myblog

پس از ورود به سایت میتوانید وبلاگ خود را ایجاد کنید

8 گام در اجرای موفق کمپین های تبلیغاتی آنلاین

 

8 گام در اجرای موفق کمپین های تبلیغاتی آنلاین

  

 

برای یک حضور موفق در محیط وب تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست. توانایی ایجاد یک تعامل سازنده با مخاطبین و مشتریان و ارائه راهکار های موثر برای خدمات و محصولات، قدم مهمی است که باید توسط کسب و کار های آنلاین برداشته شود. در این راستا اتخاذ یک استراتژی موثر در جهت ایجاد کمپین های تبلیغاتی با حداکثر بازدهی و صرف کمترین هزینه، در میزان موفقیت کسب و کار ها، نقش بسیار مهمی را بازی می کند. در ادامه این مقاله 8 اصل مهم در اجرای یک کمپین موفق تبلیغاتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

1) از کمپین خود چه انتظاراتی را دارید؟

  

 

پیش از طراحی کمپین تبلیغاتی خود، اهدافی را که کمپین مذکور باید در جهت آن کانالیزه شود به دقت تعیین نموده و طراحی کمپین را در راستای آن پیاده سازی نمایید.اهداف شما می تواند شامل تمرکز بر فروش بیشتر،افزایش اعضای سایت،معرفی خدمات و محصولات و یا هر هدف دیگری باشد. پس از تعیین هدف ،باید با آنالیز داده های آماری از پارامترهای کمپین خود ، میزان موفقیت هر یک از این پارامترها را اندازه گیری نمایید.

 

2) بررسی دقیق بازار هدف

 

 

با بررسی دقیق بازار هدف و شخصیت حرفه ای مخاطبین خود، می توانید از هدر رفت بودجه های تبلیغاتی جلوگیری نمایید. قوانین حاکم بر بستر بازار هدف و روابط موثر درآن می تواند مشخص کننده گام های بعدی شما باشد.با این کار شما می توانید علاوه بر دسته بندی بازار های هدف خود ، میزان بودجه تبلیغاتی تخصیص داده شده در هر بخش را ترسیم کرده و نسبت به موفقیت کمپین خود آسوده خاطر باشید.

 

3) استراتژی تعیین بودجه

 

 

حال که بازار هدف خود را تعیین کردید و اهداف کمپین های تبلیغاتی خود را بر مبنای آن پایه ریزی نمودید، باید یک استراتژی واضح و هوشمند جهت بودجه کمپین تبلیغاتی خود ارائه نمایید.با بررسی روش های مختلف تبلیغات آنلاین و انتخاب مناسب ترین آنها ، می توانید کمپین مورد نظر خود را هم جهت با آن پیش ببرید.این روش ها می توانند از انتخاب یک شبکه اجتماعی پر مخاطب تا یک مجموعه مرکب از تکنیک های مختلف تبلیغاتی باشند.

 

4) داشتن یک وب سایت پویا

 

 

مهم است که بازدید کنندگان وب سایت شما ،  یک تجربه کاربری خوب از حضور در وب سایت شما داشته باشند. این مساله تا جایی اهمیت پیدا میکند که می توان میزان موفقیت یا شکست کمپین های تبلیغاتی را به آنها نسبت داد. به همین دلیل باید صفحات فرود شما که ترافیک وردی به سایت، منتهی به آن میشود، به گونه ای طراحی شود تا ضمن بهبود تجربه کاربری، باعث افزایش نرخ تبدیل وب سایت شود. منظور از نرخ تبدیل در واقع هدایت بازدید کنندگان وب سایت از کانال های خاصی که توسط خود شما طراحی شده اند، به صورت هوشمند و قدم به قدم، تا تبدیل انها به کاربران نهایی سایت می باشد. نرخ تبدیل در همه کسب و کار های اینترنتی هدف نهایی محسوب شده و می تواند در قالب های مختلف از جمله عضویت در لیست خبرنامه، ارائه خدمات یا فروش یک محصول گنجانده شود.

 

5) استفاده از دکمه فراخوان (Call to action)

 

 

طراحی بهترین صفحه فرود بدون استفاده از دکمه فراخوان، هیچ مزیتی را برای شما به دنبال نخواهد داشت! دکمه فراخوان در واقع بازدید کنندگان سایت شما را به انجام یک عمل خاص تشویق میکند. مثلا شما می توانید با یک پیشنهاد ویژه مانند "دریافت رایگان کتاب" کاربران را ترغیب به ثبت ایمیل وپس از آن دریافت کتاب نمایید! عنوان دکمه فراخوان باید جذاب باشد و از استفاده  از کلماتی چون دانلود، اشتراک و ارسال پرهیز نمایید.

 

6) بهینه سازی صفحه فرود

  

 

بدون شک یک کمپین تبلیغاتی آنلاین موفق نخواهد بود اگر اصول طراحی صفحه فرود یا همان صفحه محصول شما نامناسب باشد! آمار ها نشان میدهد که در حدود 70 درصد کمپین های PPC  به خاطر داشتن یک صفحه فرود نامناسب با شکست مواجه شده اند.

  

7) هر بازار هدف یک کمپین و هر کمپین یک بنر تبلیغاتی !

 

  

اگر کسب و کار شما طیف وسیعی از مخاطبین را شامل می شود ، با دسته بندی بازار هدف، برای هر یک از آنها کمپینی خاص طراحی کنید! ارائه بنرهای جذاب برای کمپین های شما بسیار ضروری است و مهم تر از آن تنوع بنرها ست. هر کمپین باید بنرهای مختص خود را داشته باشد و اینکار به مخاطبین یک ایده و تصویر جدید را ارائه میدهد. با به کار گیری ایده های ساده در ساختار بنرهای خود به راحتی می توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

 

8) تحلیل عملکرد کمپین های خود را فراموش نکنید

 

 

با مستند سازی کارهای انجام شده در راستای اجرای کمپین های تبلیغاتی خود و دسته بندی آنها ، بانک های اطلاعاتی ویژه ای بوجود خواهند آمد که به شما کمک می کند تا تاثیر هر یک از این داده ها را در راستای پیشرفت کمپین های تبلیغاتی ، بررسی نموده و در آنالیز نهایی مسیر طراحی شده برای کمپین تبلیغاتی خود ، موفق عمل نمایید.

  

کمپین طلایی بازاریابی

 

 

تکنیک های بهینه سازی فروش آنلاین
تاثیر بازاریابی آنلاین بر کسب و کارها

نظرات

 
هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 ارديبهشت 1403
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.