وبلاگ من

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

9 تفاوت بین رهبری و مدیریت

گزینش و استخدام افراد برای پیشبرد اهداف مجموعه از دیگر فاکتور های یک سیستم مدیریتی است در حالی که یک رهبر،توانایی جذب افراد و تبدیل آنها به پیرو را دارا می باشد.

 

یک رهبر نقش تربیتی برای مجموعه افراد تحت رهبری خود ارائه میکند اما مدیران نقش نقادانه به سیستم تحت نظارت خود دارند.

 

یک مدیر موفق شخصی است با توانایی انجام صحیح کار های پیش رو در حالی که یک رهبر تنها صحیح ترین کارها را انجام میدهد.

 

رهبران افق دید بسیار وسیعی دارند در حالی که مدیران دارای دیدگاه محدودی می باشند.چالش قیاس بین تعریف رهبری و مدیریت  همواره وجود داشته و این مساله ارتباطی ناهمگون و البته اشتباه را بین این دو مفهوم رقم زده است.

 

درک درست خواستگاه هر دو واژه  و تعریفی جامع و واحد میتواند به مدیران کمک نماید تا با کسب هر چه بیشتر مهارت ها و نگرش رهبری ، در روند بهبود سیاست های سازمانی رشد چشمگیری داشته باشند.

 


یک رهبر همواره به خلق و ابداع راهکار های جدید و هدایت مجموعه تحت رهبری می پردازد در حالی که یک مدیر در روند اجرای صحیح قوانین و امور موجود در یک مجموعه  یا سازمان دخیل است.

 

داشتن یک شخصیت کاریزماتیک و تاثیر گزار لازمه خصیصه رهبری است در حالیکه هنر استفاده از عوامل و امکانات موجود مهمترین خصوصیت یک مدیر تواناست.

 

رهبری دارای مفهومی نمادین است که در تعریف جوامع انسانی هویت و شکل می گیرد اما مدیریت یک مفهوم سازمانی است که در گروی پیشبرد صحیح فرایند های موجود می باشد.

 

تشخیص مصالح عمومی و توانایی نفوذ در افراد در جهت راهبری مجموعه تا رسیدن به هدف لازمه رهبری است ولی قانون گرایی و تعریف نحوه دسترسی به امکانات، شاخصه یک سیستم مدیریتی است.

 

بازاریابی مدرن و تولید محتوا
7 نکته طلایی در جذب مشتری

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.