myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 8 نکته در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق

 

 

برای جلب توجه مخاطبین و مشتریان راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها انتخاب یک شعار تبلیغاتی به یاد ماندنی و موثر در ذهن مشتریان است.یک شعار تبلیغاتی موفق، در عین کوتاه بودن معرف ویژگی و مزیت محصولات و خدمات شماست که به نحوی دیگر، نمایشگر هویت برند شما نیز می باشد. در ادامه به هشت نکته مهم و تاثیر گزار در خلق یک شعار تبلیغاتی موفق اشاره می کنیم.

 

1) شعار باید کوتاه و ساده باشد

 

بهتر است شعار شما حداکثر به ده کلمه محدود شود. کوتاه بودن شعار باعث ماندگاری آن در ذهن می شود. به مثال تبلیغاتی زیر دقت کنید:

 

"زمانی که در لاس وگاس هستید، هرکاری که انجام دهید در لاس وگاس باقی می ماند"

 

"هر اتفاقی که اینجا بیفتد،همینجا می ماند"

 

شعار دوم، شعار تبلیغاتی شهر لاس وگاس آمریکا می باشد که از شهرت جهانی برخورداراست. لازم به توضیح نیست که اگر شعار اول انتخاب میشد شانس بسیار کمی برای موفقیت داشت !!!

 

2) به ریتم و آهنگ شعار توجه کنید

 

 

اگر شعار شما دارای آهنگ و ریتم باشد، میتواند بسیار موثر واقع شود. در شعار نویسی از جملات معلوم و دستور زبان ساده استفاده کنید تا به خاطر سپاری آن راحت تر باشد.

 

3) محتوای شعار باید مبتنی بر واقعیت باشد

 

در ایجاد شعار تبلیغاتی، صداقت را فراموش نکنید. از دادن وعده هایی که قادر به انجام آن نیستید جدا پرهیز کنید و از بزرگ نمایی خدمات و محصولات خود اجتناب نمایید. به عنوان مثال از کلمه بی نظیر برای توصیف محصولات و خدمات خود استفاده نکنید چون به طور قطع محصولات و خدمات مشابه شما وجود دارند.

 

4) شعارتان را به یک چهارچوب زمانی مشخص محدود نکنید

 

محدود کردن شعار تبلیغاتی به یک بازه زمانی مشخص کار اشتباهی است. خلق یک شعار باید به گونه ای باشد تا ماندگاری آن در مدت زمانی طولانی تضمین شده تلقی گردد. در عصر نوین که تغییرات و پیشرفت تکنولوژی سرعتی سرسام آور دارد، اشاره به یک تکنولوژی یا محصول خاص که محدود به زمانی معین باشد، دارای ریسک بالایی است.

 

5) مصمم باشید

 

 

شما چه صاحب یک کسب و کار معتبر باشید یا یک استارت آپ نوپا، باید این نکته را بدانبد که شعار تبلیغاتی شما باید پوشش دهنده فعالیت شغلی شما و متناسب با لوگوی شرکت انتخاب شود. این امر به ماندگاری بیشتر شعار تبلیغاتی شما کمک میکند.

 

6) کسب و کار خود را متمایز کنید

 

محدوده جغرافیایی، جنسی و سنی خود را مشخص کنید و شعار خود را بر مبنای ارزشی که دارای محبوبیت همگانی است خلق کنید.

 

7) تعیین بازار هدف

 

با شناسایی بازارهدف،می توانید مناسب ترین ساختار را برای شعارتان و با توجه به درک همگانی طراحی کنید. اگر کسب و کار شما محلی است، مسلما انتخاب یک شعار تبلیغاتی مناسب چندان دشوار نمی باشد، ولی اگر کسب و کار شما از گستردگی بیشتری برخوردار است، مثلا کسب و کاری در مقیاس جهانی، خلق شعاری که درک آن برای همه مردم و از همه فرهنگ ها امکان پذیر باشد، بسیار مهم است.

 

8) تمرکز بر نیازها

 

شعار شما در عین کوتاهی باید شامل دلایلی باشد که چرایی انتخاب محصولات و خدمات شما را برای مشتریان توضیح دهد. با انتخاب یک شعار مناسب می توانید حضوری موفق در عرصه رقابت داشته باشید و بالعکس، یک شعار بد میتواند مشتریان شما را به سوی رقبا هدایت کند!

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

8 روش برای یافتن منابع بهتر تولید محتوا
5 اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1403
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.