود دچار اشکالاتی شده اند این میزان را کاهش میدهند.

[embed=videolink]{"video":"

","width":"400","height":"225"}[/embed]

به خواندن ادامه دادن
54 Hits
0 نظرات
ویژه شده

رویای کار آفرینی

 

دنیای امروز، مشتمل بر مجموعه ای از عملکردهای مشخص و حساب شده ای است که میتواند با درایت فردی و گروهی ساختار تمایزات حداکثری را در قیاس با فرایندهای موازی و مشابه بنیان نهد. هویت جهان کنونی ما در راستای گردش چرخه  اقتصادی  شکل میپذیرد و با مجموعه ای از راهکار های بنیادین که در ترکیب با نو آوری و تخصص ، شکل پذیری معقول و قابل قبولی را ارائه میدهد ، آینده ای هموار را برای تمامی آحاد جامعه ترسیم کند.

 

دراین میان جایگاه اقتصاد که متاثر از مجموعه فرایند های عجین شده در علم سنتی و نوین  در همه سطوح و ابعاد جوامع بشری میباشد به عنوان یک نقش کلیدی غیر قابل انکار می نماید. در دنیای اقتصاد و پدیده رشد حداکثری زیر بناهای اقتصادی ، تنها میتوان این اصل مهم را به همه افراد یک جامعه یاد آوری نمود که در دنیای ثروت هیچ جایگاه قبلی وجود ندارد و تولید ثروت اولیه و متعاقب آن افزایش توانمندی نهاد های مالی جامعه تنها و تنها در تعامل با رشد هدفمند فردی امکان پذیر میگردد.

 

رویای کارآفرینی چندیست که دغدغه اصلی افراد و به خصوص نسل جوان می باشد که جدای از مسیر پر فراز و نشیب در رسیدن به هدف ، التزام عملی و تعهد بالایی را برای دستیابی طلب میکند. پدیده خویش فرمایی به جای رابطه سنتی بین کارفرما و کارجو و فراتر از آن کارآفرینی همواره به عنوان هدفی بلند پروازانه و در عین حال دست نیافتنی برای عموم افرادی که حداقل یکبار در زندگی فردی به آن اندیشیده اند در همه ابعاد فکری، نمود پیدا کرده که تغییر آن مستلزم ایجاد شکافی عمیق بین توانمدی ها و تردید ها است.

 

مفهوم کارآفرینی در ذات خود بدون در نظر گرفتن چرایی و چگونگی عوامل، ضوابط و ارتباطات، بستر جامعه و هویت فردی تک تک افراد، پدیده ای پیچیده است که بدون شک در هیچ قالبی گنجانده نمیشود لذا در تعریف آن نمیتوان تاثیر مجموعه ای را که متشکل از تعدد فاکتور های مبتنی بر علت ها و معلول ها پایه ریزی شده ، نادیده انگاشت. در ادامه سعی بر این است تا عوامل مرتبط و تاثیر گزار بر شکل گیری این مهم به تخصیص اشاره شود.

 

عوامل موثر بر کار آفرینی

 

جنبه های اقتصادی طرح پیش رو

بررسی علل و عوامل موفقیت یا عدم موفقیت کارآفرینان سهم مهمی در پردازش و شکل گیری یک ایده و به طبع آن هموار سازی بستر کارآفرینی دارا می باشد . با بررسی اجمالی از زندگی کارآفرینان برتر به جرات میتوان گفت که بدون در نظر گرفتن الگوهای موفق، احتمال موفقیت در این عرصه بسیار اندک است. همچنین نگرش اقتصادی و توانایی تحلیل فرایند های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی ، سهم بزرگی در به تصویر کشیدن یک کسب و کار موفق را از آن خود میکند.

بررسی و مطالعه فرایند

 

فرایند مطالعه و اجرایی نمودن یک طرح مشخص ، مستلزم در نظر گرفتن همه پتانسیل های بالقوه و امکان تبدیل آنها به یک مجموعه عملیاتی است  که در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند به حالت  بالفعل تبدیل شود.این فرایند روندی غیر قابل اجتناب است که با انطباق پذیری حداکثری از الگوهای موفق میتواند تضمین کننده پیروزی در یک کسب و کار نوپا باشد.

 

ارزیابی بازار هدف

هر اقدامی که توسط یک کار آفرین به مرحله ظهور میرسد، پیش از اجرایی شدن میبایست در بستری متناسب با بازار عرضه و تقاضا به طور کامل الگو سازی شود . دیدگاه شومپیتر یکی از الگوهای موفق در ارزیابی اقدامات کارآفرینی و بر مبنای پنج عامل کلیدی محصول جدید ، روش های جدید تولید، گشایش بازار های جدید، دستیابی به مواد اولیه نوین و روشهای سازماندهی جدید استوار است.

 

شیوه های تامین مالی

یکی از اصلی ترین و مهمترین دغدغه های کارافرینی ، مساله تامین مالی و تعیین نرخ توازن بین سرمایه گزاری و سود دهی کسب و کار ها میباشد. عاملی بس مهم که در صورت عدم وجود تفکری که ارضاء کننده منطق اقتصاد در بستر شرایط حاکم بر جامعه باشد،  سرانجامی جز شکست نخواهد داشت. مشخص نمودن استراتژی دقیق میزان جذب سرمایه و تبدیل آن به بهره وری از نخستین چالش های پیش روی کار افرینان است.

ادامه دارد...

به خواندن ادامه دادن
80 Hits
0 نظرات