myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

 

 

  

یکی از اقدامات بازاریابی در حوزه آنلاین، بازاریابی ایمیلی است که تقریبا همه مدیران بازاریابی دیجیتال به آن واقف بوده و از اهمیت آن آگاهی دارند. بررسی و آنالیز جزء لاینفک بازاریابی ایمیلی است. این کار باعث می شود تا اقدامات بهینه سازی در راستای آن با بهترین کیفیت ممکن انجام شود. حال با بررسی پنج اشتباه رایج در فرایند بازاریابی ایمیلی، با انها بیشتر آشنا می شویم.

 

1) ارسال ایمیل بدون رضایت مخاطب

 

اگر تمایل ندارید که ایمیل شما در فولدر اسپم مخاطبینتان قرار گیرد،به هیچ عنوان برای اشخاصی که اجازه اینکار را به شما نداده اند ایمیلی ارسال نکنید. حال باید پرسید که چگونه می شود از قرار گرفتن ایمیل های ارسالی در پوشه اسپم جلوگیری به عمل آورد؟ در جواب این سوال باید گفت که بهترین روش برای جلوگیری از آن، پرهیز از کلماتی همچون "رایگان"  ، "اینجا کلیک کنید" ، "کمترین ریسک" ، " تخفیف" ، "هم اکنون سفارش دهید" و کلماتی از این دست می باشد، به خصوص اگر ایمیل شما به زبان انگلیسی باشد!

 

 

بهترین روش برای جمع آوری ایمیل، قرار دادن محصولات رایگان در وب سایت خود در ازای دریافت ایمیل می باشد. با این کار شما این امکان را برای کاربران خود فراهم میکنید تا با میل و رضایت شخصی خود، ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند.همچنین با پیشنهاد عضویت در خبرنامه به کاربران سایت خود، میتوانید به صورت منظم و در فواصل زمانی خاص نسبت به ارسال ایمیل به آنها اقدام کنید. البته نباید این نکته فراموش شود که لینک عدم اشتراک در خبرنامه، همواره در دسترس کاربران شما باشد.

 

 

2) انتخاب عناوین نامناسب برای ایمیل

 

"انتخاب یک نام نامتناسب برای ایمیل می تواند احتمال باز نشدن آن را به حداکثر ممکن برساند" برای جلوگیری از دیده نشدن ایمیلتان ،حتی المقدور عنوان ایمیل خود را ساده انتخاب کنید و سعی کنید از جملات پرسشی و تعجبی استفاده نکنید.بهترین قالب جمله بندی برای عنوان ایمیل شما، قالب خبری است و در یک کلام، عنوان ایمیل باید به نحوی انتخاب شود تا ارزش باز شدن داشته باشد.

 

3) ارسال ایمیل بدون تفکیک بازار هدف

 

 

اگر شما واقعا قصد دارید مشتریان خود را از دست بدهید، این کار چندان سخت نیست ! با ارسال انبوه ایمیل برای کاربران خود و بدون تقسیم بندی شغلی و یا علاقه فردی آنان، به راحتی آنان را کلافه کرده و برای همیشه از لیست مشتریان خود خارج کنید! مدیران با تجربه در امر بازاریابی به خوبی به این نکته واقف هستند که با دسته بندی کاربران خود بر اساس نوع فعالیت و سلیقه شخصی، می توانند یک بازاریابی موفق را تجربه کنند. با توجه به حساسیت و اهمیت پیشنهاد خود، شما می توانید برای هر فرد یک ایمیل اختصاصی و به صورت مجزا آماده کرده و برای او بفرستید.

 

4) ارسال سلسله وارایمیل و در فواصل زمانی کم

 

بهتراست برای ارسال ایمیل های خود، یک دوره زمانی مناسب انتخاب کنید. بهترین بازه زمانی ارسال ایمیل برای کاربرانتان، هر دو هفته یا هر یک ماه یک بار می باشد. ارسال انبوه ایمیل می تواند نتیجه عکس بر کسب و کار شما داشته باشد. همچنین شما می توانید با قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی خود در ایمیل های ارسالی، قابلیت به اشتراک گزاری ایمیل های خود را افزایش دهید.

 

5) انجام ندادن تست ایمیل

  

تست A/B یا همان ارسال دو نسخه متفاوت از یک ایمیل با دو عنوان و دو محتوای مجزا، راهی مناسب برای آنالیز کمپین بازاریابی شماست. بدون انجام تست، کمپین بازاریابی هیچ مزیتی را برای شما به همراه نخواهد داشت!

   

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق
10 نکته در بازاریابی تلفیقی

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1403
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.