myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

10 نکته در بازاریابی تلفیقی

 

  

برای موفقیت یک کمپین تبلیغاتی و اثر بخشی در فروش، روش های تلفیقی که ترکیبی از بازاریابی آنلاین و آفلاین می باشد، می تواند به موفقیت شما کمک شایانی نماید. در ادامه با ذکر نکاتی در خصوص موارد موثر بر کمپین های تبلیغاتی ، توجه شما را به آنها جلب می نماییم.

 

1) طراحی برنامه ای ویژه جهت مشتریان وفادار

 

برای پاداش به مشتریانی که خریدار دائمی  برند شما هستند ، برنامه ای را طراحی کنید. این برنامه که می تواند شامل عرضه کالاهایی در قالب هدیه ،کوپن تخفیف و یا دسترسی وِیژه به یکسری از محصولات خاص باشد، به مشتریان شما انگیزه ای مضاعف برای تحکیم ارتباط با شما و خرید های بیشتر را می دهد. با ارائه کارت های تخفیف به مشتریان خود، این امکان را بوجود می آورید تا از طریق بازاریابی دهان به دهان و بدون هیچ هزینه ای ، محصولات خود را بازاریابی کنید.

 

2) استفاده از همه امکانات بازاریابی

   

به امکاناتی که در اختیار دارید نگاهی بیاندازید. در حوزه آنلاین، تبلیغات گوگل و وب سایت های معتبر، شبکه های اجتماعی، تولید محتوا ، تبلیغات ایمیلی و در حوزه آفلاین، استفاده از نیروهای مجرب در امر بازاریابی به صورت حضوری، تلفنی و یا شیوه های دیگر، همه و همه ابزار هایی هستند که در اختیار شما می باشند. با به خدمت گرفتن همه این امکانات و یکپارچه سازی آنها، یک سیستم منظم و هدفمند را برای کمپین بازاریابی خود بوجود آورید.

 

3) بازاریابی ایمیلی در قالب یک چهارچوب زمانی مشخص

  

  

محصولات و خدماتی را که قصد دارید در قالب یک پیشنهاد ویژه به مشتریان خود ارائه نمایید دسته بندی کنید. به فرض آنکه سازماندهی لیست ایمیل های شما از قبل انجام شده باشد، با رعایت نکات زیر می توانید به صورت هدفمند نسبت به ارسال ایمیل های خود اقدام کنید.

 

الف) سه روز قبل از ارائه پیشنهاد ویژه

  

ارسال ایمیل به مشتریان و اطلاع رسانی درباره زمان ارائه پیشنهاد

 

ب) روز اصلی پیشنهاد ویژه

  

لیست محصولات دسته بندی شده خود را که برای ارائه به مشتریان در نظر گرفته اید ارسال نمایید. با استفاده از دکمه Call to action  ، آنها را دعوت به بازدید از وب سایت خود نمایید.

 

ج) روز پس از پیشنهاد ویژه

  

با استفاده از یک استراتژی هوشمند، حتی پس از پایان روز اصلی پیشنهاد ویژه ، با ارسال ایمیلی دیگر در روز بعد از پیشنهاد، می توانید برای تاثیر گزاری بر تصمیم مشتریان و ترغیب آنها برای خرید استفاده نمایید. در نهایت پیشنهاد ویژه خود را تمدید کرده و در ایمیل خود ذکر کنید که هنوز چند ساعتی تا پایان حراج فرصت باقی مانده است!

 

4) توجه ویژه به تلفن های همراه

 

 

طبق آمار 68 درصد از صاحبین مشاغل، استراتژی بازاریابی تلفن همراه  را با  برنامه اصلی بازاریابی خود یکپارچه نموده اند با توجه به این آمار،قدرت بازاریابی بوسیله تلفن های همراه و تاثیر آن در کمپین های بازاریابی به خوبی مشخص می شود. با استفاده از این ابزار به راحتی میتوانید در اپلیکیشن های محبوب و همچنین با ارسال پیامک، نرخ ورود به وب سایت خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که قبل از آن وب سایت شما باید ریسپانسیو و آماده حضور مشتریان باشد.

 

5) طراحی چشم نواز

 

بنرهای تبلیغاتی، سایت شرکت، محیط فروشگاه،  بروشورها و حتی تم ایمیل باید به گونه طراحی شود تا مخاطبین را مجذوب نموده و آنها را نسبت به خرید ترغیب کنند.

 

6) تجربه کاربری

 

اگر ورودی ترافیک سایت شما به یک صفحه فرود خاص منتهی شود، حتما نسبت به استاندارد سازی صفحه فرود خود اقدام نمایید. هر قدر صفحه ورود شما ساده تر باشد، سرعت بارگزاری صفحه ورود شما بیشتر می شود و توجه حداکثری کاربران را به دنبال خواهد داشت. در صفحه فرود خود حداقل اطلاعاتی را که کاربران به آن نیاز دارند را نمایش داده و اطلاعات بیشتر را در لینک های مرتبط به آن محصول و در قالب توضیحات بیشتر مطرح نمایید. همچنین اگر بتوانید خدمات خود را بدون نیاز به ثبت نام در وب سایت ، به کاربران ارائه نمایید، گامی مثبت در جهت بهبود تجربه کاربری برداشته اید و در کل سیاست ساده سازی در تمامی مراحل و صفحات وب سایت شما، به افزایش نرخ تبدیل کمک فراوانی خواهد کرد.

 

7) استفاده اصولی از شبکه های اجتماعی

  

 

با تمرکز بر شبکه های اجتماعی و هشتک گزاری های مناسب، شما قادر خواهید بود تا با کسب و کار های بزرگ نیز رقابت نمایید. با به اشتراک گزاری متن، عکس و ویدئو های تبلیغاتی خود در شبکه های اجتماعی، به راحتی می توانید کسب و کار خود را به یک برند تبدیل کنید.

 

8) مسئولیت پذیری

 

در راستای توسعه کسب و کار خود و همگام با پیشرفت آن، مسئولیت های جدیدی را برای خود تعریف نموده و خود را نسبت به اجرای آن مقید نمایید. این مسئولیت ها علاوه بر رعایت اصول مشتری مداری، می تواند گستره وسیع تری از قبیل تخفیفات ویژه به نیازمندان یا فروش ویژه به نفع مراکز خیریه را نیز شامل شود.

 

9) اهرم تبلیغات

 

 

استفاده از اهرم تبلیغات در جریان کمپین های بازاریابی خود و همراستا با آن، می تواند موفقیت کمپین شما را تضمین نماید. در استفاده از تبلیغات هدفمند باشید، بازار هدف را بخش بندی نموده و بنر تبلیغاتی اختصاصی برای هر دسته را به طور جداگانه طراحی نمایید. اصول تبلیغ نویسی را به خدمت گرفته و از دکمه های فراخوان به صورت حساب شده ای استفاده کنید.

 

10) مذاکرات حضوری و تلفنی

 

با داشتن تیمی مجرب در زمینه بازاریابی حضوری و تلفنی،می توانید شیوه های آفلاین را نیز به عنوان یکی از ارکان کمپین بازاریابی خود پیاده سازی نمایید. اگر کسب و کار شما درآمد زایی لازم برای تعیین بودجه بازاریابی به شیوه آفلاین را محیا نمی کند، می توانید خود راسا به این کار مبادرت بورزید. فراموش نکنید که سیستم ترکیبی بازاریابی بسیار اعجاب انگیز است.

  

11) آنالیز کمپین

  

با تحلیل کمپین خود و دسته بندی اطلاعات دریافت شده، مجموعه ای ارزشمند از داده ها را به دست می آورید. این کار به شما کمک می کند تا استراتژی های بعدی خود را طراحی نموده و نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایید.

    

 

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1403
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.