myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

8 قانون مهم در تبلیغ نویسی

  8 قانون مهم در تبلیغ نویسی

 

 

 

امروزه بواسطه پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به ویژه علم ارتباطات، مرزهای فیزیکی در هم تنیده شده و با حضور ماهواره و اینترنت ، دسترسی به هر نقطه از دنیا و درهر لحظه امکان پذیر است. در این راستا و با تخصصی تر شدن مشاغل موجود، حجم عظیمی از محصولات و خدمات، به شیوه های مختلف عرضه می شوند که هر یک مخاطبین خاصی را هدف قرار داده و در تلاش برای تاثیر گزاری بر روی آنها ، شیوه هایی متفاوتی را پیش میگیرند.

 

ابزار های موجود تبلیغاتی، طیف وسیعی از رسانه ها ، همچون کانال های تلویزیونی، شبکه های ماهواره ای، تبلیغات دیواری، بیل برد ها، نشریات، وسایل نقلیه عمومی واینترنت را شامل می شوند که بنا برسیاست تبلیغاتی و بودجه در نظر گرفته شده و اینکه مجموعه مورد نظر یک شرکت معظم و یا یک استارت آپ نوپا است میتواند تلفیقی از موارد ذکر شده یا انتخاب تنها یکی از آنها باشد.

 

صرف نظر از روش و نوع تبلیغات ، آشنایی با علم تبلیغ نویسی مهمترین فاکتور در روند کسب و کار شماست. حتی با وجود بهترین و با کیفیت ترین محصولات ، بدون تسلط بر مبانی تبلیغ نویسی ، تضمینی برای موفقیت شما وجود ندارد. اصول حاکم بر علم تبلیغ نویسی به شما کمک میکند تا یک محصول کم فروش را تبدیل به یک محصول پر فروش نمایید!

 

با بررسی علل شکست در کسب و کارها بارها و بارها مشاهده شده است که علت عدم خرید محصولات توسط مشتریان ، حتی علیرغم کیفیت بالای محصولات و خدمات، معرفی غیر اصولی محصولات و خدمات توسط شما می باشد. با علم تبلیغ نویسی شما می توانید محصولات و خدمات خود را به گونه ای عرضه نمایید که مشتریان شما به سرعت اقدام به خرید محصول شما نمایند.

 

1) ترغیب مشتریان برای خرید

 

تصور کنید که محصول شما دارای یک استاندارد عالی و مطابق با سلیقه مشتری است. برای معرفی محصول خود چنانچه به طور مستقیم به تعریف از مرغوبیت و محبوبیت محصول خود به پردازید ، احتمالا برای شما نتیجه عکس خواهد داشت و این یعنی یک شکست نا خواسته ! تسلط به اصول تبلیغ نویسی به شما کمک میکند تا مشتریان خود را متقاعد کنید تا برای خرید محصول شما بلادرنگ اقدام نمایند!

 

2) جلب اعتماد

 

 

در بسیاری از کسب و کارها ، به ویژه وب سایت های فروشگاهی ، لازمه موفقیت در فروش، جلب اعتماد مشتری است.  مخاطبین شما، بدون آگاهی از هویت شما اقدام به خرید نخواهند کرد و استفاده از واژگان مناسب و بیان مستدلات مبتنی بر روانشناسی تبلیغ، می تواند تاثیری شگرف در مجاب سازی مشتریان شما داشته باشد.

 

3) اطمینان بخشی از کیفیت محصول

 

 

فروش محصولات همواره باید با اطمینان خاطر مشتری همراه باشد. پیشنهاداتی مانند مرجوع محصول در صورت عدم رضایت ، گارانتی تعویض ، ضمانت سلامت و مواردی اینچنین در قالب چیدمان صحیح واژگان، می تواند اثر بخشی به سزایی در اطمینان بخشی به مشتریان ایفا نماید.

 

4) طولانی بودن توضیحات

 

 

 

 در تبلیغ نویسی محصولات، ارائه توضیحات جامع و کامل ارتباطی مستقیم با جلب اعتماد مشتریان دارد. این امر از لحاظ روانشناسی مشتری، باعث افزایش حس اعتماد خواهد شد و با ایجاد حس ارزش مداری و کرامت مشتری، اعتماد سازی به صورتی مضاعف انجام خواهد پذیرفت. هر چه محصول ارائه شده از لحاظ فن آوری نوین به روز تر باشد، نیازمند توضیحات بیشتری است.  در نظر بگیرید که یک محصول فیزیکی مانند یک لپ تاپ در صفحه محصول شما وجود دارد. با یک اطلاعات ناقص در باب مشخصات فنی و کیفی کالا، شانس فروش شما تقریبا صفر خواهد بود. مضاف بر اینکه این توضیحات به طور قطع باید بر مبنای اصول حاکم بر تبلیغ نویسی نگاشته شود.

 

تجربه نشان داده که 80 درصد مشتریان تنها 20 درصد توضیحات مرتبط با محصول را خوانده اند، اما این بدان معنی نیست که توضیحات مرتبط با محصول را کم اهمیت بدانیم. اکثر مشتریان با نگاهی اجمالی تنها قسمت هایی از توضیحات را که برای مجاب کردنشان کافی باشد را خوانده و سپس با اطلاعات به دست آورده تصمیم به خرید محصول شما میکنند. لذا هر چه توضیحات محصول کامل تر و بلند تر باشد احتمال توقف چشمان مشتری به بخش خاصی از محتوا بیشتر خواهد بود. همچنین داشتن توضیحات کامل و بر مبنای اصول تبلیغ نویسی، به شما کمک خواهد کرد تا در رقابت با محصولات مشابه، فروش بیشتری را تجربه کنید !

 

5) در تنظیم چیدمان نوشتار، باید دقت فراوانی صورت پذیرد

 

 

بسیار حائز اهمیت است که ساختار نوشتاری متن شما به گونه ای باشد تا ضمن احترام به حق انتخاب خوانندگان مبنی بر اینکه کدام یک از پاراگراف های متن را برای مطالعه انتخاب کنند ، رعایت نکات نوشتاری مانند فواصل استاندارد بین هر پاراگراف و استفاده از تکنیک های جذاب برای جذب مخاطب و نهایتا تبدیل آنها به مشتریان احتمالی رعایت شود.

 

6) اهمیت قسمت های مختلف واقع در یک صفحه یکسان نیست!

  

 اطلاع از ارزش هر یک از نقاط صفحه بسیار مهم است. سطر های ابتدایی و انتهایی محتوای تبلیغاتی شما، همیشه با توجه بیشتری از سوی بازدید کنندگان دنبال می شود. از این قسمت ها باید برای ارائه مطالب بسیار مهم استفاده نمود. همچنین قسمت انتهایی صفحات تبلیغاتی شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربر را وادار به اقدام جهت برقراری تماس و یا خرید نماید. این قسمت همان جایی است که بازدید کننده تصمیم می گیرد که در صفحه شما جستجوی بیشتری کند یا از آن خارج شود.عنوان ها مهمترین بخش هایی هستند که خوانده می شوند .استفاده از رنگ های متفاوت، برجسته کردن کلمات، بزرگ نمایی و تکنیک های مشابه می توانند کمک کنند تا قسمت های مهم صفحه تبلیغاتی یا صفحه محصول شما بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 

7) استفاده ازعناصر گرافیکی

 

 

وجود عناصر گرافیکی در صفحات تبلیغاتی میتواند به شما کمک کند تا پیام تبلیغاتی خود را به شیوه ای متفاوت به مخاطبین خود منتقل نمایید. هر چند استفاده از المان های گرافیکی در تولید محتوای تبلیغاتی می تواند بسیار جذاب باشد، اما نباید این نکته مهم را نیزفراموش کنیم که استفاده بیش از حد از عناصر گرافیکی میتواند توجه مخاطبین را به طور کامل از مضمون اصلی محتوا که همانا رساندن پیام شما باشد، منحرف کند.

 

8) صفحه محصول یا محتوای تبلیغاتی

 

 

 

 صفحه محصول یا محتوای تبلیغاتی شما باید به گونه ای طراحی و نوشته شود تا پاسخگوی یک اصل مهم باشد! طبق این اصل خوانندگان محتوای تبلیغاتی شما در ابتدا با یک نگاه اجمالی به تمام صفحه، تصمیم می گیرند که آیا محتوای مذکور ارزش مطالعه دارد یا خیر. در این مرحله ارزیابی  و اسکن مغزی بازدید کنندگان در حدود 7 ثانیه به طول می انجامد و در مرحله دوم با نگاهی دیگرو اسکن دوباره، تصمیم می گیرند که چه جاهایی از متن را مطالعه نمایند!  بنا براین طبق این اصل هر متن و محتوایی ، حداقل دو بار بازدید می شود. لذا نحوه طراحی صفحه تبلیغاتی و یا محصول شما باید به نحوی باشد  که در اسکن اول، قسمت های مهم پیام ما به خوانندگان منتقل شده و آنها را ترغیب به جستجوی بیشتر و نهایتا اقدام نماید .

 

8 دلیل قاطع برای محتوا نویسی
بازاریابی مرورگرها و مو تورهای جستجو

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
جمعه, 10 تیر 1401
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.